1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przeróbka konsoli (BenQ) - pytania

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez MasterOblivion, Luty 8, 2009.

1. MasterOblivion

MasterOblivion Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Przeróbka konsoli (LiteOn) - pytania

Zastanawiam się czy nie przerobić mojego X'a bo jak wiadomo ceny gier są zbyt wysokie. W związku z tym mam parę pytań:

- Mam napęd LiteOn - Od nie dawna jest przerabialny, czy wszystko pracuje po przeróbce jak należy? Ogólnie czy ten napęd jest wytrzymały i laser długo trzyma na kopiach?

- Czy awaryjność Falconów jest na tyle wysoka, by nie opłacało się przerabiać konsoli? Dodam, że miałem już parę zwiech podczas gry, czy to o czymś świadczy?

- Bardzo zawiódł mnie tryb Live!, jest mało rozbudowany i trudno znaleźć na nim Polaków. Jednak po sieci grałem tylko w GOW i Homecourt. Czy w grach takich jak GTA IV, Crackdown, czy Saints Row to się zmienia? I ogólnie co sądzicie o Live ?

- Z serwisów przerabiających konsole najbardziej znany jest chyba serwis Juchego, czy możecie go polecić?

2. Lotnik421 Xbox One

3. matysking

matysking Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Zatem:

- Jak narazie nikt nie skarżył się na krótką żywotność LiteOn'a po przeróbce, tym bardziej jeżeli masz zainstalowany NXE w konsoli...są nawet opinie, iż jest to najlepszy napęd do przeróbki ze wszystkich jakie dotąd wyszły...
    - Hmm...moim skromnym zdaniem gdy nagrasz z 10 kopii i pograsz w nie należycie, to już ewentualny koszt naprawy Ci się teoretycznie zwrócił z nawiązką :D zwiechy mogą być wywołane wieloma czynnikami. Jeżeli masz wersje Arcade to możliwe, że brak dysku dokucza paru grom ale zwiechy mogą być także objawem czegoś nie za fajnego...przegrzewanie GPU na ten przykład...
    - Trudno znaleść Polaków, ponieważ teoretycznie nie powinno ich tam byc wogóle...live to rzecz gustu,jedni uwielbiają, inni nań psioczą...ja np. uwielbiam strzelanki typu COD i dla mnie to poprostu miodzio :)
    - U Juchego nie przerabiałem ale z tego co wiem to pełen profesjonalista więc smiało można go polecić...

Pozdrawiam!

4. MasterOblivion

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do Juchego, to nabieram do niego wątpliwości :

PROFESJONALNY POGWARANCYJNY SERWIS KONSOL XBOX360 XBOX 360 i XBOX: Odczyt/Flash/Naprawa firmware napędów w X360

Rozumiem, że to jest usługa przerabiania konsoli. Pisze tam, że trzeba dostarczyć Xtreme samemu, a dla osoby nie znającej się na tym to spory problem. A jeszcze gorsze jest to, że według opisu uszkadzane są plomby i można się pożegnać z gwarancją MS. U innych sprzedawców to nie ma miejsca.
    Może coś źle zrozumiałem?

5. norbiks

norbiks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Pare osob sie skarzy na slaby laser w liteonie. Co prawda tylko pare, ale zawsze ktos.

6. matysking

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Juchy z tego co słyszałem ma świetny serwis naprawczy uszkodzonych xboxów, aczkolwiek raczej bym u niego konsoli nie przerabiał. Obecnie bardzo wiele osób flashuje napędy, najlepiej bys znalazł sobie kogos najblizej siebie i przerobil na miejscu...

7. MasterOblivion

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W moim mieście (Tarnów) raczej nie ma osób, które zajmują się profesjonalną przeróbką.
    Możecie mi polecić kogoś z allegro, kto robi to naprawdę dobrze, bez naruszenia plomb i uszkodzenia konsoli?

I jak wygląda sprawa ewentualnego wgrywania oryginalnego firmware przed wysyłką na gwarancję? Widziałem aukcje, na których dodawali backup Firmware i klucza cd (nie wiem do czego on służy). Trzeba to później samemu wgrywać? I co z aukcjami, na których nic nie dodają?

8. matysking

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Obecnie na allegro jest tyle ofert flashowania napędu, że trudno kogoś polecić od ręki...ja konsolę przerabiałem dość dawno dlatego akurat kogoś konkretnego nie moge polecić by był w 100% pewny...szukaj w aukcjach kogoś kto daje gwarancje na nie zerwanie plomb, dodaje na cd klucz napędu i ewentualnie krótką gwarancję na sprawdzenie konsoli po wysyłce czy wszystko działa jak należy...naturalnie zwróć uwagę kto jakie ma koszty wysyłki, ponieważ czasami i na tym ludzie chcą zarabiać dodatkowo.
    Natomiast jeżeli chodzi o wgranie oryginalnego flasha do napędu to odbywa się to w taki sam sposób jak wgrywanie nieoryginalnego biosu...nie jest koniecznym posiadanie oryginalnego klucza by dokonać takiej operacji (oczywiście jeżeli ktoś zna się na rzeczy). Było już pare wątków a ten temat na Naszym forum, jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat to poszukaj dokładnie, a napewno znajdziesz to co Cie interesuje w tym aspekcie...
    Jeszcze jakieś pytania odnośnie przeróbki? :)

9. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    1. juchy ci pewnie przerobi tak jak inni(taki zaspis ma pewnie na stronie zeby nie draznic MS) Zadzown albo skrobnij maila to sie dowiesz. Jesli ma profesjonany serwis to i przerobke zrobi dobrze.
    2 Do liteona i tak sie nie da przywrocic oryginalnego softu wiec backupu nikt ci nie da. A nie uszkodzenie plomb to nie jakies tam trudne zadania wiec tu mozesz byc spokojny.

10. MasterOblivion

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Owszem :) : Czy po przeróbce nie ma żadnych problemów ze zgrywaniem gier na dysk? I czy napęd nie pracuje głośniej? Spotkałem się też z tekstami, że Xtreme 1.5 daje 99% bezpieczeństwa przed banem, ale nie chce mi się w to wierzyć, więc wolę spytać Was : Jaka jest mniej więcej procentowa szansa na uzyskanie bana po przeróbce? (oczywiście nie mam zamiaru grać w gry przed premierą)

To mnie rozczarowało :( Czyli przeróbka LiteOn'a = pewny brak gwarancji?

PS.
    Co myślicie o tej aukcji (i firmie) :
    http://allegro.pl/item549772183_profesjonalny_serwis_xbox_360_flash_przerobka.html

11. DeMoH

DeMoH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ja mam Lite-On'a z iXtreme 1.5 i wszystko pięknie śmiga.
    A co do gwarancji - w tym sklepie/serwisie co przerabiałem proponowali mi tak: za dopłatą 20zł mogę mieć gwarancję polegającą na tym, że gdyby coś w konsoli mi się popsuło to musiałbym im oddać konsole, oni wymienili by napęd w konsoli na nieprzerobiony, wysłali by do M$, potem jak by wrócił wkładają mi z powrotem mój napęd i oddają mi. Ale zrezygnowałem z tej opcji więc żadnej gwarancji nie mam. I tak na razie nie miałem najmniejszych problemów z konsolką :D

12. MasterOblivion

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A nie dostałeś bana na Live! ?
    A co do wysyłki na gwarancję, to wygląda to bardzo nie ciekawie w takim razie :(

Niestety mam Falcona, bo Jasperów nigdzie nie mieli i waham się co do tej przeróbki.

13. matysking

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Nie ma zasady co do bana na Live, wieć przerabiając konsolę poprostu ryzykujesz...ja gram na live na kopiach od pol roku i nie dostałem jeszcze bana, mam napęd samsunga i flash ixtreme 1.4 bodajże, sama konsola z końca 2006 roku...Gdy zbliża się gorący okres i czytam o fali banów to zwyczajnie nie łącze się z live. Jeżeli chodzi o gwarancję to pomyśl w ten sposób: jeżeli przerobisz konsolę, wypalisz powiedzmy z 12 nowych gier i nacieszysz sie nimi na full, to zaoszczędzisz na oryginałach ok 1000-1400 zł. (optymistyczna wersja, oryginały nowych gier okazyjnie kupione na allegro). Mając falcona jest dość małe prawdopodobieństwo, ze prędko Ci padnie. Kup z dwie oryginalne gry, katuj nieprzerobionego xboxa, jezeli cos bedzie sie z nim działo niepokojącego wysyłaj go na gwarancje, jeżeli nie to przerabiaj... Jak już wspomniałem, ewentualna naprawa w póżnieszym czasie to koszt ok 150-250 zł w skrajnym przypadku w profesjonalnym serwisie...jak to sie ma do oszczędności, które uzyskasz po wypaleniu i przejściu tylu nowych tytułów?? :) A poza tym, otatnio na allegro pojawiły się oferty wymiany całego(!!) uszkodzonego xboxa na nowego. Stara zostaje tylko obudowa, koszt takiej wymiany to 199-250 zł...:)
    Reszte, drogi kolego, muszisz przemyśleć sam...wylicz sobie wszystkie za i przeciw, a potem podejmij męską decyzję...

14. MasterOblivion

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  15. MasterOblivion

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Rozmawiałem ze sprzedawcą z podanej przeze mnie aukcji. Twierdzi on, że odzyskanie oryginalnego firmware z LiteOn'a jest jak najbardziej możliwe, mało tego - ponoć wiele razy to robili.
    Jak to w końcu jest?

16. pawelkrak

pawelkrak V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków/Wieliczka
    Jezeli ktos posiada odp. narzedzia do tego aby zczytać flasha to wgrać zawsze można. Bo problem jest teraz taki, że do LITEONa zwyklymi narzedziami mozna tylko wgrywać firmware ale nie da sie zczytać tymi narzedziami. Jak ktoś posiada org. zapis flasha z LITEONA z XBOX 360 to ma władze ;) i po wpisaniu do niego klucza mozna go wgrać i już liteon staje sie org. z przed przerobki.

17. MasterOblivion

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No to dzięki za info. Ale tak czy inaczej nie podoba mi się sprzedawca, niby ma dużo pozytywnych komentarzy ale nie wiele z nich dotyczy flasha.

Za to ta aukcja robi dobre wrażenie, ale wysyłka kurierem dziwnie droga (38zł za pobraniem):

FLASH XBOX 360 LITEON,BENQ,SAMSUNG,H-L -SZCZECIN- (547585220) - Aukcje internetowe Allegro

Czy cena wysyłki jest zawyżona? I ogólnie co myślicie o tej aukcji? Ponoć wysyła klucz na maila.
    I czy Pocztex szanuje paczki? Słyszałem o nich negatywne opinie...

Wczytywanie...

Poleć forum