Przerobka starego x360

Blizzard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na początek warto by było się przywitać bo wiele się tutaj zmieniło z tego co widzę, a byłem dawno (vide data rejestracji). Witam. :)
Podaję specyfikację dotyczącą konsoli, które jak wyczytałem dadzą możliwość ustalenia potrzebnych nam wyników :cool:

Napęd: hitachi 0059DJ
firmware przerobki konsoli: iXtreme 1.4
rok prod konsoli czerwiec 2006

1.
Moje pytanie brzmi, czy i o ile się da, mam zaktualizować przeróbkę, aby chodziły kopie zapasowe ?

2.
Czy wystarczy spatchowanie obrazów płyt zachowując aktualny firmware przeróbki ?

3.
Kolejne pytanie to, czy aby pograć w betę BF3 muszę zmieniać przeróbkę ? Czy działa to jak demo i nic nie muszę zmieniać prócz Live'a na Gold ? :)
Wtrącenie dot. ostatniego pytania to, czy mógłbym grać w betę jakbym ją ściągnął i wypalił na płytce ? Tak jak miało to miejsce z betą BF:BC.

Mineło trochę czasu ale liczę na pomoc :)
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Nowe gry wymagają najnowszego dasha więc oddaj do przeróbki. Na hitachi jest chyba najnwosza lt+ 1.1 i dash 13599
 

batorzajac

Użytkownik
Użytkownik
ten napęd się bardzo łatwo przerabia, wystarczy podpiąć do SATA do komputera i odczytać klucz, wszystko w dziale poradniki > firmware napędów.
 

viroosek

Użytkownik
Użytkownik
Chwila chwila, a jaką masz wersję dashboardu w konsoli? Może jest to 7371 i jest jeszcze opcja żeby JTAG-a wykonać? Sprawdź, przemyśl, bo odwrotu już raczej nie będzie :D
 

maciejq

Banned
Użytkownik
najnowszy dash i najnowszy iextreme, na tę chwile jeszcze 1.9.1. :)
 

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
najnowszy dash i najnowszy iextreme, na tę chwile jeszcze 1.9.1. :)
Do Hitachi 0059 jest LT+ 1.1 i nie wprowadzaj ludzi w błąd, a jak sam nie wiesz to się nie wypowiadaj.

Wystarczy zobaczyć tutaj: c4eva Speaks! | automated irc logs, updated instantly whenever and wherever c4eva speaks
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
jeśli miałeś oryginalnie naped hitachi w konsoli do tego model 59 to wystarcza 1.1 bo ten model nie wspiera mechanicznie ap 2.5 ...
 

bubzon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, ze złomu wygrzebałem starego opusa, nie ma wyjścia hdmi.
Nie wiem czy jest na nim jakaś przeróbka. Trochę dosczytałem i sprawdziłem.

Mam wersję napędu Hitachi 0059Dj czyli aktualnie można na to wgrać LT + 2.0 i to wystarczy.

Dashboard to 2.0.16537.0 czy da radę zrobić coś innego np. Jtag?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie da sie zrobić jtag, rgh tez odpada. Można wgrać najnowsze lt

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jeśli to Opus (sprawdź gniazdo zasilacza) to RGH można zrobić.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jeśli to Opus (sprawdź gniazdo zasilacza) to RGH można zrobić.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Bo tak jeżeli to opus, ja z góry uznałem xenon

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

bubzon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak, to OPus, sprawdzałem własnie po gnieździe zasilacza.
Czy nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić LT, a później ewentualnie RGH?
Obejrzałem tutorial na necie, lutownice mam, zdolności manualne też są, chipy za grosze na allegro.

Jeszcze tylko doczytam czy potrzebuję jakiegoś specjalnego interfejsu do odcztu zapisu.
Widziałem, że gościu coś na usb miał, ale to może przejściówka lpt czy com.

Dzięki za informacje.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dokładnie tak :), pamięć możesz odczytać po lpt, 40minut no ale jak to nie problem
M
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

bubzon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To jeszcze takie pytanko jak ktoś wie jaki chip będzie najlepszy do opusa, tak żebym przez lpt go wymęczył.
 

Do góry Bottom