Przeróbka konsli - coś mi tu śmierdzi...

Kaager

Świeżak
Świeżak
Witam.
Panowie sprawa jest. W moim mieście jest koleś który twierdzi że przerabia x-klocki bez utraty gwarancji (nieważne jaki napęd) rzekomo po padnięciu konsoli jak wysyłane zostały potem ( po jego przeróbce) odpowiedź z m$ była zawsze taka sama: uszkodzenie płyty głównej i napędu i konsola była normalnie wymieniana. Jak to on sam napisał używa zewnętrznego zasilania, speara do wyciągania klucza no i wymazuje flasha oczywiście. I tu pytanie czy jest to fakt i warto przerobić u kolesia czy po prostu mamy tutaj do czynienia z cudo twórcą i chłopak robi sobie dobrą reklamę?? Czekam na wasze opinie na ten temat.
 

KrzysiekeM

Użytkownik
Użytkownik
Teoretycznie tracisz gwarancje, bo koleś ingeruje w sprzęt co jest niezgodne z gwarancją... A praktycznie, jeżeli nie pozostawi po sobie śladów i wszystkie plomby będą super to jestem pewny że gwarancje Ci przyjmą :) Nic tutaj nie śmierdzi, faktem jest że coś takiego przechodzi na luzie... Nie masz sie czego bać tylko przerabiać :)
 

iTyle

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli masz lite-on i go przerobisz nie da się przywrócić oryginalnych ustawień czyli firmware przez co tracisz gwarancje - a jeżeli masz inny napęd samsung banq Hitachi można zgrać oryginalny firmware dzięki któremu będziesz mógł przywrócić poprzedni oryginalny firmware. Ale też jest możliwość (mało prawdopodobne ale jest) ze MS zobaczy kiedy był flashowany napęd i w tedy również tracisz gwarancje więc nie ma nigdy 100 % pewności ze po przywróceniu firmware MS uzna ci gwarancje.
Po prostu gdy przerabiasz lite-ona tracisz gwarancje !

Acha gdybyś nie był leniwy napewno znalazł na forum podobne tematy które by ci pomogły.
 

Kaager

Świeżak
Świeżak
Patrzyłem na forum. I widziałem tego typu pytania tylko po prostu ten koleś pomimo że podałem mu że mam lit-ona twierdzi że to nie przeszkadza bo on nie zostawi żadnych śladów i spokojnie będzie później gwarancja w razie gdybym wysyłał. Z tego powodu właśnie wolałem do was panowie napisać:)
 

iTyle

Użytkownik
Użytkownik
Gdy koleś nie uszkodzi plomb to jest możliwość gdy wyślesz przerobiona konsole na gwarancje to ci ja naprawia jest ale gdy sprawdza jaki masz firmware to w tedy dupa ;p Tracisz gwarancje . Wiec jest zawsze ryzyko.
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Zawsze można zrobić tak, "żeby nie było widać" jaki jest firmware ;]
 

Kaager

Świeżak
Świeżak
Grinch łapie twoje rozumowanie:) No cóż napęd i płyta mogły ulec dodatkowej usterce na przykład jakieś zwarcie nie wynikające z winy użytkownika...
 

kepisty89

Użytkownik
Użytkownik
(...) odpowiedź z m$ była zawsze taka sama: uszkodzenie płyty głównej i napędu (...)
Czyli ingeruje dość sporo, może i gwarancja jest, ale kosolka szybko pada. Moja rada - nie przerabiaj :p
 

Do góry Bottom