1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Projekt międzynarodowego prawa autorskiego zmieni oblicze Internetu?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez nakoz, Maj 6, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    New York Times donosi, że w Strasburgu zgłoszono plan dotyczący praw autorskich w sieci na terenie Unii Europejskiej. W dużym skrócie, miałby on pozwolić użytkownikom kupować produkty przez Internet w sklepach mieszczących się na terenie wszystkich 27 krajów Unii, bez specjalnych ograniczeń. Propozycja przedstawiona przez Viviane Reding i Meglenę Kunevą może mieć spore znaczenie także dla Polaków.
    Viviane Reding jest europejską komisarz do spraw telekomunikacji i mediów, a Meglena Kuneva zajmuje się sprawami konsumentów. Propozycja dotyczy stworzenia europejskiej licencji obejmującej materiały publikowane w sieci, co umożliwiłoby międzynarodową sprzedaż cyfrowej muzyki, gier oraz filmów w czytelny i pozbawiony nieścisłości prawnych sposób. Dla konsumentów korzyść jest prosta – niższe ceny.
    Sieciowi sprzedawcy są ograniczeni do własnego podwórka, ze względu na konieczność spełnienia skomplikowanych nakazów. Rozszerzenie działalności na całą Unię jest obecnie rzeczywiście trudne - bez specjalnych rozwiązań wymagałoby przestrzegania warunków 27 państwowych systemów prawnych. Firmy ograniczają się do lokalnych rynków, np. wymagając kart kredytowych wydanych w danym kraju.
    W ten sposób blokowany jest dostęp do coraz większej oferty sieciowych usług. Autorka propozycji zauważa, że z tego powodu użytkownicy z poszczególnych krajów często nie mogą legalnie oglądać pewnych zawartości. Dlatego czas skończyć z tym regionalnym reżimem. Można spodziewać się sporego oporu ze strony przedsiębiorstw, które aktualną sytuację niejednokrotnie wykorzystują na swoją korzyść.
    Marcel Avargues, prezes Electronic Retailing Association Europe, zapewnia jednak, że chociaż obecny stan rzeczy postrzegany jest jako bezpieczny, bo ochraniający wewnętrzne rynki poszczególnych krajów, to jednak część wydawców elektronicznej zawartości chciałaby zniesienia lub nagięcia tych sztucznych barier. Oczekują tego sami klienci, którzy podobno po przyjęciu tej ustawy chętniej kupowaliby w sieci.
    Sytuacja ta na pewno wpłynęłaby pozytywnie na konkurencję i atrakcyjność ofert, bo pewne lokalne firmy zostałyby pozbawione monopolu na niektóre usługi. Czy mogliby skorzystać na tym gracze? Wydaje się, że jest to jak najbardziej prawdopodobne. Skończyłyby się może czasy wydawania tej samej gry w zupełnie różnych cenach w kilku sąsiadujących krajach, połączonych przecież w tej samej sieci globalnej.
    Na razie nie znamy szczegółów opisywanego rozwiązania, ale może pozwoliłoby ono Polakom na robienie zakupów w całej sieciowej Europie i wymagania takiego samego traktowania jak innych europejczyków. Zniesienie tego typu barier otworzy również rynek na zewnętrzne usługi i atrakcje, np. możliwość nabywania gier w innych wersjach językowych i sprzedawania polskojęzycznych tytułów zagranicą.
    Zniesienie sztucznego sieciowego poszatkowania Europy na zupełnie odrębne sektory wydaje się ciekawym pomysłem. Być może takie propozycje zwiększyłyby w przyszłości szanse na szybsze adaptowanie w Polsce i innych mniejszych krajach usług w stylu Xbox Live i podobnych. Moglibyśmy też spodziewać się atrakcyjniejszych cen oraz braku ograniczeń, pojawiających się na niektórych stronach.

źródło: Projekt międzynarodowego prawa autorskiego zmieni oblicze Internetu? | Wiadomoœć 2009-05-06 13:00:10 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. sasukepl

sasukepl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    wszystko co jest w necie powinno być za free

4. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    A wszystko co masz w domu może każdy wziąć, ot tak. Co to w ogóle za tekst? Ciekaw jestem, czy chciałbyś, aby Twoje "wypociny" ludzie za free brali. Co za człowiek...

5. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Racja! I wszystkie auta w salonach powinni też oddawać za darmo.. że o sklepach spożywczych i wszystkich usługach nie wspomnę

6. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    dostępne za free lecz surowo karać tych co kradną żeby skopiować i wpuścić w neta :D

7. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    wszystko za free a internet za 512mb za 500zł.

8. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Jak najbardziej jestem za. To szansa na polski xbl. Może dzięki temu spadną też ceny gier, muzyki, filmów i co tam się jeszcze ściąga. Okej, ale zmienią prawo tylko jak będą walczyć (o ile będą) z tym co teraz jest? (Czegoś nie doczytałem? ;O)

9. Jar

Jar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    shdioashdoishaodisaisadpsdlololololololol

Nie sry, ale zlolowałem się hardo. Nastąpi coś takiego ta jasne, ale jak Polska przestanie być Polską, a niedźwiedzie polarne przestaną rzekomo biegać po naszych ulicach.

Nie liczcie na nic bo się zawiedziecie tylko.

10. zakrawacz

zakrawacz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    powtórzę powiedzenie:
    Kraj socjalistyczny to taki, który bohatersko pokonuje problemy...
    nieznane w żadnym innym systemie.

Ja już sobie zakupię, załatwię - nie musi mi na tym wisieć 20 urzędników
    to oni zrobili skomplikowane prawo
    a teraz niby mają zrobić prościej dodając praw?

phi, powiadam, phi, bork bork (cytat z thief 2 :) )

11. bunker.lp

bunker.lp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kwidzyn
    A ja myśle tak, że za internet płace, więc płace za pliki które ściągne. Zwłaszcza, że nie mam odrazu, tylko męcze się z transferami i pierdołami tego rodzaju. (każdy ma swoje zdanie, więc nie krytykujmy się nawzajem śmiejąc się z innych)

12. otacon

otacon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    a ja myśle, że za samochód zapłaciłem i to nie mało.. więc nie powinienem płacić za paliwo. Też przecież sie męcze przeglądy, zmiany opon, badania, ubezpieczenia i pierdoły tego rodzaju. Brzmi troche irracjonalnie? też uważam.. więc młodzi gniewni, nie wszystko Wam się należy, zaczniecie pracować docenicie wtedy czyjąś pracę ;]

13. babel77

babel77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    o to to to tak by mogło byc bo ceny gier n xklocka to kosmos w porównaniu z blaszakiem

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum