1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przełączanie z HDMI na DVI-D i odwrotnie bez straty progressu w grach

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Pychu666, Wrzesień 2, 2011.

1. Pychu666

Pychu666 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Jestem nowy na forum więc nie denerwujcie się jeśli dubluje temat, nie mogłem znaleźć w przez szukajkę tego, co mnie interesuje.
    Od kilku dni mam XBOXa360, a dzisiaj w końcu dotarł do mnie kurier z monitorem LG Flatron E2250V-PN.
    Monitor z XBOXem łączę przez HDMI, natomiast z kompem przez DVI-D. Chciałbym móc przełączać pomiędzy kompem a X-em bez problemów, ale właśnie jeden problem mnie męczy.
    Jak gram na konsoli i przełączam obraz na kompa to jest ok (wszystko przez menu monitora), natomiast jeśli wracam na HDMI, XBOX odpala się od nowa, wraca do interfejsu głównego (kasując progress w grze itd).
    Kumpel na monitorze Samsunga ma z boku kilka przycisków służących do zmiany złącza właśnie i przechodzi z kompa do X-a bez problemów, co znaczy że XBOX da rade to zrobić.
    Co mogę zrobić, żeby temu zaradzić? Może są jakieś programy do tego?
    Z góry dzięki za pomoc :)
    Pozdrawiam,
    Pychu666

PS. Karta graficzna GeForce 8800GT, Windows XP darklite edition, jeśli jest to potrzebne.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Mozesz sprobowac na innym kablu, najlepiej z filtrami ale jak to nic nie da to po prostu przy zmianie zródła monitor wysyla jakis impuls po hdmi i konsoli sie to nie podoba i powoduje to reset konsoli

4. batorzajac

batorzajac Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie poradzisz, xbox odczytuje czy jest sygnał na HDMI, jeżeli nie ma to się wyłącza. musiałbyś podłączyć komputer HDMI a xbox'a, jeżeli twoja karta nie ma HDMI to poprzez przejściówkę, wtedy jednak nie miałbyś dźwięku na iksie:), chyba żebyś podłączył naraz kabel analogowy i audio na kolumny i wyjście cyfrowe (czyli HDMI na DVI na monitor), musiałbyś troszkę popsuć, czyli spiłować wtyczkę.
    edit: spróbuj włączyć konsolę przy włączonym monitorze to zobaczysz o czym mówię, ew. kup kabel na d-sub, ale uważaj trafiają się tragiczne podróbki, nie bierz najtańszych.

5. Pychu666

Pychu666 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kurczę, jak zmienię obraz na kompa przy włączonej grze na X-ie, to dalej jest dźwięk z tej gry i nawet coś tam się jeszcze dzieje (nie jest to jakaś losowa pętla dźwięku). Wydawało mi się, że to oznacza że HDMI się wtedy nie rozłącza. **** :/

6. batorzajac

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    pomyliłem, miało byc spróbuj włączyć konsolę przy WYŁĄCZONYM monitorze. po prostu się nie odpali, wiatraczek zabuczy i tyle.

7. Pychu666

Pychu666 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak odłączę kabel VGA, można przechodzić z HDMI do DVI-D do woli.
    Audio do konsoli mam podłączone tak, że obudowa do wtyczki przy XBOX-ie jest zdemontowana, żeby się mieściła razem z HDMI, a czincze po drugiej stronie kabla idą do przejściówki "2 na 1 jack 3,5mm" i do line-in w kompie.
    Czy istnieje alternatywa podłączenia dźwięku? Proszę, bardzo mi zależy.
    Z góry dzięki.

8. batorzajac

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    zakładam że używasz do grania głośników komputerowych, możesz je podłączyć bezpośrednio do czinczy po zakupieniu bądź zlutowaniu przejściówki, ew. w kablu "nie HDMI" w XBOXie jest wyjście optyczne, ale nie wiem czy jest sens się w to pchać i nie wiem czy sygnał idzie przez tzw. TOSLINK czy kablem typu mini jack.

9. Pychu666

Pychu666 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jaka miałaby być to przejściówka?

10. batorzajac

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    zakładam że do głośników idzie mini jack, w takim razie od konsoli podpinasz czincze takim czyms klik i do tego cos takiego klik i do głośników. takie kable znajdziesz w każdym sklepie z elektroniką i większości sklepów nie dla idiotów. w elektronicznych będzie taniej, łącznie nie powinno przekroczyć 10zł. jakbyś sam lutował to jedna wtyczka kosztuje 50gr-1zł.

11. Pychu666

Pychu666 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1. Od głośników idą 3 mini jacki bo to 5.1
    2. Chyba wtedy musiałbym ciągle przekładać głośniki z kompa do konsoli tak? Jak tak to niespecjalnie wygodne rozwiązanie :]

Wczytywanie...

Poleć forum