1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przerobienie kontrolera xbox 360 na kierownicę (lutowanie płytki drukowanej)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez zengarden, Marzec 13, 2014.

1. zengarden

zengarden Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam,

Aby zrozumieć sens tego pytania, muszę wpierw przedstawić mój dziki pomysł. A mianowicie mam zamiar przerobić swojego pada na kierownicę i już wyjaśniam jakim sposobem. A więc, chcę wyrzucić całą obudowę, zostawiając jedynie płytkę, do miejsc na przyciski i analogi chcę dolutować kabelki prowadzące do poszczególnych elementów kierownicy, tzn. np. pedałów, skrzyni biegów, itd. wszystko mam już praktycznie obmyślone i zaplanowane. Jednak jedna rzecz mnie zastanawia, gdy przylutuję kabelki do płytki sygnał będzie miał znacznie dłuższą drogę do przebycia (normalnie dystans jaki musi on przejść między przyciskiem a płytką drukowaną to 1 mm, a najdłuższy kabelek jaki chcę dolutować na tej drodze będzie mieć ok. 1 metra) i czy to nie wpłynie przypadkiem na czas działania zużycia baterii? Do działania tego pomysłu nie mam wątpliwości bo próbowałem już to robić przez przytykanie dwóch połączonych kabli do przycisków i działa bez zarzutu. Czy wgl ktoś już próbował podjąć się podobnego zboczenia ze swoim padem? :p Z góry dziękuje za odpowiedzi.

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Taka długość nie wpłynie na opóźnienia bardziej martwił bym się RT i LT oraz analogami.

Koniecznie pochwal się efektem na forum i jak możesz zamieszczaj zdjęcia na bieżąco swojego projektu.

4. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Dokładnie, o opóźnienia bym się nie martwił. Bardziej wysterowaniem sygnałów z RT/LT i analogów, gdzie nie masz sygnałów cyfrowych a odpowiednie napięcia analogowe, które swoja drogą maja bardzo niewielką różnicę pomiędzy poziomem wychylenia max i min. Kierownica jak i pedały musiałyby być odpowiednio dopasowane, żeby generować napiecia w tym zakresie.

5. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Wszystko opiera się o rezystanację w potencjometrach RT/LT.
    Mając dokładny miernik jesteś w stanie sprawdzić jaką rezystancję będzie miał przewód o długości np. 1 metra a jaką 3 metry. Jeśli zrobisz to z głową, to nie powinno być problemów, poza tym, np. RT przy dodawaniu gazu nie będzie 'psuł' Ci gry, bo rezystancja będzie dodana w szeregu, więc moim zdaniem, przy tak małych napięciach i prądach efekt będzie zadowalający, a rezystancja dodana przez długość przewodów niezauważalna.
    Staraj się po prostu wszystko zrobić optymalnie jak najkrótszymi przewodami, szczególnie gałki i triggery, reszta jest tylko na przyciskach zwiernych, więc tu będzie tym bardziej dobrze.

6. zengarden

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Znaczy... nie chcę niczym zamieniać "dźwigienek" RT i LT ani tym bardziej analogów, jedynie odlutować je od płytki i odprowadzić dalej kabelkami, które przylutuje w takim samym układzie w jakim były przylutowane oryginalnie. Kierownica mechanicznie poprzez dźwigienki będzie poruszać analogiem, tak samo RT i LT, więc nie muszę się bawić za bardzo z potencjometrem, bo nie będę go wymieniać. Ale zakładam też, że grubość i przepustowość kabli też za pewne ma znaczenie i nad tym muszę jeszcze zastanowić.

Jedyne co się tak na prawdę zmieni to odległość poszczególnych przycisków i analogów od płytki. Nic innego nie będę wymieniać z elektroniki, wszystko będzie podłączone identycznie.

//Nie pisz postów jednego pod drugim, korzystaj z opcji edytuj
    ~z0nk31

7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Nie sądzę żeby ktoś to robił więc nie dowiesz się dopóki samemu nie sprawdzisz.
    Przyznam że tak pomysł szalony ale efekt może być interesujący, dawaj znać na bieżąco co z tego wynikło.

8. zengarden

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mam nadzieje, że wszystko pójdzie po mojej myśli i nie będzie żadnych niespodzianek. Gdy zacznę już prace postaram się wstawić jakieś fotki i dać znać czy wgl coś z tego wyszło :)

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Wedlug mnie bedzie to nie precyzyjne. Bardziej precyzyjna moze byc bezprzewodowa kierownica od microsoft,niz mechanizm ktory bedzie sterowal analogiem

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

10. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja bym zamiast "dźwigienek" wpił potencjometr w układ zamiast gałki, trzeba by tylko pomierzyć rezystancję w maksymalnym wychyleniu i dobrać odpowiedni, w grach lewa gałka i tak tylko służy to skręcania a do menu masz krzyżaka. Z triggerami zrobiłbym tak samo, w końcu tam to są najzwyklejsze potencjometry.

11. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Popieram, sterowanie analogami przy pomocy drążków będzie po pierwsze : diablo trudne do dogrania; po drugie : dość niedokładne. O wiele lepiej by było jakbyś zaprojektował mechanizm sterujacy potencjometrami/rezystancją poszczególnych w oparciu o kąt skrętu kierownicy i taki układ dał zamiast analoga. Tak samo sterować RT/LT.

Chyba że jesteś świetnym konstrktorem i masz masę dobrego sprzętu żeby tak dograć te drążki.

12. zengarden

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Szczerze mówiąc zabawa w potencjometry, rezystancję, itp to dla mnie czarna magia. A do budowania precyzyjnych układów mechanicznym mam zdecydowanie więcej wprawy i umiejętności.

Odświeżę trochę temat, by się pochwalić :p Ostatnio miałem wreszcie odrobinę czasu na majsterkowanie i z powodzeniem udało mi się odlutować potencjometry od przycisków RT i LT i odprowadzić je kabelkami. Działają bez zarzutu nawet przy dłuższych kabelkach. Skonstruowałem również samą kierownicę z panelem, rozwierciłem otwory na przyciski, a jako osi użyłem piasty od roweru. W najbliższym czasie odlutuje również jeden analog i umieszczę go na kierownicy, drugi zostanie na swoim miejscu w płytce. W miarę możliwości i czasu postaram się zamieścić również zdjęcia. Trzymajcie kciuki :) Pozdrawiam.

Alert Już raz zwrócono Ci uwagę żebyś nie pisał post pod postem. Jeżeli chcesz odświeżyć temat to usuń poprzedni post i napisz nowy. Proponuję żebyś przeczytał http://xboxforum.pl/regulamin-69/

13. Porra na rrabarrbarr.

Porra na rrabarrbarr. Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pomoc Ci z tym nie umialbym .. ale wielki szacunek za sam pomysl, w dodatku z tego co piszesz, to zrobiles juz calkiem sporo. ;)

Czekam na zdjecia! :)

Jesli masz ochote za mną pograć, dodaj do znajomych! Suodki Jak Mjut

14. frytas16

frytas16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Stare Kurowo
    Czekam na zdj.

Pomogłem ?
    Daj PRZYDATNE ! Dzięki.
    Wysłano z iPhone 5s !

15. zengarden

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Re: frytas16: Średnio przydatna ta Twoja odpowiedź :p Podzieliłem sobie cały projekt na V etapów. I - kierownica, II - pedały, III - skrzynia biegów i ręczny hamulec, IV szkielet łączący wszystko do kupy i V - podłączenie elektroniki i kalibracja (kolejność nie ma znaczenia), a dziś udało mi się skończyć I etap. Być może jutro zacznę robić pedały albo szkielet. Nie mam jeszcze gotowego pomysłu jak i z czego go zrobić, z metalu czy drewna, ale mam już lekki zarys w głowie. Nakładki na pedały mam wycięte już od kilku tygodni także jedno mniej. Nie wiem kiedy uda mi się zrobić zdjęcia, bo szczerze mówiąc nie mam aktualnie czym, a z telefonu to lipa. Ale w tym tygodniu na pewno coś wrzucę :)

Ps. Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad legalnością tego pomysłu, gdyż w pewnym sensie jest to modyfikacja sprzętu. Aczkolwiek systemowo i technicznie wszystko działa tak jak tego sobie życzył microsoft. Co o tym myślicie, powinienem się spodziewać facetów w czerni przed drzwiami? ;P

1 osoba to lubi.
  16. zengarden

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jeśli ktokolwiek pamięta jeszcze o tym poście to wstawiam obiecane zdjęcia :p

Oczywiście jest to jeszcze wersja robocza, bez wykończenia i szczotkowania powierzchni metalu, także proszę o wyrozumiałość. Jest to sama kierownica i rama, bez zainstalowanych pedałów, a przyciski są przyklejone taśmą byle tylko się trzymały... Myślę, że pod koniec przyszłego tygodnia zdążę dokończyć resztą i posklejać wszystko do kupy :)

17. frytas16

frytas16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Stare Kurowo
    Hej,

Wszystko pięknie, cud miud,ale gdzie byś dał przycisk do nitra lub ręcznego ? Bo pedały to chyba do przodu i do tyłu, a ręcznego brak. Ale super wygląda !

Pomogłem ?
    Daj PRZYDATNE ! Dzięki.
    Wysłano z iPhone 5s !

1 osoba to lubi.
  18. zengarden

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Tzn. przyciski dostosowywałem na podstawie ich przypisania do forzy motorsport 4, do innych gier mam możliwość dowolnego przypisywania przycisków. W tej konfiguracji wygląda to w ten sposób: gaz; RT, hamulec;LT, wyższy bieg; RB, niższy bieg; LB, sprzęgło; A, ręczny; B, przewijanie/nitro; X, spojrzenie w tył; Y, sterowanie; LS, rozglądania; RS, no i reszta przycisków (start, back, D-pad, Xbox menu) tak jak widać na kierownicy :)

Warto też dodać, że nawet w tym stanie bez usztywnienia z tyłu, całość jest bardzo solidna i wytrzymała, w porównaniu do nawet najdroższych kierownic Logitecha G25, G27, itp. jest nie do ruszenia :)

19. Mario80

Mario80 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Świetny projekt :) Wychodzę z założenie, że jak się coś zrobi samemu przynosi więcej radości - potem tylko jeszcze piwko i można z dumą wziąć za testy :) A płytka drukowana z podłączonymi tak długimi przewodami nie otrzymuje sygnału z dużym opóźnieniem?

Wczytywanie...

Poleć forum