Project Natal vs Playstation Move

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Gears of War 3 ma być na Kinecta? Nie słyszałem. Fable 3 ma mieć taką możliwość jednak nie od razu po premierze.
 

rugbyman

Świeżak
Świeżak
kupiłem PS3 bo się najarałem. Zobaczyłem Motion Sports od ubisoftu na kinecta i teraz chcę sprzedać PS3
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
kupiłem PS3 bo się najarałem. Zobaczyłem Motion Sports od ubisoftu na kinecta i teraz chcę sprzedać PS3
Jeżeli sprzedasz Playstation 3 to kup Xbox'a 360 z Kinectem. Taniej wyjdzie. Świetny pad.
 

rudy2007

Banned
Jak dla mnie to na razie jedyną sensowną grą z obsługą Kinecta jest Child of Eden. Oczywiście Kinect nie będzie obowiązkowy, a gra wyjdzie też na ps3 - brawo M$, w końcu wy macie super exy pokroju samochodzików dla dzieci, głaskania tygrysa, tańców z Bimberem (tytułów tych jakże wybitnych produkcji nie pamiętam), Kinect Sports ...
Motion Sports? Z tego co znalazłem na youtubie - narty wyglądają fajnie, na imprezę OK, samemu szybko się znudzą, footbal hamerykański - denna minigierka. Chyba tylko Your Shape się dobrze zapowiada.
Dorosłe produkcje? Na razie w Fable III ma być niby dodana taka możliwość. Pewnie tylko do minigierek, bo grania w takie gry na Kinekcie sobie nie wyobrażam - niby jak się będę poruszał?
A Move? Wystarczy obejrzeć gameplay Killzone 3 i wszystko jasne dla kogo jest Kinect a dla kogo Move. Niestety.
http://www.youtube.com/watch?v=llAI7lNd6OQ
to też fajnie wygląda, tylko trochę takie dziecinne
 

Mikolak

Użytkownik
Użytkownik
Mnie zupełnie odrzuciło od Kinecta reklamowanie go na koncertach Biebera. (BTW, Bieber też reklamuje Halo: Reach)
A biblioteka gier na niego też imponująca raczej nie jest...
 

rudy2007

Banned
Ale mi nie chodzi o to, że Bimber je reklamuje, te gry, tak napisałem, bo mi się skojarzyło. Dla mnie mógłby to nawet Ojciec Rydzyk czy Jola Rutowicz reklamować, i tak bym kupił gdyby to było dobre. Na razie nie jest i nie widzę technicznych możliwości, żeby mogło być w przyszłości.
Zapomniałem o Milo, więc i jego pohejtuję. Prosty schemat opierający się o znany z Fable wpływ na to jak nas widzą zależnie od tego czy postąpimy dobrze czy źle, denna rozgrywka w większości polegająca na przesuwaniu palcem po jakichś gwiazdkach, mniej na pocieszaniu Milo i minigierkach. I chyba tylko minigierki jak puszczanie kaczek z gameplaya mogą być dobre, bo jakoś problemy emocjonalne 12stolatka (chyba) do mnie nie przemawiają. Znów tytuł dla dzieci - a konkretniej chyba do małych dziewczynek. Gdyby to była dorosła historia, dorosły, złożony bohater to tak. A tutaj poważne dylematy etyczne, zdeptać ślimaka, czy nie zdeptać, oto jest pytanie ...
 

spioszeq

Banned
Użytkownik
Moim zdaniem właśnie Kinect może być dużo lepszy od Move'a, a wręcz bym powiedział, że to kolejny etap w rozwoju kontrolerów, gdzie Move to zrzynka z Wii(biedne wii :>). Z drugiej strony dopóki jeszcze dokładnie nie wiemy jak Kinect będzie działać, to może okazać się marną namiastką potencjału drzemiącego w tego typu urządzeniach, bo nie ukrywajmy cena jest śmiesznie mała za urządzenie rejestrujące każdy nasz ruch i odwzorujące je na wirtualnej postaci na ekranie(motion capture?). Zobaczymy co gracze będą sądzić o tym po premierze, a teraz możemy tylko teoretyzować.
 

caligator

Użytkownik
Użytkownik
Move to nie jest kopia kontrolera Wii... projekty kontrolerów ruchu Sony były robione już pod PS2 ale zdecydowano że nie sprzedadzą się one w wystarczającej ilości bo świat na to nie był gotowy i odłożono je do następnej generacji konsol.... co do Kinecta to na razie nie widzę powodów żeby go mieć w przeciwieństwie do Move które już posiadam... wcześniej miałem też Wii które się nie umywa do nowego kontrolera Sony - różnica w precyzji jest ogromna a i technologia jest inna... Wystarczy raz zagraż w tenisa stołowego używając Move żeby przekonać się na własnej skórze jakie możliwości ma nowa zabawka... kiedyś jak jeszcze od czasu do czasu pogrywałem w ping ponga miałem swoje ulubione zagrywki (szybkie albo podkręcone), które mogę bez problemu używać w grze bo odwzorowanie ruchów jest w 100% idealne... polecam przejść się do sklepu w którym można przetestować Move i pobawić się zabawką konkurencji X360:)
 

spioszeq

Banned
Użytkownik
To powiedz mi kolego, jeśli przypuszczalnie kinect byłby tak dokładny jak move(a tego nie wiemy), to w czym by ustępował produktowi Sony. Bo z tego jak ja widzę to przecież kinect jest kolejnym etapem ewolucji move, bo nie ogranicza się tylko do pozycjonowania pałek ale całego gracza. Dlatego ja widzę wielki potencjał w tym urządzeniu, ale mam też obawy, że M$ mógł ten potencjał zaprzepaścić. W każdym bądź razie nie można przekreślać jeszcze kinecta.

Co do zrzynki z WII to mimo iż sony miało w planach takie urządzenie to jednak Nintendo zaryzykowało jako pierwsze wypuszczenie go na rynek. Moim zdaniem Sony tak na prawdę wykorzystuję sukces WII(a przynajmniej bazuje na nim), ale jak to mówia bussiness is bussiness i jak widać nie tylko M$ jest taki złyyyy...
 

micu11

Użytkownik
Użytkownik
aktualnie mam ps move i myśle że to jest lepsza zabaweczka niż ten natal.Nie jestem żadnym "FanBoyem" ps3 ale na ps move są fajne gierki i jest stosunkowo tani a natal tyle kosztuje ze bedzie mozna nowego x-a kupic :D
 

speeder114

Banned
PS Move jest fajne, ale całkowicie zrypane od Wii, a Kinect może podobny do EyeToya, ale założę się, że jest o wiele lepszy.
 

M4teuszpl

Użytkownik
Użytkownik
wyobrazacie sobie bardziej ambitniejsze gry na kinecta . Tak jak np Halo itp , bo ja nie wiem . TO nie ma guzików a rozpoznaje tylko gestykulacje rąk
 

M4teuszpl

Użytkownik
Użytkownik
jedyna zaleta na temat kinecta jest mozliwosc ruchowa . Dla osób którzy chca sie poruszać , cos porobić jest to fajna sprawa.
Prawda jest taka ze nie wyobrazam sobie ambitniejszych gier do tego kinecta . Jedynym tytułem moze być tez fight round np , badz bijatyki . Strzelanki i inne odpadają . Najwieksza zaleta jest your body shape , i to bedzie jedyna gra która sobie chyba zakupie . Poniewasz przy tym mozna troche KG zgubić
 

M4teuszpl

Użytkownik
Użytkownik

Asull

Użytkownik
Użytkownik
Na razie nic sensownego nie ma na kinecta po gameplayach widziałem że gry nie powalają.Nadzieję miałem z tą bijatyką zawiodłem się...Raczej nie kupię Kinecta chyba że wyjdzie coś sensownego na razie się nie zanosi.Pozostaje przy Move
 

emilek_kg

Świeżak
Świeżak
Gameplay'e to sobie możecie oglądać i tyle. Co innego zagrać w te choćby najprostsze gry z Kinect Adventures czy Sports. Miałem masę różnych konsol i gier ale żadne nie dawały takiej frajdy jak Kinect. Zabawkowy boks z Kinect Sports wciąga jak cholera, a grając w dziecinnego ping ponga wczuwasz się i machasz rękami z całych sił. Wątpię czy move wytrzymałby strzał w ścianę z całej siły :) Wiadomo są plusy i minusy ale chyba wszyscy to przyznają że to nowy wymiar zabawy, moim zdaniem Kinect daje jej dużo więcej niż sobie mogłem wyobrazić oglądają filmiki i trailery.
 

Kosmo

Świeżak
Świeżak
Panowie, ale po cholerę w ogóle wytaczać argumenty, że jedno jest zrzynką drugiego? Kogo to w ogóle obchodzi?
Dodam od siebie tylko, że LOTR: Aragorn Quest ma wsparcie dla Move, wychodzący niedługo Tron ma wsparcie dla Move.
W tym roku wychodzą następne dwa RTSy - Under Siege i Sword & Soldiers - ze wsparciem dla Move.
Dungeon Hunters (takie Diablo by Gameloft) - tez ze wsparciem dla Move.
Już w MAG'a czy Resident Evil można bardzo fajnie się pobawić (dużo lepsza gra niż padem). Nie wspominam nawet o tytułach, które wyjdą w Q1 przyszłego roku.
Kinect to zabawka typowo casualowa nastawiona na prostą rozrywkę ruchową. Widzieliście już szczyt jego możliwości. Nawet wideo z Star Wars okazało się fejkiem i nie wiadomo jak będzie wyglądała rozrywka - jak się sprawdzi. Nie przeczę, kinect na pewno sprawia dużo radochy jako kontroler wymagający dużo ruchu. Ale to wszystko.
 

mardziowlck

Użytkownik
Użytkownik
Miałem doczynienia z ps move, wii i kinect. move z wii to prawie to samo i fajnie sie gra na nich w takie tytuły jak resident medal of honor itp ale osobiscie po sobie wiem ze taka gra w hardkorowe gry meczy i po pewnym czasie nudzi wii miałem ponad 2 lata i po roku mnie juz troszke meczyło granie w hardcorowe tytuły dla mnie takie kontrolery sa bardziej do zabawy z przyjaciułmi niz do gry samemu. do tego tez zostały stworzone te pady wiec bez sensu jest gdybanie czy dany kontroler jest do hardcorowych czy casualowych gier stworzony samo to ze nintendo jako pierwsze wprowadzilo taki kontroler :) a jak wiadomo firma nintendo zawsze było casualowe. Odnosnie kinecta ktorego obecnie posiadam fajna sprawa duzo ruchu i pewnie tez beda jakies hardkorowe tytuły na niego ktore beda dobrze odzwierciedlac nasz ruch w grze. Na pady z wii tez mowiono ze beda dla casualowczów a tu bach okazało sie po poł roku ich konsoli na rynku ze da sie grac na hardkorowych tytułach wiec czas pokaze jak bedzie z kinectem bo to prestiz dla firm ktore robia gry :) i moze narazie sa casualowe gry na niego ale to one nam daja duzo zabawy i frajdy czyz nie ???
 

Kosmo

Świeżak
Świeżak
No Move to nie jest kontroler casualowy, to jest kontroler, który może w pełni zastąpić pada - z racji ogromnej prezycji znalazł zastosowanie w różnych grach - w FPSach np. moim skromnym zdaniem sprawdza się lepiej niż pad i jest bardziej naturalny. Podobnie jest ze strategiami.
Problemem Kinecta jest nie tylko czas reakcji, ale również to, że nie daje możliwości alternatywnego sterowania grą. Jak chcesz strzelać? Klaszcząc w dłonie? Kinect ruchu palca Ci nie złapie, albo na tyle nieudolnie, że się tylko sfrustrujesz. Do takich gier potrzebne są dodatkowe kontrolery, ale też precyzja. Oprócz tego moc obliczeniowa, której potrzebuje Kinect jest na tyle duża, że problemem są tytuły multiplatformowe. Zobacz - powstaje coraz więcej multiplatformowych gier, które wspierają Move - RUSE, LOTR: Aragorn's Quest, RE5, etc.
Na koniec dodam, że sprzedaż Kinecta mocno się zmniejszyła. AKtualnie widzę 1.350.000 sprzedanych egzemplarzy Worldwide. Słabo wobec tego co głoszono ...
 

mardziowlck

Użytkownik
Użytkownik
Palca owszym moze i nie złapie ale piesc tak napewno twurcy gier wpadna na jakies rozwiazanie tego bo na kazdy problem jest rozwiazanie tak jak np. rozwiazanie pesa na wii gdzie duzo osob na forach smiało sie jak tu graz w piłke owszym move jest precyzyjny i sony dobrze sobie rozkminiło z tym padem bo weszli na rynek puzniej od wii co im dało plusa z grami gdyz juz elemety ruchowe było porozkminiane przez twurców gier a pozatym nie kazdy lubie rpg strategie wyscigi itp i tez nie kazdy lubi sie meczyc przy zucaniu granatami w medalu czy jakiejs innej grze wiesz sa gusta i gusciki i zawsze bedzie tak ze nigdy nikt graczom nie dogodzi :) Kosmo powiedz mi ile masz ps move pewnie nie długo za 5 miechów lub po roku bedzie Cie meczyło granie na move tak jak i mnie na kinect i przejdziesz na pada zobaczysz :)
P.S
Co do padów ruchowych to one zostały stworzone do casualowych gier bo nikt wtedy jak weszły pierwsze takie pady w Nintendo Wii nie wyobrazał sobie grac tym w hardcorowe tytuły :) tak jak teraz sie to ma do kinecta i nie wzorujmy sie do danych sprzedazy itp. bo to jest mało wazne, wazniejsze jest jak nam graczom sie gra na tych kontrolerach a nie ilosc sprzedanych egzemplazy bo na to sie składaja tez inne czynniki takie jak płatny badz tez nie płatny network, specyfikacje wydajnosciowe konsol jakosc i trwałosc
 

Do góry Bottom