1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Project Natal - nadchodzi era bez kontrolera?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez TymonPRO, Czerwiec 2, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jednym z mocniejszych punktów wczorajszej konferencji Microsoftu była bezapelacyjnie prezentacja idei o kodowej nazwie Project Natal. Najogólniej rzecz biorąc jest to urządzenie skanujące nasze ciało i traktujące je jako jeden wielki kontroler. Czy ten innowacyjny pomysł przyjmie się wśród posiadaczy Xboksa 360?

Project Natal to niewielkich rozmiarów urządzenie umieszczane pod telewizorem. Nie tylko jest ono wyposażone w kamery skanujące najbliższą przestrzeń w pełnym trójwymiarze i sensory ruchu, ale również system mikrofonów będących w stanie rozpoznawać głos (co zostało wykorzystane w prezentacji gry quizowej 1 vs. 100). Dzięki naprawdę niezwykłym możliwościom tej maszynki nie będziemy potrzebować absolutnie żadnych kontrolerów do sterowania grami bądź też interfejsem Xboksa 360. Wystarczy nasze ciało – głos, ruch, gesty i mimika twarzy.

Prezentacja objęła pokaz kilku ciekawie zrealizowanych mini-gier. Uśmiechnięta rodzina grała w grę wyścigową, bawiła się w członków pit-stopu (wymiana kół), wybierała i przymierzała ciuchy, uczestniczyła w wideokonferencji, walczyła z mistrzem sztuk walki, strzelała bramki, jeździła na wcześniej zeskanowanej deskorolce oraz przeglądała dashboard 360-tki. Wykonując odpowiednie ruchy ręką wybrała określony film, a po jego obejrzeniu wyłączyła konsolę wypowiadając zaprogramowaną wcześniej kwestię (w tym przypadku „Dobranoc”).

Pokaz kontynuowano poprzez prezentację dwóch gotowych już mini-gier – prostej zręcznościówki o tytule Ricoshet oraz wariacji na temat Painta. O ile w pierwszym przypadku skupiono się na pokazaniu, że kamery praktycznie idealnie przechwytują ruch ciała, umożliwiając bezproblemową zabawę (tu kopanie i uderzanie czegoś w rodzaju piłek), o tyle program graficzny zaskoczył nas przede wszystkim pod kątem rozpoznawania głosu. Robił to oczywiście błyskawicznie i bez błędów, pozwalając prowadzącemu prezentacje stworzyć całkiem ładny obrazek z palmą i słoniem na pierwszym planie. Sporą część opisanych sytuacji możecie obejrzeć w tym miejscu.

W ramach pokazu Project Natal przedstawiony został także najnowszy pomysł Lionhead Studios – sztuczna inteligencja w postaci chłopca o imieniu Milo. Nie tylko reagował na zmianę tonu prowadzącej prezentację, ale również na jej gesty oraz odpowiedzi. Milo rozpoznawał nie tylko głos – był bowiem w stanie prowadzić normalną rozmowę. W jej trakcie podrzucił Claire gogle (automatycznie założyła je na głowę, co ucieszyło chłopca), a ona odwdzięczyła mu się rysunkiem na białej kartce papieru. Kamera momentalnie zeskanowała obraz kartki, a Milo mógł zobaczyć jaki prezent otrzymał. W międzyczasie bohaterowie potaplali się w pobliskim stawie. Nad całością pokazu czuwał Peter Molynuex. Wizjoner i projektant takich gier, jak Fable czy Black & White snuł swą opowieść z wielką pasją.

Czy Project Natal okaże się tak wspaniałym wynalazkiem, jakim wydawało się być w trakcie konferencji Microsoftu? Szansa na to jest oczywiście olbrzymia. Prace nad urządzeniem ciągle trwają i wszystko wskazuje na to, że ich koniec jest bardzo odległy. Sugeruje to fakt, że nie poznaliśmy nawet przybliżonej daty jego premiery, a Project Natal to ciągle tylko kodowa nazwa. Pewnym jest jednak, że idea zadziała na każdej wersji Xboksa 360.

Project Natal - nadchodzi era bez kontrolera? | Wiadomoœć 2009-06-02 14:25:59 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. muciek1988

muciek1988 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    sosnowiec
    to dopiero bedzie dodatek do x-kloca ciekawe kiedy sie ukaze i ile bedzie kosztował

4. Andrewww1991

Andrewww1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chrzanów
    jeśli będzie działać tak jak na filmiku to można nazwać to rewolucją... Ale wątpie że będzie reagować na ruchy wszystkich osób osobno przed kamerą... Na filmiku kilka osób grało przecież... Coś mi się wydaje że to szybko nie wyjdzie...

5. czachadymi89

czachadymi89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zabkowice Sl
    @Up
    Tez tak myślę ale gdyby umieścić punkty na ciele coś jak motion capture . to może by było dobre rozwiązanie .

6. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    Z jedną osobą sobie dobrze radzi, grała laska na prezentacji i szybko i poprawnie reagowała gra. A co do Milo... To będzie dopiero masakra! Ciekawe tylko jak sobie poradzi z akcentami obcokrajowców, bo perfect angielskim to nawet rodowici angole czasami nie władają ;)

7. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Hmm..., bardzo ciekawe. Jak na mój rozum to będzie dużo lepsze od systemu Wii, a na dodatek będzie miało dużo lepszą grafikę (bo grafika z Wii nie może się równać z grafiką xboxa, albo playstation). Tym krokiem Microsoft może bardzo osłabić poziom sprzedaży konsoli Nintendo i jednocześnie zwiększyć zainteresowanie swoim sprzętem. Myślę, że warto będzie czekać.

8. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Bardzo innowacyjny pomysl , swietna sprawa moim zdaniem , ale chyba nie wsyzstkie gry beda pozwalaly na uzywanie tego typu -kontrolera-... np jak mialo by wygladac chodzenie , eksploracja jakiegos miejsca? przeciez do telewizora mam tylko kilka metrow , wiec zbyt daleko nie zajdę) Mysle , ze nawet gdy ten pomysl wejdzie w zycie , to klasyczne sterowanie nie odejdzie w zapomnienie.

9. Fynal

Fynal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    kontrolery są i będą... ale z tego co możemy wyczytać z artykułu na IGN, IGN: E3 2009: I've Played Natal and it Works , wygląda na to że nawet Burnout został przystosowany pod technologie więc może z tego wynikać iż nie jest i nie będzie to aż tak skomplikowane, na pewno nie we wszystko będzie można grać za pomocą tego urządzenia ale widzę przed nim wielką przyszłość :)

10. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jeśli osoby niepełnosprawne (mam tutaj na myśli m.in. moją osobę) będą mogły z tego skorzystac to jestem jak najbardziej za. Jeśli nawet ominie nas ta przyjemność, a gry wykorzystujące tą technologie pozwolą również na użycie pada to nadal nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. W przeciwnym wypadku jestem na nie i mam nadzieję, że ta ostatnia opcja nie będzie miała miejsca. Inaczej będe zmuszony wysłać w tej sprawie petycję do panów z Ms. Pewnie to nic nie da ale trzeba walczyć o swoje. No coż nie uprzedzajmy faktów :)

11. WReki

WReki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    project natal ma w sobie 2 kamerki (przynajmniej tak widać na filmikach) więc nie powinien mieć problemów z tym jak będą grać 2 osoby

12. Fynal

Fynal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ma w sobie dwie kamery aby móc widzieć w przestrzeni trzech wymiarów :> to jak z oczyma, jak widzisz tylko jednym okiem to obraz się płaski, a za pomocą obojgu widzisz co jest bliżej a co dalej ;> a co do ilości osób to na jednym z filmików widać 4 osoby grające naraz w teleturniej, czyli potrafi odróżniać osoby bez problemu ;>

13. Ulus

Ulus V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    krk
    Jesli takie szpejo bedzie w miare rozsadnej cenie ,to szykuje sie niezly hardcore :D

14. atooom

atooom Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    częstochowa
    Osobiście jestem BARDZO pozytywnie zszokowany...Nareszcie można Bedzie pograć z całą rodziną i przyjaciółmi do tego darmowy wideofon;0!!! Już nie trzeba będzie zazdrościć WII; P
    Z tym, że martwi mnie jedno : ( że takie skomplikowane operacje nagrywania wykrywania przetwarzania będą pochłaniać duże moce konsoli...Wydaje mi się, że gry będą specjalnie przystosowywane a więc słabsza grafa. Domyślam się, że już na następcy 360 ta technologia powinna pokazać, co naprawdę potrafi.

15. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    wczoraj Sony pokazało swój prototyp wg mnie bardziej użyteczny.
    co prawda przypomina bardzo wilota ale zapewnia większą precyzje oraz wg mnie szersze zastosowanie. prawie całość pokazu ms to był wcześniej przygotowany show. widać ze ruchy ludzi nie do końca sa odzwierciedlane na ekranie, a ten wirtulany chłopiec to wg mnie cos jest jeszcze w powijakach i tez bylo to do konca live. prototyp sony ma sie pokazać na wiosne 2010 natomiast MS milczy na ten temat

16. trova

trova Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Zgierz
    super urządzenie...ciekawe jak by wyglądało sterowanie w grach FPP:)bo narazie nie mogę sobie tego wyobrazić:)

17. ramalash

ramalash Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak jak napisał Krisr też najbardziej obawiam się tego że ruchy nie są idealnie odwzorowane a co gorsza jest opóźnienie pomiędzy tym co robisz a co widzisz na ekranie ale pewnie zdążą to poprawić przynajmniej taką mam nadzieję

18. CwK Bialy

CwK Bialy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    No to co że nie potwierdzili, co z tego, że kontroler sony jest dokładniejszy, skoro jest istną kopią Wii Motion + !!! To żenada. Jeśli będę chciał sobie pograć w taki sposób, to wezmę Wii. Takiej rozgrywki, czy zabawy jak przy Projekcie Natal, nie zapewnia ŻADNA INNA KONSOLA. To jest w tym piękne.

19. trova

trova Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Zgierz
    jeżeli im to się uda to będzie nie nie mała rewolucja jeśli chodzi o takie "kontrolery" do gier:)

20. przezchlebian

przezchlebian Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    przezchlebie
    A ja tam wole zwykłego pada

21. sebool12

sebool12 Guest

Kontroler ciekawy, ale pożyjemy zobaczymy ;]. Mnie zdziwiła jedna rzecz
    Zobaczcie na konsole tej kolesiówki. Czyżby to jest ta nowa wersja X360 ? Bo jeżeli tak to już "zazdroszczę" wyglądu nowym posiadaczom <hahaha>

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum