1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przenoszenie konta Xbox live na inną konsolę

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez seba810, Luty 6, 2016.

1. seba810

seba810 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich.
    Kupiłem nową konsolę X1,chciałbym przenieść gry ze starej na obecną.Dotychczasową X1 chcę sprzedać bez konta.Da się,czy nie?
    Proszę o prosty instruktaż jak to zrobić.
    Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Da się, normalnie walniesz przywracanie do ustawień fabrycznych konsoli i się sama wyczyści. Przedtem jeżeli na starej X1 swoje konto ustawiałeś jako moją domową konsolę w ustawieniach to zaznacz -> To nie jest moja domowa konsola, a potem dopiero ustawienia fabryczne. Chyba, że masz dysk zewnętrzny do konsoli to przenieś instalki gier na dysk zewnętrzny i tyle. Podepniesz do nowej i powinny śmigać. Jeżeli masz tylko dysk w konsoli to nic z tym nie zrobisz, chyba że penem da się przenieść zapisy, ale gry dość sporo ważą. Na nowej konsoli tylko dodajesz swoje obecne konto i jak wejdziesz w gry i aplikacje będziesz miał listę gier jakie masz przypisane do konta, które możesz pobrać na nowo. A jak masz gry na płytach to po prostu każdą z nich musisz na nowo zainstalować i tyle. Żadna filozofia tak na prawdę :D

seba810 lubi to.
  4. seba810

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystkie gry cyfrowe.
    Zastanawiałem się czy będę mógł pobrać z chmury na nową X1.
    Czyli mogę śmiało zrobić format i na nową X1 pobrać ponownie?
    Kupujący będzie mógł założyć nowe konto?
    W pomocy Xbox live coś czytałem że dwa konta zakładamy bezpłatnie.

5. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeżeli wszystkie gry zakupiłeś swoim profilem to bez problemu możesz je pobierać i usuwać ile razy chcesz. Znajdziesz je w Gry i aplikacje -> Do końca w prawo, będzie lista gier do pobrania, wybierasz co i pobierasz. W chmurze masz zapisy z gier, one pobierają się automatycznie jak odpalisz daną grę. Chmura jest dla każdego konta osobna, więc gdzie byś się profilem nie zalogował na konsoli tam Ci pobierze zapis z gry. A czemu kupujący nie mógłby założyć nowego konta? Możesz na konsoli mieć tyle kont ile chcesz :p Każde konto jest bezpłatne.

seba810 lubi to.
  6. Giker127

Giker127 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mielec
    to nie jest tak ze zapisy gier idą w chmure ?

@edit@edit mój post odnosił się do posta #2

Ostatnia edycja: Luty 6, 2016
  7. seba810

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    <ok>
    Dzięki bardzo za pomoc!

8. seba810

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ???

9. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1238
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Na dysku wewnętrznym są save które synchronizują się z chmurą M$ natomiast ja nie wiem czy ta synchronizacja jest cały czas czy tylko przy goldzie. Na dyskach zewnętrznych można posiadać tylko gry + dlc.

Jak już będziesz na nowej konsoli to zaloguj się na swoje konto, zostanie ono pobrane z serwerów M$ a przy odpaleniu gry wyskoczy trwa synchronizacja.

Jak masz dysk przenośny to sobie przenieś gry na niego, zaoszczędzi ci to pobierania ich od nowa.

Swoja drogą w ustawieniach konsoli powinna być opcja zsynchronizuj moje pliki z chmurą ;/

10. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Na XO niezależnie od tego czy masz golda czy nie, chmura jest darmowa cały czas i możesz w niej trzymać pliki. To właśnie jest lepsze od chmury z 360tki :)

"Czy muszę mieć subskrypcję konta Xbox Live Gold, aby używać magazynu-chmury?
    Nie, wszyscy posiadacze kont Xbox Live mogą synchronizować swoje zapisane stany gry z chmurą."

Jedyny wymóg żeby zapisy się zsynchronizowały to połączenie się z usługą Xbox Live, czyli gdy gramy na konsoli tylko offline, a chcemy żeby zapisy powędrowały zaktualizowane do chmury musimy się połączyć z Xbox Live. Coś pisało, że trzeba odpalić grę będąc online i zapis się zaktualizuje w chmurze.

Ostatnia edycja: Luty 6, 2016
    seba810 lubi to.
  11. seba810

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tego co wyczytałem w pomocy Microsoftu,kopia dysku tworzy się w chmurze również bez Golda.
    Tyle tylko że przewinęło się też info że gry mogą być pobierane ponownie tylko na konsolę,na którą zostały pobrane pierwszy raz.Pewnie źle coś zrozumiałem.

12. hiubik

hiubik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wawa
    Zle zrozumiales, gry mozesz pobierac tam gdzie jestes zalogowany, Osobiscie mam dwa X1 w roznych miejscach, praktycznie gry tylko w wersji cyfrowej i wystarczy tylko zebym gre odpalil a konsola sciaga ostatniego save ktory jest w chmurze. Takze przy nowym X1 logujesz sie do swojego konta i mozesz wszystko pobierac.

Wczytywanie...

Poleć forum