1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przeróbka Falcon

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez granacik84, Październik 16, 2014.

1. granacik84

granacik84 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam posiadam starego falcona i chciałbym go przerobić gdyż mój napęd odmawia już posłuszeństwa a tak wszystkie gry miałbym na dysku (posiadam tylko oryg) i stąd mam kilka pytań:

1. Moja konsola ma dash 16203 czy można odczytać go za pomocą LPT ? (byłbym wdzięczny za link do nowszych tutoriali)
    2. Jeśli tak poza przewodami z LPT muszę podłączyć kilka pół z diodami. Czy po zczytaniu nand diody mam pozostawić na płycie ? (niez nalazłem tej informacji w żadnym z tutków)
    3. Zamówiłem cool runner'a, rozumiem że mam przerobić nanda i wgrać ponownie do xboxa oraz wgrać odpowiedni soft do chipa?
    4. Czy odczytując nanda przez lpt nie uwalę efusy?

Posiadam 2 konsole (1 zepsutą więc pole manewru do zabawy jest) poza tym z lutowaniem smd nie mam problemów.

Za podpowiedź bardzo dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Diody na przewodach zrób. One potrzebne sa do odczytu. Najleosze chiby do rgh 2.0to cr lite i matrix. Z innymiy będzie zabawy

4. granacik84

granacik84 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Właśnie przyjechał do mnie coolrunner rev.d
    W związku z tym kolejne pytania i zabieram się za robotę.

Procedurę przeróbki rozumiem następująco:

1. podpinam się przez lpt (wlutowuje 2 diody do płyty pomiędzy złączami J2D2 J2B2 oraz do modułu RF)
    2. po zczytaniu mam zbudować xell i wgrać do konsoli.

Czy w tym momencie muszę wylutować diody z powyższych złacz oraz zwore?.
    Czy moge bezpiecznie właczyć konsolę.

Rozumiem że w tym momencie mogę właczyć xella ale także normalnie uruchomić konsolę?

3. Programuję cool runnera i wpinam w odpowiednie miejsce.

Z obsługą lutownicy oraz hot aira nie mam problemów ale tak dla pewności zapytam. Czy w tym momencie mogę uwalic efusy? Czytałem o wylutowanie R6T3

Będę wdzięczy za linka do nowszego tutka gdyż naczytałem się już kilku i niewiem którym podążać (j-runner czy autogg)?

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Żadnych diod nie lutujesz bo one są do jtaga.

Odczytujesz nand minimum 2 razy i sprawdzasz czy są identyczne. Jeśli tak to robisz xell i wgrywasz.

Następnie lutujesz chip zaprogramowany jednym ze wsadow pod RGH 2.0, najlepiej wsadem Falcon.

Odpalasz konsole i jeśli masz szczęście będziesz miał xell.

Na koniec robisz nand pod RGH 2.0 i wgrywasz do konsoli.

Wszystko wygląda łatwo ale uwierz że tak różowo nie będzie :p

Wczytywanie...

Poleć forum