1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przenoszenie konsoli z płytą w środku + czyszczenie xboxa

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez damian7154, Listopad 11, 2012.

1. damian7154

damian7154 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    W instrukcji było, żeby nie przenosić włączonej konsoli z płytą. Ja tylko przy sprzątaniu z włożoną płytką uniosłem konsolę, żeby kurz pod nią przetrzeć. Konsola była wyłączona. Mogą powstać jakieś ścinki/zwiechy? Na razie nic nie miałem, no ale...

Druga sprawa: czyszczenie. Czy zwykła szmatka od telewizora lekko nasączona do przetarcia wierzchniej powierzchni xboxa + tych otworków wentylacyjnych z kurzu wystarczy? Kiedyś zwykłą szmatką od kurzy to robiłem to takie smugi/rysy się porobiły.

2. Lotnik421 Xbox One

3. DamiannPL

DamiannPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Monachium
    Tak jest napisane żeby nie popsuć płyty ... nic sie nie stanie ....
    Do czyszczenia lepiej brać odkurzacz ... wyłącz konsole i ja po odkurzaj

4. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Jak konsola wyłączona to przy przenoszeniu z płytą w środku nic się nie stanie. Gorzej jakby była włączona.

5. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Przy wyłączonej konsoli nic się nie stanie z płytą. Konsolę wystarczy przetrzeć suchą szmatką.

6. peek188

peek188 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Czy w ten sposób nie można jej uszkodzić w jakiś sposób?

7. LucyFair

LucyFair V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jeśli dosyć umiejętnie potrafisz posługiwać się odkurzaczem to nie..wysysasz kurz z "dziurek" i gra gitara.

8. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Tak, trzeba też zapałką zablokować wiatraczki chyba?? Druga sprawa - słyszałem coś o elektryzowaniu przez odkurzacz konsoli??

9. Raffcio

Raffcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Trzeba zapytać perfekcyjną panią domu... może Ci pomoże ;) W czym w ogóle jest problem? Szmatka z mikrofibry + sprężone powietrze i po temacie. Żadne pola elektrostatyczne i wyładowania atmosferyczne nie powstaną....:culpability:

Nie macie większych problemów Panowie ?:)

10. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Jeśli znasz angielski to poczytaj różne artykuły (po prostu wpisz w google) na temat używania sprężonego powietrza na xboxa:)

11. Shibby

Shibby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Najlepiej jest otworzyć konsolę, wysysaniem za dużo nie zdziałacie.

12. Raffcio

Raffcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Konsole czyszczę od 4 lat kompresorem i do tej pory nie miałem problemów. Zresztą jak cały sprzęt elektroniczny w domu.

13. Heisenberg16

Heisenberg16 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc odkopuję wątek sprzed 3 lat :D Odpowiedzi mogą się przydać innym nieobeznanym jak pozostaną w jednym miejscu, ale do rzeczy.

Panowie, z racji tego, że niedawno kupiłem konsolę (360) i jestem zielony praktycznie w każdej sprawie chciałem zapytać Was o pewną kwestię.

Otóż ostatnio po graniu wyłączyłem normalnie konsolę, ale zapomniałem wyciągnąć płyty z napędu. Z tego co piszecie to nic takiego, ale ja poza tym chwilę poźniej konsolę przewoziłem w inne miejsce w torbie i stąd moje pytanie do Was - czy mogło się coś stać z płytą która jest w środku ? Albo z napędem lub co gorsza ogólnie z konsolą ?

Zdaję sobie sprawę, że mogą to być śmieszne pytania dla Was, ale jak wspomniałem jestem zielony w temacie, więc proszę o odpowiedź. (niestety sam nie mogę zweryfikować na razie czy coś się stało, bo konsoli nie mam czasowo w domu)

14. woytekg

woytekg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nic się nie stało. Najważniejsze to nie przenosić konsoli jak jest włączona i napęd chodzi.

15. Heisenberg16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :)

Trochę mnie uspokoiłeś swoim postem, ale natrafiłem jeszcze na inną wypowiedź z tego forum, którą poniżej cytuję:

"Ludzie, a co ma się dziać po wyłączeniu konsoli? Odcinacie prąd od napędu co jest równoznaczne z jego wyłączeniem. Na podtrzymaniu jest tylko pamięć z ustawieniami systemowymi (temu się data nie kasuje jak przy odłączeniu zasilacza). Nie ma znaczenia czy płyta jest w środku, gdyż po zamknięciu tacki i tak mechanika dvd zamyka kółko (napęd płyty) do magnesu (tego w górnej pokrywie). Nie tyczy się to przy przenoszeniu x-kloca. Wtedy płytę kategorycznie trzeba wyjąć
    Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć."

Szczególnie ważny jest dla mnie ten pogrubiony kawałek. Niestety ten kto to napisał nie uargumentował tego przekonania. Mam nadzieję, że tamten użytkownik nie ma racji tylko Ty "woytekg", bo to moja pierwsza konsola i nie chciałbym "na dzień dobry" sobie jej w jakimś stopniu uszkodzić...

I przy okazji trochę z innej beczki, druga sprawa jaka mi się przydarzyła przy pierwszym uruchomieniu. W zestawie mam również kinect, który fabrycznie zapakowany ma taki "kołnierz" z pianki pod sobą w celu usztywnienia szyjki. Niestety zapomniałem go wyciągnąć przy pierwszym uruchomieniu. Nie spodziewałem się, że kinect kalibrując pomieszczenie może wykonywać jakieś gwałtowniejsze ruchy.
    Kinect chciał wykonać manwerw pochylenia w dół, ale ten kołnierz mu to uniemożliwił (wiem, że takie delikatniejsze sprzęty jak kinect w szczególności nie lubią takich nienaturalnych oporów)

Stąd też moje pytanie do Was czy takie zdarzenie nie będzie mieć wpływu w przyszłości na funkcjonowanie mojego kinecta ? (na razie nie zauważyłem bo coś się stało - działa normalnie).

Zdaję sobie sprawę, że mogę być zbyt drobiazgowy, ale tak jak już wspomniałem jest to moja pierwsza konsola, a poza tym jestem nauczony dbać o swój sprzet jak i ten pożyczony, więc takie sytuacje zawsze dają mi powody do różnych rozkmin czy coś się prędzej czy później nie uszkodzi z powodu takich "drobnych" zdarzeń.

Proszę o wyrozumiałość do moich "problemów" i wielkie dzięki za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

16. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie czytałem całego twojego posta za długi... Nie wolno przenosić konsoli z płytą. Płyta spokojnie podczas takiego procesu może zablokować napęd. 2pprysowac się jak wypadnie z mechanizmu pozycjonującego.
    Kinectowi nie powinno nic być. Nie tak łatwo zmielic mechanizm

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

17. Heisenberg16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Sorry, faktycznie się trochę rozpisałem.

W takim razie trzeba pamiętać by wyciągać płytkę przed jakimkolwiek przenoszeniem konsoli.

Co do kinecta to spoko bo już myślałem, że po czymś takim mógłby się jakoś "obluzować" przez co mógłby w przyszłości źle działać. Ale skoro nie jest to tak bardzo delikatna konstrukcja jak myślałem to dobrze :) Dzięki za info.

Wczytywanie...

Poleć forum