1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

przeniesienie licencji trudne pytania :)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Miffou, Listopad 5, 2014.

1. Miffou

Miffou Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Mysle o zakupie gry z przeniesieniem licencji z alledrogo. Ale chodzi o to czy jak juz przeniose ta licencje na swoja konsole na ktorej mam 2 profile.wiem ze gra bedzie dostepna na wszystkich . Ale czy jak.zaloguje sie tym drugim profilem u brata to czy bede mogl przeniesc licencje na jego konsole? Wiem ze licencje mozna przeniesc raz na 4mc-e tak ?

Opcja druga
    gdybym na swoim koncie kupil gre to czy moge zalogowac sie drugim profilem u brata i przeniesc licencje czy tylko z tego profilu na ktorym kupilem gre ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. pike

pike Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Brat niech uruchomi twój profil w tle i będzie działało.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

4. Miffou

Miffou Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Slabo rozjasniles temat . Uruchomi w tle i co ... musi przeniesc licencje ? Oba profile sa moje . Jesli kupie sam to ma sie ligowac na ten z ktorego kupilem ? A jesli kupie przeniesienie licencji na allegro ? To tez bedzie dzialac na obojetnie ktorym z moich 2 profili?

5. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    słabo nakreśliłeś o co ci chodzi, ale z drugiej wypowiedzi chyba wiem o co chciałeś zapytać.

Gry kupowane elektronicznie na XBL posiadają tzn. podwójną licencję. Jedna licencja jest ścieśle związana z kontem (profilem) na którym została zakupiona i tej licencji nigdy nie przeniesiesz. Druga licencja jest związana z pierwszą konsolą na której została zakupiona i tą licencję można przenościć z konsoli na konsolę.

Pierwsza licencja pozwala ci na grę w dany tytuł tylko gdy jesteś zalogowany na danym profilu do XBL, ale pozwala ci w nią grać na dowolnej konsoli na której aktualnie jesteś zalogowany. Warto tutaj dodać, że można być zalogowanym maksymalnie na jednej konsoli w danej chwili, tak więc nie da się tej licencji w żaden sposób "sklonować".

Druga licencja jak napisałem jest związana z konkretną konsolą. Pozwala ona na grę w dany tytuł na tej konkretnej konsoli każdym profilem jaki jest na niej i nie wymaga podłączenia z XBL. Oznacza to tyle, że na danej konkretnej konsoli możliwe jest granie nawet jeżeli nie masz neta i nie jesteś na niej zalogowany profilem który dany tytuł zakupił.

Podsumowując i wracając do twoich pytań :
    Jeżeli przez drugi profil rozumiesz ten 2 profil u ciebie na konsoli, to z oczywistych względów NIE. Licencję można przenosić tylko przy pomocy profilu na którym została zakupiona gra, a profil który kupujesz na allegro nie należy do Ciebie tzn. po pobraniu przez ciebie gier stracisz do niego dostęp.

Tylko z tego profilu na którym kupiłeś grę.

Ja z bratem stosuję taką metodykę. Oboje mamy dostęp do swoich profilów (ja jego, on mojego) i jak ja coś kupuję na swoim profilu, to on to kupuje moim profilem na swojej konsoli, a jak on coś kupuje, to ja robię ten zakup jego profilem na mojej konsoli. W ten sposób jego gry kupione na mojej konsoli maja licencję związaną z moją konsolą, a moje gry kupione na jego konsoli mają licencję związane z jego konsolą. W ten sposób jak ja chcę grać w gry kupione na moim koncie to korzystam z licencji związanej z profilem, a mój brat może grać równolegle w ten sam tytuł korzystając z licencji związanej z konsolą. I vice versa :)

Jaroodd, marek1212 i Miffou lubią to.
  6. Miffou

Miffou Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok to duzo rozjasnilo
    Przydatna metoda :) dzieki wielkie

7. Faith

Faith Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chciałbym jeszcze powrócić, jeśli można, do wątku przeniesienia licencji i profili.
    Pozwolę sobie w punktach, aby było czytelniej. Mam konsolę XBOX360 E w usłudze Live GOLD.

1. Mam kilka cyfrowych gier (na HDD), część z nich udostępniłem bratu poprzez zalogowanie się swoim profilem na jego konsoli. Wiem, że jeśli ja zaloguję się na swój profil na mojej konsoli i brat połączy się na swojej konsoli z moim profilem, ja zostanę wylogowany. Staramy się tego oczywiście unikać, ale czy takie działanie nie jest podejrzane dla Microsoftu i może skutkować zawieszeniem naszych profili?

2. Czy można gdzieś (np. xbox.com) sprawdzić status przenoszenia licencji, np. ile razy się ich przeniosło i kiedy można tego dokonać ponownie?

3. Licencję można przenieść jeden raz na cztery miesiące. Czy tak jest na pewno, mam wątpliwości. Ostatnio przez pomyłkę zalogowałem się na konsoli brata ze swoim profilem i zacząłem pobierać określoną grę. Procesu nie dokończyłem. W domu, na swojej konsoli zauważyłem, że gra jest przypisana do innej konsoli. Przeniosłem zatem licencję na swoją konsolę. Konsekwencji póki co nie ma żadnych, ale to oznacza, że raczej można przenosić licencję częściej niż na 4 miesiące. Co się stanie, jeśli będę chciał ją ponownie przenieść na konsolę brata i udostępnić mu gry, które posiadam? Pojawi się jakiś monit, że nie można pobrać licencji i kolejnym razem mogę tego dokonać w określonym miesiącu, czy po prostu takie działanie jest podejrzane i może skutkować zablokowaniem profili?

4. Co cztery miesiące można legalnie przenieść licencję, czyli inaczej mówiąc, można zrobić kopię stanu gier na dowolnej konsoli. Czy właściciel profilu, na którym została pobrana gra może, kiedy tego zapragnie, cofnąć przekazane licencje? Pytam w kontekście gier udostępnianych w ten sposób przez serwis Allegro.pl. Moja obawa wynika z faktu, czy po zakupie gier, właściciel profilu mógłby spowodować, że nagle cofnie licencję i ja tym samym stracę dostęp do zakupionych gier.

Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

8. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Czy komuś udało się fizycznie przenieść licencję gry z jednego konta na inne? Choćby z pomocą i weryfikacją tożsamości przez support MS.
    Chciałbym przenieść Wieśka Trzeciego ze swojego konta na inne moje konto. Grę dodałem ze zdrapki dołączonej do X1. Zastanawiam się czy w ogóle jest taka opcja. Z powyższych opisów wynika, że może być ciężko :)

9. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Przecież w XO nie ma w ogóle czegoś takiego jak przenoszenie licencji. Jedynie co byś musiał zrobić to napisać, bądź zadzwonić na support i tam się podpytać i powiedzieć, że wszystkie dane jesteś w stanie im podać :)

10. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie ma. Wiesiek zostanie na tym koncie na zawsze.

Wczytywanie...

Poleć forum