1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przeciw nowelizacji nowej ustawy o radiofonii i telewizji !!

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Rooob3, Marzec 19, 2011.

1. Rooob3

Rooob3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Opole
    Witam.
    Czy wiecie o tym, że rząd podpisał ustawę która ma promować polskich artystów śpiewających po polsku ?!
    Ma być ona narzucona radiom i telewizji! W 30 % od gdz 5 do 24 mają być puszczane polskie kawałki artystów śpiewających po polsku !
    Inni artyści którzy tworzą lepsze kawałki nie w języku polskim są poszkodowani ! Będą mieli mniejsze szanse na zaistnienie na polskim rynku muzycznym !
    Nie wiem jak wy ale ja nie chcę żeby państwo narzucało mi czego mam słuchać !

Robert M i Dj Remo stworzyli petycję, potrzeba 100 tyś podpisów aby zmienić tą ustawę na lepsze !

Załączam link w którym Robert M i Remo wytłumaczą o co w tym wszystkim chodzi ! A pod filmem znajduje się petycja !

Tutaj proszę petycja ! ::::::www.petycje.pl::::::pRZECIW NOWELIZACJI NOWEJ USTAWY O RADIOFONII I TELEWIZJI

Osobiście podpisałem się pod petycją i wierze, że i wy dokonacie dobrego wyboru :)
    P.S pamiętajcie że petycje trzeba potwierdzić :) poprzez otrzymanie meila na skrzynkę i kliknięcie w link i wypełnieniu kodu (wpisujac go z ramki) ;D

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    Mam to w *****, i tak nie slucham tych szmelcow.
    Maja leciec polskie kawalki, bo mieszkam w polsce. POLSKA DLA POLAKOW OOOOLEEEE

4. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
  5. Ruzyk

Ruzyk V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Przemyśl
    a ja mam to gdzieś... komercja i tyle...

6. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    30% polskich kawałków, a reszta zagranicznych....ile teraz leci polskich ? Odpalam planete a tam same zagraniczne. Nie czaje o co tyle hałasu.....zresztą te 100tyś podpisów to chyba tylko po o by posłowie wzięli to po uwagę, a nie zmienili ustawę.

7. Rooob3

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Opole
    Rowerser ale są takie stacje na których puszczają polskie kawałki ! Planeta jak i eska czy rmfmax ma na celu puszczania muzyki pod słuchaczy... są listy takie jak gorące20 itp.
    Tylko czemu w tych radiach mają puszczać nagle jakieś polsko języczne utwory skoro nie są przebojami... Owszem też lubie polsko języczne kawałki ale tylko hity... jeśli jest to hit to na pewno poleci w radiu a nie że będą narzucać polskie daremne piosenki...

8. roxes

roxes Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Planeta Mako
    Nasz kochany rząd powinien się zając prawdziwymi spawami a nie ciągle jakimiś pierdołami a co do stacji to ja ludziki chcą słuchać w kuło riany i leydy zgagi to niech będzie takie mamy niestety czasy ale to nie znaczy ze innej muzyki nie ma rock,metal i punk dalej są i dobrze sobie radzą bez tego komercyjnego radia przykład jak ludzie się bawią YouTube - dreadN kolbuszowa

9. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    "By ustawa mogła trafić pod obrady Sejmu potrzeba 100 tysięcy podpisów."

Zdecydowanie nie. Dobrze,żę narzucają te 30%, mniej będzie zgłupiałego amerykańskiego shitu. Powinni dodać jeszcze 10% piosenek w językach innych niż angielski. Dzięki takiej ustawie, nasi rodzimi artyści będą mogli zarabiać więcej, nie będąc tłumionymi przez wielkie studia zza oceanu. Kupując płytę Rihianny większość kasy odpływa z Polski. Kupując płyty rodzimych artystów będziemy napędzać gospodarkę. Udowodniono, że im częściej czegoś słuchasz tym bardziej Ci się to podoba (statystycznie). Dlatego też ogółem wzrośnie popyt na nasze kawałki. Jak będzie popyt, to i nasze gwiazdki będą musiały wziąć się do roboty, bo jak jest popyt to jest i twarda walka o klienta. Tu nie chodzi o to, że ktoś wam narzuca co macie słuchać, nie podoba wam się piosenka, zmieńcie radio, nie będzie tak, że o tej i tej godzinie będą puszczane polskie kawałki w każdej stacji.

Takie inicjatywy są jak najbardziej potrzebne, bo dzięki nim zachowujemy polskość, język. Ochrona dobra narodowego to priorytet.

10. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Autostrady na Euro kurna robić, a nie się zajmować takimi pierdołami.

11. roxes

roxes Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Planeta Mako
  12. Dogg

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    No, niestety.

Ja tak nie słucham czegoś takiego jak radio, czy Viva/MTV, bo zwyczajnie lecą tam komercyjne, głupawe ścierwa dla rżących nastolatek, a nie prawdziwa muzyka, więc i tak mi to zwisa. Zresztą co to za róźnica czy będzie leciała 24/7 polska gwiazdeczka Doda, czy zagraniczna gwiazdeczka typu Britney Spears? Jeden shit.

13. Rooob3

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Opole
    Ustawa została już dawno przegłosowana w sejmie... teraz ma być tylko zatwierdzona...
    Źle chyba zrozumiałeś coś ;)... Potrzeba 100tyś głosów aby zmienić tą ustawę albo w ogóle ją w życie nie wprowadzić!

Tak ale zrozum że mamy też polskich świetnych artystów którzy tworzą piękne kawałki ale w języku innym niż polski...! Tacy jak Robert M...
    On już jest dość znany na całym świecie więc rozgłosu nie potrzebuje.. ale inni wykonawcy polscy którzy tworzą w języku np. angielskim mają mniejsze szanse na wybicie się !

14. Dogg

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Tak, świetna reklama dla Polski i świetny 'artysta'... Widziałem jego występ na Viva Comet... Zamiast się wypowiedzieć jakoś, to darł się 'eloo' jak jakiś 8-latek. Pozdrawiam wszystkich, którzy go słuchają.

15. Rooob3

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Opole
    Ten wątek nie jest poświęcony dyskutowaniem o gustach... każdy słucha co lubi..
    O to w tym wszystkim chodzi ze ludzie słuchają takich stacji jak Planeta,Eska,RMFMAXX, gdzie nie puszcza sie dużo polsko języcznych piosenek bo nikt tego tam nie chce...
    Jak ktoś chce sobie posłuchać polskich szlagierów wchodzi na radio Złote przeboje i ma... a nie że ktoś radiu o tematyce house,electro, pop narzuca polsko języczne "świetne" utwory..
    To jest chyba wolny kraj..?

16. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    petycja podpisana. polska muzyka to obecnie dno i żenada, nie mam ochoty tego słuchac. nawet jeśli ustawa przejdzie, to wątpię, żebyśmy słuchali normalnych polskich piosenek, NIE, będą leciały dody i file aż do zrzygania. powinni zrobic ustawe i narzucic 50% rapu zagranicznego dziennie na antenie :)

17. bigosPL

bigosPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    to teraz nie ma czegoś takiego? wydaje mi się, że w ciągu doby ileśtam godzin musi być polska muzyka (najczęściej leci w nocy, np na planecie, ale na innych zaobserwowalem, ze tez).

generalnie mam to gdzieś bo w radiu mało ciekawych rzeczy można usłyszeć po za pseudomuzyką typu młucka i text gagagaga przez połowe piosenki (czasem dla odmiany popopopo). no ale teraz dobra młucka jest ważniejsza od tekstu, dlatego może być po angielsku, gdzie połowy tekstu (jakże ambitnego najczęściej) ludzie nie rozumieją... ale fajnie się przy tym bansuje.

tego czego słucham w radiu i tak nie będzie, niech się dzieje co chce, ha ;)

jedyne radio którego słuchałem to na nocki robiąc planety, bo tam leciały polskie kawałki hh, czasem puszczali coś fajnego ;)

18. Rooob3

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Opole
    Nie wydaje mi się żeby była taka ustawa :)... puszczali bo po prostu mieli a puszczali w takich godzinach żeby "wszyscy" mogli usłyszeć :)

Czasami tam coś takiego puszczają w nocy :)...

19. Patrolek PL

Patrolek PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    W-wa
    Wali mnie to, i tak nie słucham radia tylko stare polskie kawałki i muzyke lat '80. Nie lubie (nowych) Polskich piosenek są żałosne.
    @Down teraz jest ok? :D

20. Rooob3

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Opole
    Hehe :) to się zdecyduj...
    Okej ale to jest wątek dla osób których to rusza :).. nie musisz tu zaglądać ja tylko chce rozmawiać z ludźmi których to boli... A nie czekam na czyjeś wypowiedzi typu wali mnie to ja słucham czegoś innego :)... mnie wali to co Ty słuchasz, a więc temat ten nie jest dla takich osób... Jest wolność wypowiedzi w tym kraju bo to wolny kraj ale jak masz tak pie***** to podziękuje :).

21. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Prosty przykład jak ludzie idą za hasłami, zamiast się rozeznać.

Jeżeli polscy artyści tworzą po angielsku, to ich piosenki znajdą się w pozostałej części 70%centowego czasu antenowego Zamiast 5 Rhiann co godzine będą tylko 3 i 2 polskie piosenki po angielsku (taki przykład). Ta ustawa NIE BLOKUJE możliwości puszczania angielskich piosenek polskich zespołów, on zachęca do tworzenia piosenek po polsku. Ludzie w radiu to fachowcy i jeżel Polacy będą robić dobre angielskie piosenki, to będą je puszczać.

Przy natłoku i promocji zagranicznych artystów mało kto mógł się wybić na polskim podwórku. Pomyślcie trochę racjonalnie, nie w stylu "robią nam ała bo się nie znają".

Wczytywanie...

Poleć forum