Prosze o porade HDMI vs COMPONENT

maxan

Banned
myślisz ze moze byc to wina kabla?? bo ja mam kurcze taki(z oszczędności) za 17,50 PLN z Reala(na samie zresztą) no ale N'ka chodzi...Kurcze mo ze faktycznie X potrzebuje lepszy...
Wiesz cena nie ma znaczenia ;] Bylebys kupił kabel w wersji 1.3- pisze na opakowaniu ;] Ja dałem za swój 40 zeta 1.8m v1.3 - mam jeszcze jakis zwykly metrowy ale nie próbowałem go ;]
 

giecp

Świeżak
Świeżak
mógłbyś spróbować w wolnym czasie?! byłbym wdzięczny :) poki co zmykam, rano do pracy :)
Dzięki za pomoc :D
Pozdrawiam
 

maxan

Banned
ok dam Ci znać jutro ;] nara
 

somber22

Banned
w zasadzie dużej różnicy niema 99% gier śmiga w rozdziałce 720p więc tyle ile wyciąga component
 

Trey

Użytkownik
Użytkownik
Jedno trzeba ustalić. Z odległości około metra za bardzo nie widać różnicy między componentem a hdmi. Jednak jak się przyjrzeć z bardzo bliska to widać różnice gołym okiem. Na hdmi obraz jest żywszy i ostrzejszy jednak widać większą pikseloze natomiast na componencie obraz jest taki jak by rozmyty ale ogólnie jest ok.
 
w zasadzie dużej różnicy niema 99% gier śmiga w rozdziałce 720p więc tyle ile wyciąga component
Zgadzam się component powstał w czasach kiedy nie było kabla HDMI. Miał za zadanie przekazać obraz w wysokiej rozdzielczości analogowo. Świetnie się z tego wywiązuje. Na tv do 42' przeciętny zjadacz gier nie zauważy różnicy. Złe opinie o komponencie biorą się od tego ,że jest mylony ze standardowym kompozytem. Moim zdaniem component to bdb kabel.
 

maxan

Banned
mógłbyś spróbować w wolnym czasie?! byłbym wdzięczny (...)
No więc tak na tym kabelku za 15 zeta też wszystko śmiga ładnie pięknie ;]
Choc ja na Twoim miejscu i tak spróbował bym na innym kablu hdmi najlepiej jak juz pisałem v1.3 (kup jakiś tani max za 20 zł byle był w wersji 1.3 i miał złote końcówki) ;]
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
U mnie jest różnica TV Sony Bravia 46" FULL HD dużo zależny i od telewizora, ja na componecie nie mogę ustawić 1080p a na HDMI bez problemu 1080p może dlatego jest różnica w głębi kolorów.
 

ss2

Użytkownik
Użytkownik
Troszke z innej beczki:) Dlatego ze spotkalem sie z roznymi i rozbieznymi opiniami na ten temat postanowilem zapytac tutaj:) Mianowicie czy aby miec dzwiek DD 5.1 poprzez ampli wystarczy podlaczyc Boxa przez HDMI czy dodatkowo optyk? Jesli HDMI to jakis konkretny? Ktore rozwiazanie jest lepsze? moze jakis link do allegro :whistle:
POZDRAWIAM!:shisha
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
Troszke z innej beczki:) Dlatego ze spotkalem sie z roznymi i rozbieznymi opiniami na ten temat postanowilem zapytac tutaj:) Mianowicie czy aby miec dzwiek DD 5.1 poprzez ampli wystarczy podlaczyc Boxa przez HDMI czy dodatkowo optyk? Jesli HDMI to jakis konkretny? Ktore rozwiazanie jest lepsze? moze jakis link do allegro :whistle:
POZDRAWIAM!:shisha
Zależy jaki masz TV zwykły czy HD bo jak HD i gniazdo HDMI to lepiej optyk bo przez HDMI musisz w ampi mieć wejście i wyście bo inaczej jak podasz obraz do TV, polecam ci optyk i to wystarczy by był DD5.1
 

ss2

Użytkownik
Użytkownik
No TV Lcd Sharp WD1E, Ampli Onkyo 607 posiada 5 wejsc i jedno wyjscie takze z tym problemu.

Chodzi mi o to jaki kabelek kupic , czy miec dwa czy jeden Hdmi wszystko rozwiaze.
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
No TV Lcd Sharp WD1E, Ampli Onkyo 607 posiada 5 wejsc i jedno wyjscie takze z tym problemu.

Chodzi mi o to jaki kabelek kupic , czy miec dwa czy jeden Hdmi wszystko rozwiaze.
kup optyk i podepnij a HDMI z konsoli daj do TV i jest miodzio z optyka jest bardzo czysty dźwięk bo laser daje sygnał :) kabel jest tani. http://www.allegro.pl/item890842797_prolink_optyczny_toslink_1_2m_tcv4510.html
 

ss2

Użytkownik
Użytkownik
No wlasnie tego chcialem uniknac, nie jestem jakims maniakiem i podzielam zdanie czesci osob ze jesli jest roznica pomiedze Componentem a HDMI to zadna albo znikoma, wiec nie bede szedl w koszty i kupie optyka a obraz smignie wlasnie Componentem:)
Dzieki i pozdrawiam !!
Ps. Hdmi musi miec chyba jakis niski profil cy cos takiego zeby sie zmiescil obok wtyczki Comonent?
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
Ps. Hdmi musi miec chyba jakis niski profil cy cos takiego zeby sie zmiescil obok wtyczki Comonent?
To znaczy przy xboxsie to nie wiem bo ja używam adapteru HDMI mam do TV a optyczny z adapteru do amplitunera bo ja Componentu nie używam ale skoro adapter wchodzi to Component też powinien.
 

Bartoj8

Banned
Hdmi
 

Do góry Bottom