1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przesiadka z PS4 na XO?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez mesiash91, Wrzesień 25, 2014.

1. mesiash91

mesiash91 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pszczyna, Poland
    Witam, posiadam aktualnie PS4, i zastanawiam się nad sprzedażą PS4 i kupnem XO, bądź pozostawieniu PS4 i zakupieniu XO po nowym roku.

Z tego co mnie przekonuje za XO, to EA Acces, Kinnekt możliwość odpalenia YT w tle i słuchania muzyki, gdzie na PS4 tego nie ma...

Chciałbym uzyskać więcej informacji na temat XO ale nie mogę się zdecydować, mam możliwość odsprzedania PS4 za 1500zł, i za takie pieniądze idzie już kupić XO z kinektem + Killer Within czy jakoś tak, jest to dobra oferta wg. was?

Mam wiele pytań, poniżej od myślników zarzucę kilka z nich:
    - czy xo na dłuższą mete nie będzie odstawał w jakości grach, podobno ciężko u niego z FULL HD w grach
    - czy na XO w grze Diablo 3 są zhakowane itemy? Na PS4 są, ponieważ ludzie mogli przenieść savey z konsoli PS3 a tam wiadomo jak to wyglądało... a denerwuje mnie gra z idiotami
    - czy będzie w przyszłości jakiś player czy aplikacja umożliwiająca słuchanie muzyki? Brakuje mi tego na PS4
    - czy XO się przycina w menu, a może chodzi super płynnie bez problemów?
    - jak to z padem od XO, jest wygodny? Wydaje mi się to niewygodne mieć analog w górnej lewej stronie pada, zawsze grałem na tych od Sony
    - czy to dobry pomysl wg. was przechodzić na tą platformę z ps4?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie mam XO. Więc mogę odpowiedzieć tylko na to:

- jak to z padem od XO, jest wygodny? Wydaje mi się to niewygodne mieć analog w górnej lewej stronie pada, zawsze grałem na tych od Sony

Nim przeszedłem na X360 grałem bardzo bardzo ale to bardzo dużo na PS2. I przestawienie się na pada z X360 (pad z XO jest "prawie" identyczny) trochę mi zajęło. Ale po dłuższym graniu człowiek przyzwyczai się bez kłopotu do rozstawu analogów :). Więc po pewnym czasie nie będziesz miał z tym żadnych problemów :)

4. mesiash91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pszczyna, Poland
    Ok to super, licze na jakieś słowa od posiadaczy XOne, byłbym niezmiernie wdzięczny.

5. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Na Twoim miejscu jeśli Cię stać to dokupiłbym Xboxa One do PS4. Ja tak zrobiłem przy Xboxie 360 - dokupiłem do niego PS3 i jestem bardzo zadowolony.

6. mesiash91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pszczyna, Poland
    Pieniążki będą ale zastanowić się muszę czy jest sens, bo gry na tą generację są wybitnie drogie.

7. Onicniepytaj

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    No tak. Ale kupowałbyś wtedy tylko i wyłącznie exy na daną platformę :). A tam gdzie taniej to miałbyś te multiplatformowe + exy.

8. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Lepiej się trzymaj ps4' rki. Gry na XO nie chodzą płynnie i daremnie wyglądają(multiplatformy), a jak wiadomo Xbox pod względem exów wypada słabo i większość gier w jakie będziesz grał to będą multiplatformy. BF4 potrafi klatkować do tego stopnia, że przypomina pokaz slajdów co mogą potwierdzić Ci inni użytkownicy tego forum gdyż specjalnie wczoraj streamowałem rozgrywkę pokazując jak ta gra daremnie wygląda na Xo, na PS4 nie zdarzyło mi się nigdy nic takiego, a mam konsolę od premiery, przypomnę jeszcze, że na tej platformie gra chodzi w wyższej rozdzielczości i wygląda przyzwoicie. Sprawdzałem też np Need For Speed Rivals i grafika także odbiega od wersji z ps4, w Fifie też można zauważyć spadek klatek. Jak sam napisałeś prawie każda gra posiada niższą rozdziałke, co wpływa na jakość grafiki, brak aa też jest widoczny i o ile można by już to przegryźć to dochodzi jeszcze płynność, której brakuje, a to dopiero początek generacji. Pad nie jest już taki super jak w Xboxie 360 (lb i rb nie są wygodne w użytkowaniu co obniża wygodę grania, to też nie tylko moje zdanie, możesz o tym też usłyszeć od kogoś z tego forum). Zapomnij o robieniu screenshotów, o nagrywaniu gameplayu kiedy będziesz streamował transmisje też możesz zapomnieć, do tego streamowaniu towarzyszy cały czas napis na ekranie z informacją, że streamujesz co nie jest niczym fajnym. Konsoli brakuje mocy i pokazuje to już od początku. Co do dasha chodzi w miarę płynnie, czasami dłużej pomyśli, ale nie jest źle, niektóre rzeczy robi się wolniej niż w ps4, chodzi mi np o usuwanie danych, zapomnij o nagrywaniu gameplaya czy zrobieniu screena jednym przyciskiem na padzie. Trzeba to robić przez aplikację, które musisz wcześniej zainstalować. Przykładowo chcesz nagrać filmik, sciagasz aplikację, chcesz go następnie obejrzeć - ściągasz kolejną (kpina), chcesz streamować - musisz też ściągnąć aplikację i co więcej sparować z nią konsolę, sam wiesz o ile szybciej jest na PS4. Co do Youtube - niedługo będziesz je mieć wraz z aktualizacją 2.0 która wprowadzi trochę fajnych rzeczy, ale o tym poczytaj już sam. W Diablo na Xboxie po polsku nie zagrasz (z przyjemnością) gdyż gra po uruchomieniu w języku polskim przycina i niewiadomo kiedy to naprawią, oczywiście możesz grać po rusku czy angielsku jeśli wolisz. Muzyki oczywiście też posłuchasz. Posiadam PS4 i Xboxa, którego nabyłem kilka dni temu i już chce się go pozbyć, dlaczego sam już wiesz czytając tego posta, na tle ps4 konsola wypada blado i nie można jej traktować nawet jako uzupełnienie bo mija się to z celem. Sam więc odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz, ja mam czyste porównanie, mam obie konsole w domu i wiem co sobą te konsole reprezentują, nie należę do osób, które oba sprzęty znają z internetu, opowieści innych, czy pomacania u kolegi czy w sklepie, a często takie osoby mają najwięcej do powiedzenia, co jest idiotyczne.

1 osoba to lubi.
  9. FLEX Jastrzebie

FLEX Jastrzebie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co do pada to LB i RB tak z je bali ze głową mała ciężko się to wciska i niewygodnie, a jeśli chodzi o klatkowanie BF4 to tez potwierdza nie tak wyobrazalem sobie nextgenowa grafe.

10. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Widziałem, jak kolega streamował Battlefield 4 na Xone i szczerze nie wyglądało to najlepiej.
    Doczytująca się roślinność na naszych oczach, lecąc helikopterem, samolotem, brakowało sporo detali z góry.
    Spadki animacji do ok 5FPS to też żadna nowość...

11. mesiash91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pszczyna, Poland
    No to dziękuję za obszerne wypowiedzi, pozostanę przy PS4 i chyba sobię do tego zestawu zamiast XO zakupię PS Vitę i chyba tak będzie najlepiej.

12. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Przypuszczam, że pluł byś sobie w brodę gdybyś się zamienił :)

13. pawel188

pawel188 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Z domu:D
    albo kup a jak ci sie nie spodoba to sprzedaj proste

14. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Kolega wyzej niezadowolony z XO, ja mam inne odczucia po dokupieniu jej do PS4. Lepsze menu, uporzadkowane kafelki a nie 50 ikon z wszystkich apek i gier jak w PS4. Lepsza jakosc rozmow na XO. I pad majstersztyk, ale to wszystko indywidualna sprawa. Co do BF4 to na sonce tez nie chodzi w 1080p tak na marginesie, ale rzeczywiscie-po dluzszym ograniu stwierdzam, ze gra wyglada tam troche lepiej. Co do gier ja z Forza 5, nadchodzacego Horizon 2 czy Halo jestem zadowolony i w to bede gral, takze zalezy na co kto stawia

15. Onicniepytaj

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Vity akurat bym nie kupował.. Jak bym już miał kasę na rozwalenie to kupiłbym tego XO. I gdyby mi nie przypadł do gustu powiedzmy po 1msc to bym sprzedał..

Ale jak mówię w ramach "MAM KASĘ NA ROZWALENIE" :)

Vita to pomyłka jak ich mało..

1 osoba to lubi.
  16. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Przecież BF działa w 1080p i przede wszystkim chodzi płynnie, a foldery już są w drodze;) Lepsza jakość rozmów? Chyba korzystasz z zestawu, który dostałeś do zestawu ps4, zainwestuj w słuchawki od Sony lub cokolwiek co nadaje się do sensownego użytku. Co do menu nie rozumiem jednej rzeczy, mianowicie dlaczego jak masz zaznaczoną jakąś aplikacje (na przykład najedziesz padem na twitch lub cokolwiek innego) wciskasz B na padzie i odpala się ostatnia gra w jaką grałeś lub aplikacja, której używałeś? To irytujące. Oczywiście nie chodzi mi o to że gra czy apka jest odpalona w tle, po zakończeniu działania aplikacji/gry jest to samo. Efektu nie ma tylko po uruchomieniu konsoli.

17. FLEX Jastrzebie

FLEX Jastrzebie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tez mnie to wku... czasem niechcący się włączy gra jak B nacisne wychodząc z YT np

18. kamilradom1910R

kamilradom1910R Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Radom
    Ciężki wybór w zakupie Next Gena będzie widzę :) Od zawsze wolałem SONY, ale X360 tak mnie urzekł, że polubiałem Microsoft :)

Chciałem zapytać o jakość rozmów na PS4 - naprawdę jest tam tak słabo ??

19. pawel188

pawel188 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Z domu:D
    co do padow w x one zreszta jak i x 360 to bajeczka cudenko poprostu a co do vity sam mam i jesli nie lubisz japonskich tytulow to nie ma sensu

20. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Przeciez od dawno bylo wiadomo, ze BF4 na PS4 nie pojdzie w natywnym 1080p i wszystkie testy to potwierdzaja (900p bodajze jest) tylko Ty twierdzisz inaczej. O update menu w sonce raczej cisza, malo tego tam zwyklego playera cd audio nie ma co jest dla mnie nieporozumieniem. A co do zaznaczen..to jesli wyjdziesz z aplikacji, wcisniesz start i odznaczysz zamknij aplikacje to po nacisnieciu B do niej nie wraca :) Tak w ogole przedstawiles One jakby to byla konsola nie nadajaca sie do grania, uwazam ze grubo przesadzileś. Obie maja swoje plusy i minusy. Ja kupilem XO dla gier, ktorych nie bedzie na sonce i wiem, ze sie nie zawiode.

4 użytkowników lubi ten post.
  21. marcino21ab

marcino21ab Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Również jestem tego samego zdania ,że każda konsola ma swoje plusy i minus,ale najwięcej do powiedzenia mają dzieci które nawet pada nie trzymały... wymienilem ps4 (po 9msc)na xo i jestem bardzo zadowolony.
    Wymieniaj śmiało na xo !

Wczytywanie...

Poleć forum