1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Projektor FULL HD???

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez elempl, Czerwiec 26, 2009.

1. elempl

elempl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    Witam,
    własnie się przymierzam do zakupu projektora Full HD :) i tak przy okazji pomyslalem sobie ze w sumie przy okazji moglbym go wykorzystac wieczorami do grania :) najlepiej z kumplami przy piwku i UFC 2009 :)

Czy ktos juz korzysta z takiego sprzętu do grania ? jesli tak to interesuja mnie wrażenia ? :)

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. CwK Bialy

CwK Bialy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale aby mieć na prawdę dobry obraz, to musisz kupić projektor wysokiej klasy, a to się wiąże z ogromnym kosztem zakupu sprzętu i zużyciem energii na poziomie 600 do 1200W ;) Oczywiście dochodzi do tego wymiana lampy, ale to nie jest częsty zakup - choć nie jest tani ;)

4. Bandzioch

Bandzioch Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Anywhere City
    ladnie to tak piwo pic z kolegami nei majac 18 lat !!!!!

Co do projektora , to dodam tylko taki malyy szczegol . U kolegi jest projektor obsluguje on hd ( nie iwem konkretnie jaki model ) i gdy przystawilismy do 32 hd lg roznica byla ogromna projektor odpadl odrazu jedyna zaleta byl dosyc duzy obraz wiekszy od tego w tv .

5. deffc0n

deffc0n Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    To zalezy jakie parametry HD i w jakiej technologii wykonany , to samo mozna powiedziec o TV, jeden bedzie chodzil lepiej drugi gorzej a beda tez full HD.

6. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Tak bandzioch, ale widziałeś kiedyś DOBRY projektor? Na prawdę dobry projektor Full HD 1080p kosztuje w granicach +10.000zł. Można dostać ciekawe pozycje za ok. 5.000 do 6.000zł, ale jakość nie ta. A kolejny mankament to jak już napisałem wyżej zużycie prądu, które w projektorach wynosi średnio od 600 do 1200W. To sporo nie? Dolicz konsole... dźwięk... to daje kosmiczny rachunek jak ktoś duuużo gra. A co z oglądaniem normalnej TV?

7. Andrewww1991

Andrewww1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chrzanów
    jak masz zniżkę w elektrowni i dużo kasy na taki sprzęt to polecam:)
    Grałem tak u kolegi i super sprawa, aczkolwiek są i minusy, np. nie pograsz sobie przez dzień (chyba że masz rolety) noi musisz zagospodarować sobie dość duży kawałek ściany (mój ww. kolega ma pomalowany śnieżką kwadrat 2x2).
    fajna sprawa z projektorem, bo oczy nie bolą:)

8. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Nie masz racji... wystarczy DOBRY projektor, który ma wysoki kontrast i jasność ;) Ale jak już wspomniałem wcześniej... na to trzeba mieć na prawdę sporo kasy ;>

9. zenon

zenon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    absoltunie sie z ta teza nie zgadzam (jestem zmuszony) :)

do dobrego obrazu trzeba miec dobry projektor - racja.ale dobry projektor juz od dawna nie kosztuje majatku.jako na poczatek projektor hd ready wystarczy w zupelnosci (do grania full hd i tak nie jest potrzebne).

kombinacja dobry projektor plus dobry ekran (50% dobrego obrazu to DOBRANY do projektora obraz) przyniesie takie same objawy opadajacej szczeki jak niegdys pierwsze 50 calowe plazmy.

co do cen: dobry projektor dlp kosztuje 400-500€ (optoma hd 700x,optoma hd65).do gier,czestego wlaczania i wylaczania oraz do domow gdzie sie pali polecam dlp a nie lcd.lcd bierze sie tam gdzie potrzebny jest duzy zakres manipulowania obrazem (lensshift) oraz gdy ktos jest podatny na efekt rgb.ponadto dlp ma samo w sobie wyzszy kontrast natywny i lepsze odwzorowanie kolorow oraz natywnie lepsza czern).

bajki,ze dobry projektor musi byc drogi obalane sa co jakis czas (zawsze gdy wychodzi kolejny dobry model w okolicach 500€).ale niestety po pierwsze ludowe prawdy sa trudne do obalenia (vide plazmy i ich niby masakryczne zzycie pradu).a po drugie wiekszosc ludzi (ktorzy niby znaja sie na projektorach) widziala modele svga na bialej scianie (nie ma nic gorszego niz mniemanie,ze projektor najlepsz obraz rzuca na biala,gladka sciane) i pozniej mowia: "a ja widzialem u kolegi i bylo do dupy".

kazdego,kto twierdzi,ze projektor za 500€ to szrot zapraszam do siebie :) mam optome hd65 z ekranem wlasbe roboty i gwarantuje,ze szczeka opadnie nawet posiadaczowi 60-calowej plazmy.
    oczywiscie do dobrego obrazu musza panowac pewne warunki.nie puszcze filmu w poludnie na gola sciane i nie bede twierdzil,ze obraz jest super.

projektor to urzadzenie dla kogos kto sie tym interesuje i rozumie a nie dla byle kowalskiego,ktory uslyszal cos o tej technice i od razu leci do sklepu (jak to niestety tez jest z telewizorami hd)..

do elempl: projektor full hd przysparza oczywiscie jeszcze wiecej radosci.modele dla poczatkjacego (co nie znaczy ze sa zle) zaczynaja sie od 900-1000€.po informacje odsylam do avs forum.tam siedza spece.tutaj uslyszysz tylko legendy ludowe i wiejskie opowiastki ;)

10. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Wiesz, Mercedes jest dobry. Maybach też jest dobry. Ale dobry też jest Fiat Punto. Zależy od warunków finansowych i potrzeb. Ja widziałem jak wygląda "Sim2 D80E", którego cena zaczyna się od 30.000zł i widziałem też Toshibe za prawie 5.000zł... wiesz jaka była różnica? Jak między CRT 14 cali a LCD 50 Full HD. Sorry, ale taka jest prawda.
    Wiem, że można kupić taki za 3.000zł czy 5.000zł i będzie on na prawdę fajny. Ale prawdziwy projektor to co najmniej 10.000zł.
    Poza tym, używanie projektora wiąże się z wymianą czestą lampy, tak jak np. w Twoim modelu to ok 3 000 godz. pracy.
    Aha.. jeszcze jedno, ile Twój projektor bierze prądu? Bo nie wierze, że mniej niż 500 - 600 Wat mimo iż nie jest FHD.

11. NikoBarteq

NikoBarteq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Sory że może troszkę zbocze od tematu ale musze . Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem projektor rzuca czarny obraz na ściane/ekran ??;>

12. zenon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    jesli myslisz w takich kategoriach to powinienies mies PDP-607XD (i zaden inny telewizor) bo kazdy inny generuje gorszy obraz niz PDP-607XD.a jaki masz?i jak?wiesz,ze masz obraz do dupy (w porownaniu do PDP-607XD lub innej dobrej matrycy) ale pomimo tego jestes zmuszony go ogladac (choc kazda sekunde ogladania psuje ci swiadomosc ze masz obraz do dupy)?czy mowisz sobie szczerze,ze obraz jest dobry.wiesz ze sa lepsze ale ten cie sytasfakcjonuje i z kolei w porownaniu z innymi obrazami jest znacznie lepszy?? :)

wiem,ze projektor d-ila za 25000€ ma jeszcze kepszy kontrast,jeszcze glebsza czern,jeszcze bardziej zroznicowane kolory niz moja optoma.ale wiem tez ze moja optoma ma znacznie lepszy obraz niz acer,benq czy inne projektory.wiem,ze dorownuje projektorom za znacznie wieksze pieniadze.
    gdybym ciagle myslal,ze kupilem punto chociaz mercedes jest lepszy to bym nigdy nic nie kupil :)

reasumujac: projektor hd ready za 500€ moze przysporzyc bardzo duzo przyjemnosci.wie to najlepiej ten,kto taki projektor ma lub taki projektor widzial w odpowiednich warunkach :)
    pierdzielenie (sorry) ze sa lepsze nie ma sensu bo to jest oczywiste.
    czlowiek nie kupuje calkowitego szrotu ale nie kupje tez kosmicznych produktow (bo go po prostu nie stac).i dla takiego czlowieka wybrany produkt jest w danym momencie idealny (jesli nie to zmienia model czy marke i szuka tak dlugo az nie znajdzie dla siebie najlepszej korelacji cena-jakosc).

moja optoma nominalnie zuzywa 265W.czyli nie wiecej niz 50 calowe lcd.nigdy nie mierzylem zzycia pradu jaimis urzadzeniami bo moja filozofia jest taka,ze jak mnie nie stac na 20€wiecej w roku na prad to nie bawie sie w zakupy LUKSUSOWYCH I ROZRYWKOWYCH urzadzen :)
    jesli jest dla mnie wazne czy dany sprzet zuzywa 200,300 czy 400 watt to znaczy,ze tak na prawde nie stac mnie na to (pomijam teraz ekologie i inne wymysly ludzi majacych za duzo czasu) :)
    projektor kupuje po to zeby ogladac ibraz na ekranie a nie obracajace sie liczby licznika :)

13. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Oczywiście. Przyznam Ci 90% racje. Zawsze można kupić coś lepszego niż się ma. Każdy żyje z taką świadomością. Mi chodziło jednak o to, czy jest sens kupowania projektora o takich parametrach, skoro w tej cenie można mieć dobry TV LCD? Uważam, że wydanie 500 euro na projektor nie jest dobrym rozwiązaniem. Chyba, że ma się TV.

Powiem Ci szczerze, że mi się też marzy projektor. Dopiero co kończę studia budowlane, chcę w przyszłości wybudować sobie dom z pokojem "kinowym" i tam jasne, że użyje projektora, ale będzie on używany tylko do oglądania filmów i grania.

Rozumiesz o co mi chodzi? Wiem, że frajda z gry na projektorze jest świetna, bo sam korzystałem z uroków tego urządzenia.
    elempl chce kupić projektor Full HD więc domyślam się, że ma forsy jak lodu. Ale czy wydanie tych np. 5.000 zł nie będzie lepsze, jeśli wyda się je na np 42 czy 50 calowy LCD? Chyba, że chce tylko do gier, wtedy się zgodzę z tobą całkowicie.

14. zenon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

uzywanie projektora do ogladania "normalnego" (czyli jako zastepstwo telewizora) jest delikatnie powiedziawszy idiotyzmem :)
    100 calowy obraz sd to masochizm.masz racje.
    ja jednak zrozumialem,ze elempl chce projektor jako poszerzenie swojej stajni.czyli tv do ogladania normalnego,szybkiego (nawet hd) a projektor jako mily dodatek (gry,filmy hd,mecze,formula).
    ja na poczatku tez ogladalem wszystkie filmy hd na projektorze.ale teraz ogadam tylko na prawde super "wazne" rzeczy na nim (filmy,ktore potrzebuja prawdziwej atmosfery,boks,jakis wazny mecz).benjamina buttona czy inny film bez specjalnych efektow ogladam na plazmie.ale bonda,bajke z corka czy planet earth ogladam na projektorze :)

15. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    W takim wypadu się zgodzie. Tylko jeszcze sprawa tego Pionieera PDP-607XD... wydaje mi się, że lepszy jest ten nowy 100 calowy TV od B&O ;) Ale przedział cenowy nie ten :)
    Ja ostatnio oglądałem na projektorze "Sim2 D80E": Matrixa i Transformersów oraz upscalowany wyścig - już nadawany w rodzielczosci 1240x720 (chyba) - F1 z zeszłego sezonu i było na maxa klimatycznie. Takich wrażeń nie dostarczy żaden TV :)

16. zenon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    nie ogladalem tego b&o.ale ogladalem 103 calowego panasonica.jako,ze b&o nie robi sam sprzetu (oni tylko skreacaja) musi to byc matryca od panasonica lub moze samsunga.

wracajac do 103 calowego panasonica: obraz nie powalil mnie z nog.wrecz przeciwnie - byl rozmyty (pomimo materialu hd) i taki jakis wyblakly (te telewizory stoja u nas w 3 mediamarktach wiec widzialem wszystkie 3).obraz wygladal gorzej niz na 50 calowych skrzynkach obok.mysle,ze taki 103-calowy olbrzym zachowuje sie juz jak projektor.to znaczy potrzebuje odpowiednich warunkow (im wiekszy obraz tym szybciej widac wszystkie mankamenty).w ciemnym pokoju z odleglosi 4-5 metrow obraz bylby pewnie swietny.

tak czy inaczej propjektor full hd to moj nastepny zakup (i przeznaczam na niego nie wiecej niz 2000-2500€) :)

17. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
  18. kepaic

kepaic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    krk
    Ciekawa dyskusja, sporo się można dowiedzieć. Na projektorze gram czasami u kumpla, ma chyba jakiegoś Epsona HDReady za ~4tyś i wrażenia są bardzo pozytywne. A co do tego B&O - za 10 lat bez problemu będzie nas na niego stać, więc nie jest tak źle :)

19. elempl

elempl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    Widze ze wywiązała się ciekawa dyskusja :) na projektor max mam przeznaczone 5000 PLN bo jego podstawowym zadaniem ma byc wyswietlanie statystyk wykresow itp u klienta :) dodatkowo w domu po pracy wlasnie rozrywka :) obraz nie musi być dla mnie tzw. igłą ważne jest zeby był duży i w miarę wyglądał :) mam astygmatyzm takze wiekszych róznic nie zauważę :) czekam na jakies przykladowe modele :)

P.S. chcialbym takze poznac opinie na temat projektorow ktore widze na allegro np. Benq za 2000 pln itp. bo zastanawia mnie co tak tani projektor potrafi.

20. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Z tego co mi wiadomo, to Benq'i to shit, ale myślę, że Zenon więcej Ci powie. Dobrym wyborem jest model projektora, który posiada właśnie Zenon. Sprawdzony, dobrze wyświetlający.

21. zenon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    elempl szuka futrzanej swini znoszacej jajka i prodkujacej mleko :)
    moj projektor na nic mu sie nie przyda.
    do prezenzacji potrzebuje projektora bardzo jasnego (od 2000 ansi lumen w gore).w domu za jasny projektor nie ma czego szukac (takie projektory nawet w eco mode sa za jasne).

jak znasz niemiecki to radze zajrzec do hifi forum.tam na pewno znajdziesz odpowiedz http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browse&forum_id=94

lub do avs forum.tam tez siedza spece :)

Wczytywanie...

Poleć forum