1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

przejściówka z hdmi, a jakość...

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Skolud, Grudzień 10, 2009.

1. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    witam. otóż planuję zakup monitorka i nie jestem pewny czy na 100% musi mieć hdmi? Kupuję z rozdziałką 1920x1080, full hd, 23" itd.
    Dużo modeli jest takich tylko mało z hdmi. Chciałbym się dowiedzieć czy będzie różnica jeśli podpiąłbym konsolke do takiego monitora kablem hdmi/hdmi, a np. hdmi/dvi?
    Bo jeśli nie będzie różnicy to monitor mi odpowiadający znajdę dużo taniej :)
    Proszę o odpowiedź tylko ludzi którzy są w 100% pewni i się na tym znają :)
    pzdr

2. Lotnik421 Xbox One

3. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    nie będzie problemu ,pamiętaj przez dvi nie pójdzie dźwięk

4. Skolud

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    to wiem, a i tak dźwięk audio adapterem podłączam.
    a mi nie chodzi o to czy będzie problem z podłączeniem tylko o różnice w jakości po podłączeniu na te 2 różne sposoby...

5. Dixon37

Dixon37 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Będzie różnica. Dvi też jest wyjściem cyfrowym. hdmi lepsze.

6. Viaderek

Viaderek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Zielona Góra
    Przy tak małym monitorku nie zauważysz wielkiej roznicy :] sam jade przez DVi i elegancko.
    Dla porównania koleś tez leci na monitorku z hdmi i rożnicy jakieś tam znaczącej nie zauważyliśmy.

7. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Na 22 czy 23 nie będzie dużej różnicy więc kupuj śmiało ten tańszy jak zależy ci na sianie :D

8. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    !
    lol jaka ?? to jest to samo wyjście z tą samą transmisją danych TMDS !! NIEMA żadnej różnicy !!

9. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Oczywiscie, ze jakosc bedzie ta sama bo idzie ten sam sygnal tyle, ze przez przejscowke.

Na DVI single-link przeslesz rozdzialke max. 1920x1200, a na dual link 2560x1600.

Widzialem tez przejscowki HDMI -> DVI z audio out tyle, ze to juz drozsza sprawa.

10. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    HDMI - HDMI do 42" nie ma różnicy między DVI HDMI... HDMI wysyła dzwięk i obraz, a DVI sam obraz.
    Dixon37 jaka różnica?! Ja to jest cyfrowe i to jest cyfrowe... Nie pisz głupot ;)

11. Skolud

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Czyli kupować śmiało monitorek z samym dvi i podpiąć go kablem hdmi/dvi? (taki już posiadam) tak dopytuje, bo chcę go kupić głównie do x'a i na pare lat więc ... ;p

PS: tak dokładniej to nie chodzi mi o przejściówkę z hdmi na dvi tylko mam na jednym końcu kabla hdmi, a na drugim dvi- to tak dla sprostowania :)

12. Dixon37

Dixon37 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    W małym monitorze to nie ma znaczenia. hdmi jest lepsze przy więkrzej matrycy.
    I oto mi chodziło koledzy.

13. tinOFbeer

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Nie ma znaczenia czy kabel z różnymi końcówkami czy przejściówka a monitor kupuj śmiało.

A różnica jest taka:

Złącza DVI-D i HDMI można stosować wymiennie ale powodem, dla którego producenci pakują wielkie gniazdo DVI zamiast małego gniazdka HDMI jest LICENCJA.

Specyfikacja DVI jest otwarta. HDMI wymaga podpisania umowy licencyjnej. Ale nie koszty licencji stanowią o porzucaniu tego rozwiązania. Istotny szczegół to że licencja na złącze HDMI zawiera w sobie licencję na HDCP.

Są dwa typy licencji HDCP. Jedna dla urządzeń odbierających, która wymaga od producenta tylko utrzymani a w tajemnicy przekazanych mu kluczy. Druga dla urządzeń wysyłających. Poza poufnością kluczy musi jeszcze zagwarantować, że jeżeli materiał tego zażąda a urządzenie odbierające nie jest wyposażone w HDCP, to sygnał zostanie wysłany w jakości DVD. Przy czym urządzeniem odbierającym w rozumieniu licencji jest tak samo telewizor, projektor jak i moduł zapisujący na dysk.

Dla normalnego użytkownika, poza wrażeniami estetycznymi i koniecznością użycia adapterów lub innych kabli nie ma znaczenia jakie złącze jest w sprzęcie. Dla „studentów” używających sprzętu w celach „edukacyjnych” złącze DVI , nieobarczone licencją HDCP, jest w tej chwili lepszym rozwiązaniem

14. DamiannPL

DamiannPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Monachium
    Sam posiadam taki bajer :) mam LG Flatron Wide[​IMG] dalem za niego z rok temu 300 € to okolo 1200 zl. Podłączyłem go Adapterem HDMI-DVI [​IMG] Smiga elegancko gdy podlaczam do TV 37LG5000 nie widzę żadnej roznicy moze i dlatego monitor jest mniejszy....sam niewiem ale dobrze mi sie gra bo tylko jeden przycisz i mam albo PC albo X360 :)

Za kabel dalem 7 € a za adapter 10 w sumie 17€ to 68 zl mysle ze na allegro moze byc jeszczce taniej :)

15. tinOFbeer

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Mozna zaopatrzyc sie w taka sprytna przejsciowke HDMI->DVI + digital audio out, ktora to pozwala odrazu podlaczyc sie z kinem domowym za pomoca labla optycznego. Niestety cena akurat tego egzemplaza ok 250$.

16. biskent94

biskent94 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    bedzie minimalna gorsza jakosc z przejsciowka pamietaj ze w dvi glosu nie bedziesz mial

17. biskent94

biskent94 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    kto Ci wyda 250$ to masz juz xboxa :p

Wczytywanie...

Poleć forum