1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przegrzewanie się konsoli

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez guillermo, Maj 22, 2011.

1. guillermo

guillermo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

pozwólcie, że na wstęp powiem, że jestem w "zaawansowanej" fazie wyboru konsoli dla mnie. Jednak nurtuje mnie jedno zagadnienie jeśli chodzi o xbox'a, a ps3. Słyszałem pewne pogłoski, że w starszych wersjach X'a, konsola strasznie się przegrzewała. A co możecie mi powiedzieć w tym temacie o wersji Slim? Czy także ma tendencje do przegrzewania? Jeśli, tak to co robić by temu zapobiec? - No chyba, że ktoś sam sobie winien, stawia konsole na kaloryferze, przy zamkniętych oknach i najlepiej w pudełku. I może nietypowe pytanie: Czy z dobrym chłodzeniem i temperaturą otoczenia można grać na konsoli 24 godziny? Nie mówię, że tak będę robił, po prostu chcę sprawdzić jej kondycje jeśli chodzi o takie maratony.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. DeadWarrior

DeadWarrior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja w slimce ,stoi na szklanej półce pod telewizorem,niżej zasilacz,wyżej konsola,a u góry telewizor.To tak , konsola ma ok 20cm luzu u góry , z jednego boku ma wylot na powierzchnie a z drugiego ja wiem z 5-10cm, w upalne dni to bez otwierania okien jest u mnie chłodniej niż na dworze,w zimę jest wiadomo ciepło,gram tak jak ostatnio ~8h i żadnego problemu nie było,tam powietrze może trochę cieplejsze.

4. pegazus69

pegazus69 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ogólnie konsole jakoś od połowy 2007r. były robione z nowym, lepszym chłodzeniem. Najlepiej kupić z 2008 bądź nowszą wtedy mamy pewność, że konsola nie powinna się przegrzewać. W Slimach według MS przegrzewanie konsoli jest zminimalizowane niemal do 0.

5. guillermo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja raczej jestem zainteresowany nową slimką z kinectem w zestawie, więc mam nadzieję, że przegrzanie mi nie grozi.

6. Hekko

Hekko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    mój zwykły xbox stoi na półce malutkiej, nad nim na drugiej stoi dekoder, nad nim tv i nic sie nie przegrzewa, może dla tego że nie jestem nolifem i mało gram?

7. koxy

koxy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Sranie w banie jak Ci ma pasc to Ci padnie, xa katuje juz 3 lata i nic mu nie jest,ps3 padl mi po 1.5roku a prawie na nim nie gralem bo wole gierki na klocka. Jak dobrze trafisz to konsola
    posluzy Ci pare ladnych latek.A jak nie to trafi na serwis.

8. guillermo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No to przykre, że awaryjność konsoli to jest tylko wypadkowa "szczęścia", a nie ogólnej wydajności konsoli. No, ale cóż... zawsze można próbować :)

9. Hekko

Hekko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    to tak jak wszędzie.
    Zawsze trafi się felerny sprzęt, czy to telefon, czy część komputera, czy płyta w x'ie.

Wszystko zależy od farta, lecz lepiej nie kusić losu i dać klockowi dostęp do powietrza :]

10. kevez

kevez Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    tu i tam
    Ja raz przez nieuwagę położyłem pudełko z grą na kratki wentylacyjne w włączonej ''slimce'' (tam gdzie wiatrak, u góry)...Po 4 godzinach nic się nie stało

11. freeman94

freeman94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    To tak jeśli chodzi o starsze wersje konsoli Xbox 360 to jak miał byś brać to wersję z płytą główną Jasper - Jest to najnowsza płyta z poprawionym chłodzeniem z zasilaczem 150 i technologią 65nm. JEST TO NAJLEPSZY WYBÓR JEŚLI CHODZI O ZWYKŁĄ 360.
    Jeśli Chodzi o slimke to Panie nie pomogę ci za wiele, bo jej nie posiadam.
    Jedyne co wiem to posiada układy wykonane w 45nm technologi dzieki temu mniej ciepła wydobywa i GPU jak i CPU jest w JEDNYM UKŁĄDZIE!!! co jest wedłóg mnie super sprawą.

P.S oczywiście każda konsola może się zepsuć, czy to "fat" czy "slim" w niepowołanych rękach ale myślę że jak dasz jej wystarczająco miejsca między pólkami i nie będizesz jej za bardzo męczył to bedzie DOBRZE.

12. Bartoj11

Bartoj11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak kupisz Slima to ci się na pewno nie przegrzeje ;) chyba że będzie 50C i będziesz na niej maniaczył 24/7 :)

Wczytywanie...

Poleć forum