Project Scorpio zapewni „prawdziwe 4K”. Microsoft potwierdza natywne 4K w swoich produkcjach

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



Microsoft nie zamierza przespać premiery PlayStation 4 Pro. Firma stale przypomina graczom o swoim nadchodzącym urządzeniu i tym razem jeden z przedstawicieli korporacji wspomniał o natywnej rozdzielczości 4K.

W zeszłym tygodniu redakcja Windows Central podzieliła się z graczami informacjami na temat Project Scorpio – zdaniem dziennikarzy wszystkie tytuły przygotowywane przez wewnętrzne studia Microsoftu zadziałają na konsoli w natywnym 4K.

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie tych rewelacji. Szef marketingu Xboksa – Aaron Greenberg – podczas rozmowy z GameTransfers wspomniał, że sprzęt będzie naprawdę najpotężniejszą konsolą w historii, która dostarczy „prawdziwe 4K”.

Zdaniem przedstawiciela Microsoftu, Project Scorpio przyniesie doświadczenie, które znają gracze wydający na komputery osobiste tysiące dolarów:

„Ludzie, którzy wydają tysiące dolarów na high-endowe PC znają to doświadczenie. Jak wniesiemy tę skalę doświadczeń w konsoli do salonu? To duża część tego, czym będzie Project Scorpio.”
Następnie Greenberg potwierdził wcześniejszą informację i zapowiedział, że wszystkie pozycje kreowane przez Microsoft Studios będą działać w natywnym 4K:

„Wszystkie gry, które przygotowujemy na okres Scorpio będą działać w natywnym 4K.”
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Czyli ekskluzy będą w prawdziwym 4k ?
 

Abandon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pożyjemy zobaczymy jeżeli tak będzie to fajnie jeżeli będzie 3.5k tez będzie fajnie :) Tylko co z tego jak 50 procent ludzi nie ma tv 4k w domu .
 

Toolfeed

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kurna, zamiast sie w natywne 4k bawić by zapewnili 1080p 60FPS stale na wysokich/ultra na konsoli za +- 2,5 tysiąca i by było git jak dla mnie :p
 

Bis

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Konsola wychodzi za Rok. Telewizory 4k już teraz atakują sklepy. Konsola po roku dopiero zacznie się rozkręcać, czyli ~za dwa lata od teraz. Do tego czasu to pewnie większość z nas będzie rozważała zmianę sprzętu na 4k, monitory/telewizory...
 

Biały406

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy ja wiem czy to 4k jest tak potrzebne? Żeby to zauważyć potrzebny jest naprawdę spory telewizor, w dodatku drogi. Osobiście liczę na Scorpio, ale wystarczy mi by cała moc sprzętu poszła w wysokie detale przy FHD i 60 klatkach. Nie będę zmieniać po raz kolejny telewizora skoro obecny jest całkiem konkretny.

Swoją drogą spytajcie przeciętnego Kowalskiego co to jest 4k. Jestem pewny, że większość nie ma pojęcia. Zresztą stosunkowo niedawno telewizja w HD stała się standardem choć X360 i PS3 oferowały tą rozdzielczość od dawna więc upowszechnienie się 4k zajmie jeszcze dobrych kilka lat.
 

horacy4

Użytkownik
Użytkownik
Poczekam na tą konsole jeśli to co gadają okaże się prawdą to mają moją kase bo ps4 pro nie biorę
 

synek03

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeśli moje zdanie coś zmieni to sram na to 4k. Kupiłem TV rok temu FHD i dopóki nie padnie to nie zamierzam kupować nic nowego. Dla mnie liczy się 1080p@60fps i to na super detalach. Jak to osiągną to mają moje 3k :)

Tapnięte z OP3.
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dla mnie także 4k to nie jest dobry kierunek. Wyższe rozdzielczości tekstur, 60fps itp to coś co odczuwalnie poprawi wygląd gier a nie 4k które nic nowego nie wniesie.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Strach pomyśleć ile będą zajmować gry na Scorpio.
 

Szyldx

Świeżak
Świeżak
Napewno będzie wybór między 4k a np. 1080p60
 

szyszek2121

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ale tak czy siak będzie możliwość grania w 1080p, nie ma opcji żeby nie zrobili takiej możliwości ;)
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Myślę, że jest to możliwe, jeśli dobrze zoptymalizują gry. Ja na PC z GTX 970 w 4K przeszedłem 1 i 2 część Dragon Age, pierwszego Wieśka i Crysisa na Ultra. Nawet w GTA V na wysokich było 50fps, więc jeśli włożą tam grafikę o wydajności podobnej do GTX 970 i skupią się na optymalizacji gier, to natywne 4K jest jak najbardziej możliwe. A Ci co twierdzą, że 4K nie wnosi niczego dobrego, albo, że trzeba ogromny TV, żeby dostrzec różnicę, pewnie nigdy nie widzieli gry w takiej rozdzielczości. Ja jak pierwszy raz odpaliłem GTA na moim TV 4K 50" to myślałem, że ostrość i szczegóły mi gały r******ą. Od tamtej chwili jestem gotów wydać każde pieniądze, żeby móc grać w 60fps/4K na wysokich/ultra, bo taki obraz jest tego wart. W przyszłym roku, jeśli ten nowy Xbox podoła, to uskładam na niego, jeśli okaże się klapą, kupię GTX 1080, lub coś podobnego/lepszego.
 

neonbloow

Świeżak
Świeżak
Po pierwsze karta musi być szybsza od 970 jeśli jej moc ma oscylować w granicach 6Teraflopsow. W PS 4 pro juz teraz jest zintegrowane APU teoretycznie podobnej wydajności jak GTX970. Wiec muszą tam wrzucić coś szybszego.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tylko w PS4 masz dwie karty a nie jedną a to różnica.
 

neonbloow

Świeżak
Świeżak
W PS4 pro nie ma żadnej karty graficznej. To APU w którym wyłączana jest połowa "graficznych" jednostek obliczeniowych dla pełnej zgodności z PS4

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
APU to połączenie procesora centralnego i graficznego więc myślę że można to tak ująć. Karta w PRO jest ponad 2x mocniejsza przez rozbudowę.
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Myślę, że jest to możliwe, jeśli dobrze zoptymalizują gry. Ja na PC z GTX 970 w 4K przeszedłem 1 i 2 część Dragon Age, pierwszego Wieśka i Crysisa na Ultra. Nawet w GTA V na wysokich było 50fps, więc jeśli włożą tam grafikę o wydajności podobnej do GTX 970 i skupią się na optymalizacji gier, to natywne 4K jest jak najbardziej możliwe. A Ci co twierdzą, że 4K nie wnosi niczego dobrego, albo, że trzeba ogromny TV, żeby dostrzec różnicę, pewnie nigdy nie widzieli gry w takiej rozdzielczości. Ja jak pierwszy raz odpaliłem GTA na moim TV 4K 50" to myślałem, że ostrość i szczegóły mi gały r******ą. Od tamtej chwili jestem gotów wydać każde pieniądze, żeby móc grać w 60fps/4K na wysokich/ultra, bo taki obraz jest tego wart. W przyszłym roku, jeśli ten nowy Xbox podoła, to uskładam na niego, jeśli okaże się klapą, kupię GTX 1080, lub coś podobnego/lepszego.
Więc najwyraźniej nie zrozumiałeś problemu. Moje obawy biorą się stąd że nie wierzę w pogodzenie 4k i ustawień ultra w nowym xboxie. Nie krytykuje 4k jako coś bezwartościowego tylko jeśli miałbym wybierać pomiędzy 4k+low vs FHD+ultra wybieram to drugie. Nie chcę również by szli na kompromisy z tego powodu że wymuszą 4k czyli np ograniczenie do 30fps, ograniczony draw distance itp. Mógłbym się obejść bez 4k i wolałbym żeby wycisneli ostatnie soki z FHD tym bardziej że 4k wciąż nie jest zbyt popularne (BR / TV itp).
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Więc najwyraźniej nie zrozumiałeś problemu. Moje obawy biorą się stąd że nie wierzę w pogodzenie 4k i ustawień ultra w nowym xboxie. Nie krytykuje 4k jako coś bezwartościowego tylko jeśli miałbym wybierać pomiędzy 4k+low vs FHD+ultra wybieram to drugie. Nie chcę również by szli na kompromisy z tego powodu że wymuszą 4k czyli np ograniczenie do 30fps, ograniczony draw distance itp. Mógłbym się obejść bez 4k i wolałbym żeby wycisneli ostatnie soki z FHD tym bardziej że 4k wciąż nie jest zbyt popularne (BR / TV itp).
Masz rację, nie pomyślałem w ten sposób. Też wolałbym Ultra i 60fps w Full HD niż low/medium w 4K. Sam dokonywałem już takiego wyboru np. w Just Cause 3. W 4K na średniowysokich miałem 40fps, ale wolałem Ultra w 2K i 60fps. Ale może ten nowy Xbox da radę przynajmniej ex'om w 4K 60fps bez kompromisu w postaci gorszej jakości tekstur, czy draw distance. Pożyjemy, zobaczymy.
 

Do góry Bottom