Przejściówka na monitor

asus007

Świeżak
Świeżak
Siema, mam zamiar kupić adapter na VGA żeby móc podłączyć xbox do monitora. Myślałem nad tą KABEL VGA XBOX 360 GOLD + AUDIO+ RCA DO MINIJACK (3972448819) - m.allegro.pl
Mam monitor LG Flatron W2042S o tak GENERAL

INPUT / OUTPUT

Component Video No

D-Sub Yes

DVI-D Yes

HDMI No

Composite Video Input/

No

Output



SCART No

S-Video No
Cży ten adapter będzie dobry?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Twój monitor posiada DVI, więc może lepszym rozwiązaniem byłoby kupno takiej przejściówki:
HD6 ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA GNIAZDO HDMI NA DVI GOLD (3919059178) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
I podłączenie za pomocą HDMI. Na pewno jakość będzie lepsza niż na takim pseudo "oryginalnym" kablu za 17 zł ;)
Jeżeli chcesz taki VGA to tylko M$ / BigBen - na innych jakość pozostawi wiele do życzenia.
 

asus007

Świeżak
Świeżak
chyba mnie nie zrozumiałeś, mam w monitorze tylko jedno wyjście, 15 pinów po 5 w rzędzie czyli VGA, a jeśli nawet mój monitor obsługuje cyfrowy obraz to i tak nie ma głośników, więc jak w takim wypadku rozdzielić dźwięk i obraz?
Po za tym szczerze mówiąc, nie stać mnie żeby płacić po 130zł za oryginalny kabelek jak identyczny mam za 30..

Ps.
Jak podłączam monitor do karty graficznej to przez przejściówkę fga-dvi, chyba, bo nie jestem pewien. jednej strony 15 pinowe łącze a z drugiej takie coś http://obrazki.elektroda.pl/3826456000_1389292735.jpg
 

izzyxx4

Użytkownik
Użytkownik
Bierz kabel Vga i tą przejściówkę. Sam mam i działa świetnie.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No nie wiem.. zobaczyłem w google ten typ monitora i niby ma DVI.. (Czyli to co na zdj).
Dźwięk musiał byś puscić osobno np. czymś takim:
ORYG KABEL MICROSOFT XBOX 360 CHINCH AV -PROMO ! (3932329116) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Jeżeli ci nie będzie przeszkadzać jakość to możesz podłączyć tak jak ty chcesz - czyli tym kablem VGA.
 

asus007

Świeżak
Świeżak
Jak mam podłączyć chinche do monitora ?.
chyba, że chodi o to, hdmi z konsoli, na to przejściówka na dvi i potem do tego przejściówka na vga, to będą 3 przejściówki/adaptery podłączone do kabla monitor - konsola, lol..
A w jakim sensie gorsza jakość, bo nie rozumiem ? To co ja mam tra na telewizorze to jest dopiero jakość, obraz jest tak zamglony, że np w GTA V czy innych grach nie widzę napisów.. :/
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
P02 PRZEJŚCIÓWKA ADAPTER JACK3,5 PS3 XBOX GŁOŚNIKI (3929606271) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Cinch podpinasz z jednej strony a z drugiej głośniki do jacka.
Jak nie masz DVI w monitorze to podłącz za pomocą tego kabla VGA.. Jakość nie będzie super ale da się jakoś grać. (Tutaj niestety nie powiem ci jaka, bo nie miałem do czynienia z takim kablem za 20 zł) Dźwięk zrobisz tak jak opisałem wyżej.
Jak masz DVI to:
konsola --- hdmi --- hdmi/dvi --- monitor.
 

izzyxx4

Użytkownik
Użytkownik
Zależy jaką masz rozdzielczość na monitorze
 

asus007

Świeżak
Świeżak
1680x1054

Jak podłączyć chinche to ja wiem, i nie potrzebuję takich wynalazków jak mi podałeś, bo mam w głośnikach wejścia na chinche.

U mnie by to wyglądało tak:

konsola --- hdmi --- hdmi/dvi --- dvi/vga --- monitor.

A pytałem się jak podłączyć dźwięk, czyli głośniki jak konsolę podłączę cyfrowo do monitora, który głośników nie posiada.

Nie znam się, ale czy da radę wyprowadzić kabel cyfrowy do monitora i analogowy do głośników ? W tedy będzie to działało ? ;o Bo to są dwa różne złącza..

chodzi mi że takim kablem podłączę głośniki http://allegro.pl/kabel-vga-xbox-360-gold-crv-lcd-adapter-audio-i3942995927.html#tabsAnchor

A takimi monitor

http://www.bro.net.pl/Obrazki/39DB2B59-9E10-4896-86A7-089AE202E04E.JPEG
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/39/36/64/49/3936644920

Tylko problem jest następujący - wtyczka dvi-hdmijest męsko-męska.. czyli nie podepnę ich, znaczy tej przejściówki vga - dvi nie podepnę pod dvi - hdmi ...

ale znalazłem jeszcze taką wtykę http://image.ceneo.pl/data/products/10993407/i-adapter-dvi-zenski-hdmi-meski-ah0002.jpg

Pytanie tylko, czy to w ogóle ruszy, a jeżeli tak to czy przez te całe kombinowanie obraz nie będzie gorszy jak bym kupił taki kabel za 3 dychy..
 

asus007

Świeżak
Świeżak
Pogubiłem się,

Jak w końcu mam to zrobić ??? :(

monitor ---> kabel vga męsko-męski ---> przejściówka (żeńska vga -> męskie dvi) ---> przejściówka (żeńskie dvi -> męskie hdmi) ---> kabel hdmi żeńsko-męski---> konsola

czy jak mi radzicie ? może kupic tą przejściówkę analogową ? : (
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bez odpowiedniego konwertera nie ruszy.. hdmi cyfrowe / vga analogowe.
Jeżeli nie masz DVI to podłącz takim kablem..
KABEL VGA XBOX 360 GOLD + AUDIO+ RCA DO MINIJACK (3972448819) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

asus007

Świeżak
Świeżak
No ja nie wiem co za debil zaprojektował ten monitor. Mam jedno tylko, jedyne wyjście obrazu - 15 pinów po 5 w 3 rzędach czyli wtyczka VGA, ale w specfikacji producenta monitor obsługuje DVI i D-SUB czyli ma chyba wbudowany konwerter ? Analogowo jak podłączę to obraz będzie lipny, tak czytałem opinie w internecie.
chyba będzie prościej jak kupię nowy monitor :/

A kable hdmi też mają znaczenie ? podróbka może być ? bo mnie nie stać żeby dawać tutaj 200zł za kabelek i kolejne 400zł za nowy monitor.. To sa olbrzymie pieniądze :/
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Uwierz mi, że nie zauważysz różnicy przy kablu za 8 zł, a kablu za 100 zł.. (Ewentualnie różnica przy wykonaniu)
 

asus007

Świeżak
Świeżak
Aj, bo ludzie trują i pierdzielą, na internecie czytam opinie jakie te lipne i w ogóle..
Analogowo vs cyfrowo różnica jest ? Ja bym chciał pograc żebym widział tekst, bo np w GTA V to mam jakąś ****zkę na ekranie, próbowałem już jasnośc, kontrast, ostrośc i nic.. Ale ten telewizor ma 15 lat chyba już, także sam widzisz :/
Mam 20" monitor i chciałem na nim pograc, ale same problemy.
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
Kabel vga najlepiej od ms badz bigBen. Na innych uświadczysz problemów z jakością

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

asus007

Świeżak
Świeżak
to taniej mi wyjdzie hdmi kupic i nowy monitor niż analogowo podłączac oryginalnym kablrm :x
 

asus007

Świeżak
Świeżak

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Będzie okej. Jakbyś chciał jakiś nowy to masz: GW2265HM (9H.LASLA.DBE) w Morele.net
 

asus007

Świeżak
Świeżak
Szukam czegoś do około 400zł żeby nie było pikselozy na ekranie.
Na pewno z HDMI, nie chcę się bawic w analoga.

Mam tylko problem z wyborem, nie wiem czy lepiej kupić monitor czy telewizor :/
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No wiesz.. dobrego TV za 400 zł nie kupisz ;) Więc do tej kwoty polecam monitor.. ewentualnie jakbyś miał większy budżet to do 1000 zł znalazłbyś jakiś dobry 32".
 

Do góry Bottom