1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Proszę o opinie.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez hotripper, Grudzień 27, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. hotripper

hotripper Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Co możecie mi powiedzieć o konsoli z układem Xenon? Czy warto ją kupić od wujaszka po dobrej cenie? Co powinienem zrobić, aby służyła jak najdłużej?

Z tyłu na naklejce jest MFR DATE: 2006-03-26. Konsola jest przerobiona, działała na niej Fable, GTA IV.

2. Lotnik421 Xbox One

3. technic

technic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    szczerze nie pakował bym się w Xenon'a.

To chyba 1 generacja więc prędzej czy pózniej RRoD. (oczywiście moge się mylić)
    Myśle że warto zaczekać, niestety ceny nie podałeś ale kolega kupił Falcona za 450 a Jaspera już za 600-700 się dostanie.

4. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Lepiej kupić coś z 2008 lub 2009 . Na konsolę z 2006r nie ma żadnej gwarancji , że po godzinie grania nie dostaniesz RRoD lub konsola skończy żywot całkowicie . Możesz oczywiście o nią dbać ( nie grać długo czy stawiać ją w przewiewnym miejscu podczas grani ) . No i spytaj sie wuja czy konsola była kiedyś w naprawie ( RRoD czy E74 ITP. ) bo to też ma znaczenie i świadczy trochę o jej awaryjności . Co do ceny ( po znajomości za taką konsolę ) to myślę , że max. to 250-300 zł bo szanse że taka konsola szybko padnie są spore ... Po prostu pograć ile się da i jak padnie nie przejmować się ...

5. karo7384

karo7384 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie pakuj się w xenona, już falcon będzie lepszy, chociaż i tak nie polecam. Jeżeli nie chcesz rod-a to jasper i już.

6. euro

euro Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kup najlepiej jaspera a ten staroć moze ci sie w każdej chwili popsuć

7. Hunter12

Hunter12 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Xenon odpada, już lepiej załatw sobie gdzieś Jaspera albo chociaż Falcona.

8. Michciollek

Michciollek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Chyba że wujaszek daje ci gwarancje że jak konsola padnie po paru dniach to ci zwróci kasę też mogłem kiedyś kupić w carreforze xenona za 400 czy tam 500 zł ale poczekałem kupiłem jaspera i git poza tym stoi na boku we wnęce biurka i po 2 godzinach gry nawet nie jest ciepła dodam ze nic w chłodzeniu nie grzebałem

9. Maly1920

Maly1920 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Chorzow
    Tak jak inni mówią nie pakuj się w Xeona jak już to Falcon chyba że chcesz grać z ryzykiem :p. Najlepiej Jasper'ek po intensywnym graniu jest troszeczkę ciepły ale nagrzewa się przez to ze stoi na dekoderze :D

10. daniels22222

daniels22222 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak bym miał chęć to pewni i tak kupił bym Xenona. Ale na szczęście posiadam Jaspera i wogóle sie nie grzeje

11. hotripper

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jest to Xenon Premium, mało używany. Wiem, że początek produkcji, nie ma jeszcze hdmi.

A gdyby coś w nim pogrzebać?
    I wiecie może jak to było z gwarancjami od M$?

Coś mi się obiło o uszy, że na czerwony krąg wydłużali gware. Konsola była mało używana i szczerze, to stała w szafie, kuzyn nie grał (chyba się nie oswoił z padem, bo mały i głupi i rżnie na piecu). W serwisie nie była, a przerobili ją chłopaki z Wro w Skynet. Ja wcześniej kontakt miałem z konsolą znajomego, która była 2x w serwisie (raz na początku, bo chyba też ma Xenona, to wymienili mu prawie wszystkie bebechy, a niedawno coś się stało jak wrzucił ten NXE czy jak to się nazywa i przyszło te czerwone kółko...

Nie da się jakoś pogrzebać w tym pudle, coś zrobić z chłodzeniem, tymi lutami ferelnymi z GPU? Czy ktoś nadal ma żywego Xenona?

I jeszcze jedno: lepiej dla X'a w poziomie czy w pionie? Jak w poziomie, to coś podstawić u dołu, aby z obu stron miał dopływ powietrza?

12. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    jak ma dashbord mniejszy niz 7371 to dobra konsola dla homebrew:)

13. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Gwarancja na RRoD jest trzy lata od daty z tyłu konsoli lub od zakupu ( jak masz paragon ) . W różnych serwisach są oferowane usługi mające na celu poprawienie chłodzenia a na ile zdaje to egzamin to nie wiem . Co do pozycji to chyba lepiej jak jest w pionie ( większa powierzchnia oddaje ciepło ) .

14. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Z tego co wiem, lepiej jej jest w poziomie :D

15. djezzer93

djezzer93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    Ja bym ci odradził Xenona, mój kolega posiadał to całkiem szybko mu wysiadł. Ja na chwilę obecną posiadam PS3 i się bardzo nie grzej ale to mniejsza z tym. Na twoim miejscu bym sobie darował, dozbierał parę złotych i kupił falcona albo jaspera. Niby są tam jakieś wentylatorki co się przyczepia do x-a i niby lepsze chłodzenie, ale czy to pomaga? Wątpię.

16. MadMax2000

MadMax2000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Internet
    Ja bym sie nie pakował w te model. Nie patrz na cenę jak Ci i tak szybko padnie, a jeszcze jak ją przerobisz to raczej lipa z gwarancją. Ja miałem 2 Xenony i dość szybko mi padły. Sam poprawiałem mu chłodzenie i to wystarczało na 2-3 tygodnie i znów RROD. Dołóż i kup Jaspera albo chociażby Falcona. Mniej podatne na przegrzewanie się ze względu na lepszą technologię wykonania a co za trym idzie mniej pobiera energii i mniej wydaje ciepła.

17. hotripper

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Podłączyłem X'a pod tv full hd, działa, trochę popykałem, ale niestety jest błąd E68 i gram bez pamięci do save, itp. Błąd wywala przed wejściem do głównego interfejsu. Można ten hdd jakoś uratować?

X'a męczyłem w DIRT, fable2, nfs:undercover.

Leży na podłodze, chodzi jak suszarka, ale działa bez problemów jak na razie. Z chęcią bym go zostawił, ale wizja tego kółka trochę psuje całą zabawę.

Czy ktoś może mi powiedzieć jakieś info o tych wszystkich naprawach, które są m.inn na allegro? Ktoś korzystał? Z jakim efektem?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum