Prosze o pomoc(XBL).

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mam problem nie moge się połączyć do xbox live.Konsole mam podłączoną do karty sieciowej kablem RJ45 scrossowanym i gdy próbuje połączyć się do xbl wyskakuje błąd.Korzystałem z poradnika onlinecenter:

Konfiguracje Xbox Live | Artykuły

Mam modem neostrady, tylko że nie jest to ani Thompson ani Sagem a jakiś inny(bez firmy). Niby wszystko zrobiłem OK ale nadal nie działa.Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, na online center pisze :


PC
Po podłączeniu konsoli z kartą sieciową w komputerze należy uruchomić właściwości TCP/IP połączenia lokalnego, z którego będziesz korzystał (Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne (lub inna, nadana przez Ciebie nazwa) -> Właściwości -> Właściwości TCP/IP) i wpisać w nowym oknie poniższe ustawienia:


Adres IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1
Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34
Alternatywny DNS: 217.98.63.164


OK ale ja mam tylko możliwość wpisania adresu IP i DNS'ów a nigdzie nie mam miejsca na Maske podsieci ani brame domyślną...Czy błąd połączenia może być spowodowany tym że nie mam wpisanych tych dwoch adresów?

edit/ jeszcze jest ciekawa sprawa, mianowicie:

''Następnie w opcjach połączenia internetowego wchodzimy w zakładkę „Zaawansowane” i w „Udostępnianiu połączenia internetowego” zaznaczamy wszystkie dostępne opcje''

Jak ja wchodze w opcje połączenia internetowego to mam tylko możliwość wyłączenia zapory.

W połączeniach sieciowych(panel sterowania-połączenia sieciowe) mam tylko jedną ikonkę screen:

http://img530.imageshack.us/my.php?image=xbox.png
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Masz wylaczona/nie zainstalowana/uszkodzona karte sieciowa. Jak juz to naprawisz to we wlasciwosciach polaczenia TPSA musisz ustawic Udostępnianiu połączenia internetowego dla polaczenia lokalnego (ktore powinno sie pojawic) karty sieciowej.
W opcjach karty sieciowej ustawiasz IP 192.168.0.1 oraz maske podsieci. NIC wiecej nie wpisujesz.

Natomiast w XBOXIE wpisujesz odpowiedni IP 192.168.0.2 maske ta samo co na komputerze 255.255.255.0 oraz IP bramy (brama jest twoim komputerem) 192.168.0.1

Powinno dzialac.
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Hmmm ale z kartą sieciową niby wszystko jest okej,bo jest włączona i ma tam te wszystkie pierdoły poinstalowane, sterownik ma tylko z 2005r. a jak próbowałem aktualizować to wyskakiwał jakiś tam błąd, ale mniejsza z tym.
Tutaj screen:


ImageShack - Image Hosting :: xbox3u.png


Co mam zrobić żeby mi ten xbl ruszył?
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jakis zly ten sterownik karte masz na zlaczu PCI czy na płycie??
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Szczerze mówiąc to niewiem, ale chyba na płycie.
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
W Menadzerze nie ma wzmianki o karcie (zainstalowanej czy tez nie) wiec na moje oko to ta karta jest albo zle wsadzona w pci (jesli jest na PCI) albo NIE wlaczona w biosie (jesli jest zintegrowana). Obstawiam druga opcje.
Musisz ja wlaczyc.
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Wiesz może jak ją włączyć?
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Wiem.
Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc - są różne rodzaje biosów. Weź do ręki instrukcję obsługi płyty głównej i tam będzie ładnie napisane.

Szukaj pod hasłami typu: Integrated Peripherals, OnBoard Lan ;]
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Nie mam możliwości przeczytania, bo mój komputer ma juz pare ładnych lat i gdzieś mi sie zapodziała instrukcja.Myśle że temat do zamknięcia, dam sobie spokój z tym xbl, jakies latanie po biosach wlaczanie wylaczanie jakis za przeproszeniem G!@#$%, niee ma sensu.Do zamkniecia.Dziekuje Grinchowi za pomoc, pozdro!
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Myślę, że nie warto się zniechęcać. Granie online to zupełnie inny wymiar rozrywki.
 

meloncom

Użytkownik
Użytkownik
jesli masz mozliwosc pozyczenia karty to zrob to, mozna tez zawsze kupic taka za smieszna kase. jesli sprawdzisz to - problem moze tkwic w udostepnianiu uslug w opcjach
"zaawansowane - zezwalaj innym uzytkownikom... x2 - przycisk Ustawienia" i tam masz ustawienia zaawansowane. zaznaczasz wszystkie opcje.
problem jaki pozniej moze wyskoczyc to konfiguracja NAT - ale to juz inny temat na forum.
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Dobrze wiem ze granie online to świetna sprawa ale nie za taką cene.
To powinno być tak: Kupuje kabel,wkładam go do konsoli i drugą końcówke do komputera i hula, a nie jakies niepotrzebne ustawienia.Będe jeszcze myślał jak to załatwić, być może kupie nową kartę sieciową...
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
ja z routerem tam nie mialem problemów - podlaczylem i dziala...
a co do polaczenia pod kompa to rzeczywiscie czasami mozna sie wkurzyc, mi zadziało dopiero za ktoryms razem mostkujac polaczenia sieciowe
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Dobrze wiem ze granie online to świetna sprawa ale nie za taką cene.
To powinno być tak: Kupuje kabel,wkładam go do konsoli i drugą końcówke do komputera i hula, a nie jakies niepotrzebne ustawienia.Będe jeszcze myślał jak to załatwić, być może kupie nową kartę sieciową...
Nie rozumiem w czym masz problem. Chyba tylko z wlaczeniem karty sieciowej. Reszta to juz 5-10min roboty w ustawieniach konsoli i windowsa.

Komputer ma wiele zastosowan, ale potrzeba poswiecic teamtowi chociaz 15min
 
T

Termos

Guest
Miałem to samo i rozwiązałem to w ten sposob. jeżeli masz zainstalowaną aplikację neostrady do łaczenia się z netem, to pewnie ona jest ustawiona jako połączenie domyslne. Otóż ustaw połączenie domyślne na sterowniki do modemu. Łopatologicznie to bedzie ikona z nazwą internet ADSL. I tam powinieneś mieć wszystko dostepne.
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Musisz włączyć kartę sieciową! Będzie wtedy dostępna w połączeniu sieciowym. Dopiero wtedy będzie można pójść dalej.
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
No dobrze, z tego co wiem w każdym komputerze ten bios włącza się inaczej a ja nie mam możliwości przeczytania instrukcji od karty sieciowej czy tam płyty głównej.Niewiem nawet czy mam karte sieciową w komputerze...Wejście z tyłu mam i jak zajrzałem do środka PC to od tego wejścia idzie taka kostka do płyty głównej.
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Metalowa kostka rozumiem? To masz zintegrowaną kartę (swoją drogą to chyba logiczne że jak jest wejście to i karta musi być).
Wejdź do biosu i zrób fotkę no i ją tu wrzuć.
 

T10z

Użytkownik
Użytkownik
Tak kostka jest metalowa, karta sieciowa jest zintegrowana na płycie głównej.
Tylko chodzi o to że nie wiem jak wejść do tego biosu.Możesz mi podać jakieś przykładowe komendy biosu? Wczoraj próbowałem F2 i delete wejść ale to nie to.
 

Do góry Bottom