1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przerabiał konsole do gier, został zatrzymany przez policję

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez brattanek, Wrzesień 9, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW

Policjanci z Lublina zabezpieczyli 500 GB-towy przenośny dysk twardy - zawierający różnego rodzaju programy do obchodzenia technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier. Funkcjonariusze przejęli także kilkaset pirackich kopii gier i programów komputerowych należących do 36-letniego mężczyzny. Lublinianin ogłaszając się na portalach aukcyjnych oferował usługi polegające na przerabianiu konsol do gier oraz ich sprzedaży z przełamanymi technicznymi zabezpieczeniami. Wstępne straty jakie poniosły firmy szacowane są na kwotę ponad 300 000 zł.

Policjanci zwalczający przestępczość komputerową z KWP w Lublinie weszli do mieszkania 36-letniego mężczyzny. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy Lublinianin od dłuższego czasu zajmował się nielegalnym procederem. Mężczyzna ogłaszał się na różnych portalach aukcyjnych. Oferował usługi polegające na przerabianiu konsol do gier oraz ich sprzedaży z przełamanymi technicznymi zabezpieczeniami, które umożliwiały odtwarzanie pirackich kopii gier. Swoją nielegalną działalność prowadził od początku ubiegłego roku. Policjanci z „Cyberpatrolu” KWP w Lublinie od dłuższego czasu starali się go „namierzyć”, co wcale nie było łatwe. 36-latek logował się do Internetu przy użyciu darmowych punktów dostępu na terenie Lublina tzw. hot-spotów. Zazwyczaj umawiał się z klientami na terenie miasta. Podczas takiego spotkania w kilka minut łamał zabezpieczenia w urządzeniach i brał pieniądze za usługę.
    W trakcie realizacji policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 500 GB-towy przenośny dysk twardy - zawierający różnego rodzaju programy do obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier, kilkaset pirackich kopii gier i programów komputerowych. Ponadto zabezpieczono przerobioną konsolę wraz z kilkudziesięcioma pirackimi grami zapisanymi na karcie pamięci konsoli. Jak ustalono konsola służyła m.in. do szybkiego zgrywania nielegalnego oprogramowania na kartę klienta. Policjanci ustalili, że 36-latek tylko od stycznia do czerwca 2011 r. tj. do momentu zawieszenia kont na jednym z popularnych portali aukcyjnych sprzedał ponad 50 przerobionych przenośnych konsol do gier, oraz ponad 250 wytworzonych urządzeń do przełamywania technicznych zabezpieczeń w konsolach.
    Wstępnie szacowane straty, jakie poniosły firmy w wyniku jego nielegalnej działalności to kwota ponad 300 000 zł. Dokładana kwota będzie jednak możliwa do ustalenia po badaniach i analizie dysku twardego przez biegłych.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności karnej z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami, albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Osoba, która takie urządzenia posiada, przechowuje lub wykorzystuje ich komponenty podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Policja.pl - Aktualności

2. Lotnik421 Xbox One

3. KrZyChUelk

KrZyChUelk Banned Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Ełk
    Niech się lepiej wezmą za "namierzanie" oszustów, a nie ludzi, którzy chcą sobie dorobić do pensji ;/

8 użytkowników lubi ten post.
  4. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    niech się zajmą cenami gier a nie piratami

9 użytkowników lubi ten post.
  5. Dr.Analos

Dr.Analos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tylko szkoda faceta ...
    Cymbały jeban.. nie mają czym się zajmować

6. Jax9000

Jax9000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    obawiam się że to jest jakiś użytkownik tego forum.

7. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Dura Lex, Sed Lex, hejtować policję, co wy gimnazjaliści jesteście? Łamie prawo to za to odpowiada.

7 użytkowników lubi ten post.
  8. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Nie zdziwię się jak wszyscy piraci z tego forum pozwą Policję o to i nie zdziwię się jak do jutra będzie tu spam min. do 10 stron .

1 osoba to lubi.
  9. br0nek.

br0nek. Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Nowa Deba, Poland
    szkoda go.. ciekawe ile dostanie ;s

10. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    śmieszne to, dziwią się że ludzie piracą jak ceny gier są takie wysokie w porownaniu do zarobków w PL...

11. Facepalm

Facepalm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Uhh odetchnąłem nareszcie mogę spać spokojnie bez obawy że groźny przestępca przerobi mi konsolę,brawo dla POLICJI!

6 użytkowników lubi ten post.
  12. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ja nie rozumiem niektorych ludzi tutaj, policja lapie kazdego co lamie prawo, tak jak drogowka lapie tych co lamia prawo drogowe a CBA tych co biora lapowki to ta policja akurat sciga tych co lamia prawa autorskie i nie rozumiem o co niektorym chodzi, do hejterow, sam mam przerobiona konsole, i chyba kazdy wie jakie sa konsekwencje piractwa

2 użytkowników lubi ten post.
  13. Trool

Trool Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To chyba normalne że go łapią za to że robi coś niezgodnego z prawem, pozatym nikt wam nie każe kupywać drogich gier lub wgl posiadać xboxa więc nie rozumiem do kogo te pretensje ? Więc według Was mogę np. ukraść auto bo mnie na nie nie stać a Wy mnie będziecie bronić i mówić ze zarobki nie te ?

14. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    @Up dokładnie. Nikt nie mówi, że ten koleś co przerabiał to złodziej i decydent, ale chyba wiedział, z jakim ryzykiem to się wiąże, oby to nie był user naszego forum, z czystej ludzkiej życzliwości :)

15. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Jest ktoś z Lublina co kojarzy co to za koleś?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

16. bison616

bison616 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    b-stok
    tylko że prawo jest stanowione przez bogatych - dla bogatych i przeciw biednym, żeby im pętle na szyji zacisnąć jeszcze mocniej i wydusić do ostatniej złotówki - złota teoria kapitalizmu

8 użytkowników lubi ten post.
  17. djinsekt

djinsekt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Perła City
    Ja kojarzę,żę 2-ch typków się ogłaszało w temacie o przerabianu w lubelskim bo śledziłem na bieżąco.Nie miał pewnie firmy,jakby wgrywał LT i robił RGH z paragonem jak większość to pewnie nia miałby policji na karku. :)

18. Michciollek

Michciollek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Najlepsze jest to że w Lublinie już kiedyś takie naloty robili i od jakiś 2 lat nigdzie nie mogę oddac konsoli do uakualnienia. Najbliżej co sensowanego znalazłem to w Stalowej Woli gdzie dochodzi mi koszt transportu.

19. pawiano

pawiano Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Czemu w takim razie TX żyje albo TJ? Firmy sprzedające X360usb pro i lizardy? Konsekwencją przerobienia konsoli jest ban na LIVE i to powinno wystarczyć. Ciekawe czy takiego policjanta stać na gry na x360 czy ps3 :) założę się, że 3/4 z nich ma w domu pełne dyski filmów/gier/muzyki czy czegokolwiek innego (wypalone płyty DVD/CD). Zastanawia mnie dlaczego nie ma głośno o piratach takiego Photoshopa, który kosztuje parę ładnych tysięcy złotych tylko o nędznych grach za 150zł... Jakby każda gra kosztowała tak do 80zł (jak teraz chyba coś w tych granicach Snpier Ghost Warrior 2) to byłyby o wiele lepsze zyski ze sprzedaży, a tak kto da w ciemno 200zł za grę, przesada. Brak słów, zamiast zajmować się poważnymi sprawami to bzdurami się zajmują a i tak piractwa nie wytępią...

20. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Jak można zabezpieczyć 500GB programów do łamania zabezpieczeń ja się pytam ? ....Jak można zrobić RGH na mieście w kilka minut ja się pytam. Policja złapała prawdziwego magika, albo jakiś naćpany redaktor puścił wodzę fantazji...

2 użytkowników lubi ten post.
  21. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1688
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    haha mordercy i inni chorzy są na wolności, a policja zajmuje się takimi pierdołami. To tylko w Polsce.. Złodzieje kradną, a policja szuka piratów, którzy bezpośrednio nie wyrządzają nikomu krzywdy.

Ciekawe czy ci wszyscy policjanci mają wszystko legalne :> mogę się założyć, że na 101% znajdą się jakieś mp3, które nie zostały skasowane po 24h oraz inne rzeczy.

Będzie akcja CH.W.D.P - chowaj Windowsa do piwnicy, bo pały jadą haha.
    I co z tego, że w domu mam oryginalnego windowsa XP PL jak tak i tak korzystam z pirackiej wersji AN.

Polska dziwny kraj.

EDIT:
    Buehehe to w rządzie i w sporcie nikogo już nie powinno być. Bo chyba małe dziecko tylko wierzy w zasadę Fair play heh.. pieniądz rządzi światem i te araby szejki i inni mafioza. O których nie jest nam dane nic wiedzieć.

3 użytkowników lubi ten post.
Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum