Przyszłość naszej konsoli czyli ile jeszcze pogramy :)

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Konsola pociągnie jeszcze długo, zmieniać się będą napewno wielkości dysków no i opłaty live haha. Jak narazie wymagania gier nie są duże jak na tego typu sprzęt.

PS
infi2009- co to za plagiat avartu ? :mad:
 

marcinkos

Użytkownik
Użytkownik
Nie rozumiem waszego zdania odnośnie BRD - Czy tak ciężko jest wziąć i zmienić płytę podczas zgrywania na dysk, i po problemie (Pamiętam czasy gdy żonglowałem pięcioma cd żeby grę zainstalować i nie było tak źle). Uparci zawsze będą szukać problemów i wiecznie będzie coś nie tak.
Fakt faktem potrzeba zmian w pewnym momencie zmusi M$ do zmiany polityki i możemy być pewni że nowy kombajn będzie miał napęd mieszczący nośniki o większej pojemności np. BRD . Ale nie sądzę że nasz X-360 mógłby dostać taki napęd w późniejszym etapie produkcji - chociaż wszystko jest możliwe jeżeli w grę wchodzą duże pieniądze.
Ale do meritum - ja stawiam na 2012 I na pewno będę ją miał.
 

Fantomx

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem Xbox pociągnie do 2013-2014, bo coraz więcej PC-ciarzy uświadamia sobie, że nie opyla się ciągle ulepszać kompa, dzięki czemu rynek konsol się coraz bardziej poszerza :p
I tu sie zgadzam całkowicie! Sam tak zrobiłem , miałem dosyć biegania za kartami ramami itd .. teraz spokojnie można sobie zagrać na dużym ekranie nie bojąc się klatkowania, przycinania itp. A jeżeli chodzi o grafikę to powiem tyle - grywalnosc gier przede wszystkim. Znam ludzi co do dziś graja w Diablo 2 ;-)
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Co jest takiego w napędzie BD? No cóż popatrzmy na Lost Planet 2, twórcy wycieli kawałek gry bo nie mieścił się na płycie DVD.

Dalej, FF XIII, który wygląda gorzej i ma znacznie gorszej jakości filmiki.

Ja nic nie mam przeciwko DVD, ale bym chciał możliwość zgrania płyt na dysk... Jak w przypadku Forza 3...
 

marcinkos

Użytkownik
Użytkownik
Dalej, FF XIII, który wygląda gorzej i ma znacznie gorszej jakości filmiki
Chciałbym żebyś mi pokazał/a FF XIII i screeny świadczące jak ty to nazwałeś/aś "wyglądające gorzej"

Totalna paranoja porównanie do gry której jeszcze niema.
Przypomnę że wg. OFICJALNYCH INFORMACJI jedynie jakość filmików ma się różnić.
 

Malez

Banned
Moim zdaniem xbox jeszcze pociagnie dobre 3 lata i pujdzie na emeryturę .
 

tomekf19

Użytkownik
Użytkownik
Ja obstawiam, że na E3 w 2011 roku zarowno M$ jak i Sony zaprezentują nowe konsole, które wyjdą w okolicy 2012 roku..Imo szybciej nie ma sensu wprowadzać nowej technoligii, ponieważ obecna dobrze sobie jeszcze radzi..Ja bym nie przywiązywał największej wagi do grafiki, która imo jest bardzo dobra i wystarczająca do wyśmienitej zabawy (co nie znaczy, że nie chciał bym lepszej).
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Ja uważam , że "mentalnie"(czyli jakość wydawanych gier) Xbox powoli umiera. "Fizycznie" (support producenta) pożyje pewnie długo - tak jak powiedzieli panowie z MS - do 2015 roku ;)
Od czasu premiery GOW2 nie zauważyłem skoku jakościowego na X360. Oczywiście oczekiwałem wiele po takiej produkcji jak FM3 , ale otrzymałem znacznie mniej. Teraz historia się powtarza - Halo Reach , oczekiwałem dużeko skoku jakościowego , którego oczywiście jak narazie nie widać i nie zapowiada się na to , abym mógł go zobaczyć w tej grze.(Alan wake , kolejny przykład) Wsparcie finansowe MS dla konsoli X360 jest po prostu denne...
Ratunkiem dla konsoli wydają się być gry multiplatformowe , prezentujące lepszą jakość niż rodzime produkty MS. Nadchodzące Metro 2033 , Rage , czy Crysis 2 prezentują sobą wysokie standarty jakościowe wyznaczone przez inne gry wydawane na konkurencyjnych maszynach.
Jest jeszcze jeden gwóźdź do trumny - Project Natal. Moim zdaniem ta maszynka kompletnie zrujnuje X360 jako poważny sprzęt do grania. Cały projekt jest skierowany do niedzielnych graczy , a co za tym dzie , zaobserwujemy napływ casualowych produkcji i znaczne braki dojrzałych , poważnych , hardkorowych gier. Warto również wspomnieć , że Natal wymaga mocy obliczeniowej procesorów X360 , co pewnie przełoży się na niższą jakość w grach obsługujących to użądzenie.
Oczywiście można przypuścić , że koniec życia X360 będzie dla konsoli happy-end'em. Być moze konsola w końcu otrzyma należyty support od MS i gry ekskluzywne będą wyznaczać nowe standardy w branży. Jednak to co widzę dzisiaj co raz bardziej oddala konsolę od takiego zakończenia...
 

SebeekS

Użytkownik
Użytkownik
Ja uważam , że "mentalnie"(czyli jakość wydawanych gier) Xbox powoli umiera. "Fizycznie" (support producenta) pożyje pewnie długo - tak jak powiedzieli panowie z MS - do 2015 roku ;)
Od czasu premiery GOW2 nie zauważyłem skoku jakościowego na X360. Oczywiście oczekiwałem wiele po takiej produkcji jak FM3 , ale otrzymałem znacznie mniej. Teraz historia się powtarza - Halo Reach , oczekiwałem dużeko skoku jakościowego , którego oczywiście jak narazie nie widać i nie zapowiada się na to , abym mógł go zobaczyć w tej grze.(Alan wake , kolejny przykład) Wsparcie finansowe MS dla konsoli X360 jest po prostu denne...
Ratunkiem dla konsoli wydają się być gry multiplatformowe , prezentujące lepszą jakość niż rodzime produkty MS. Nadchodzące Metro 2033 , Rage , czy Crysis 2 prezentują sobą wysokie standarty jakościowe wyznaczone przez inne gry wydawane na konkurencyjnych maszynach.
Jest jeszcze jeden gwóźdź do trumny - Project Natal. Moim zdaniem ta maszynka kompletnie zrujnuje X360 jako poważny sprzęt do grania. Cały projekt jest skierowany do niedzielnych graczy , a co za tym dzie , zaobserwujemy napływ casualowych produkcji i znaczne braki dojrzałych , poważnych , hardkorowych gier. Warto również wspomnieć , że Natal wymaga mocy obliczeniowej procesorów X360 , co pewnie przełoży się na niższą jakość w grach obsługujących to użądzenie.
Oczywiście można przypuścić , że koniec życia X360 będzie dla konsoli happy-end'em. Być moze konsola w końcu otrzyma należyty support od MS i gry ekskluzywne będą wyznaczać nowe standardy w branży. Jednak to co widzę dzisiaj co raz bardziej oddala konsolę od takiego zakończenia...
Dobrze gadasz, ;D zobaczymy co będzie z cysisem 2 i metro 2033
 

Ingvar

Banned
Natal gwoździem do trumny ? Głupoty pleciesz człowieku. Kiedy wyjdzie Natal kupując go otrzymasz 2 konsolę - Xbox'a i drugie WII co poskutkuje tym że kupi to mnóstwo "niedzielnych graczy" co jest równoznaczne z kolejną forsą dla M$ a jeśli M$ zarobi więcej to będzie w stanie wyłożyć więcej pieniędzy na gry do swojej maszynki. Ja wręcz przeciwnie po premierze Natala oczekuje lepszych gier dla tych stałych graczy. Bo M$ na Natalu na pewno zarobi. Nie wiem czemu niektórym odbija na myśl o Natalu i myślą że zaraz wszystkie gry będą wyglądały tak że latasz po pokoju z ręką udającą pistolet i strzelasz do ścian. Spokojnie pady i tradycyjne gry jeszcze długo pożyją a sam Natal znacząco wpłynie na poprawę gier wideo na naszą konsolę.
 

maxan

Banned
Coś w tym jest moim zdaniem ten cały natal to tak jak mówicie gwóźdź do trumny(mam nadzieje że mnie mile zaskoczy .) . M$ powinno zainwestować tak jak Sony w wewnętrzne studia a nie liczyć na szybki i łatwy zarobek z multiplatform . A co do Halo Reach to gierka wyglada dużo lepiej od 3 i jeśli da się grać na podzielonym ekranie na 4(o ile dobrze się orientuje konsola konkurencji ma dużo mniej tytułów na split-screenie) to naprawde jest to duży skok do przodu ;P
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Natal gwoździem do trumny ? Głupoty pleciesz człowieku. Kiedy wyjdzie Natal kupując go otrzymasz 2 konsolę - Xbox'a i drugie WII co poskutkuje tym że kupi to mnóstwo "niedzielnych graczy" co jest równoznaczne z kolejną forsą dla M$ a jeśli M$ zarobi więcej to będzie w stanie wyłożyć więcej pieniędzy na gry do swojej maszynki. Ja wręcz przeciwnie po premierze Natala oczekuje lepszych gier dla tych stałych graczy. Bo M$ na Natalu na pewno zarobi. Nie wiem czemu niektórym odbija na myśl o Natalu i myślą że zaraz wszystkie gry będą wyglądały tak że latasz po pokoju z ręką udającą pistolet i strzelasz do ścian. Spokojnie pady i tradycyjne gry jeszcze długo pożyją a sam Natal znacząco wpłynie na poprawę gier wideo na naszą konsolę.
Szczerze wątpię w to , że MS zacznie wydawać kasę na produkcję gier. X360 dla MS jest dojarką. Konsola ma na celu zarabianie pieniędzy a nie wydawanie ich na nią. Nie wydaje mi się , żeby MS raptem olśniło i zaczęli robić gry ekskluzywne o budżecie rzędu dziesiątek milionów dolarów. A Natal to nic innego jak wabik właśnie dla niedzielnych graczy ;)

jeśli M$ zarobi więcej to będzie w stanie wyłożyć więcej pieniędzy na gry do swojej maszynki.
Przykład - polski XBL. MS zarabia krocie na zagranicznych kontach polaków(i graczy z podobnych krajów) - mamy usługę w Polsce? Nie. MS zarobił więcej kasy? Tak.

Jak widać , Twój tok myślenia nie zgadza się z polityką MS'u.
 

Ingvar

Banned
Live to inna sprawa bo dotyczy naszego kraju. Ale sprawa gier to już kwestia ogółu.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Live nie dotyczy tylko Polski. Wiele krajów nie ma oficjalnie tej usługi , mimo , że masa graczy z tych krajów korzysta z niej rejestrując się na inne kraje. MS wszystko to widzi , mimo to , nie spieszy im się , aby postawić serwery dla tych krajów. Tak samo z grami , licencjami itd. Zarabiać zarabiają , ale wydawać to już nie zbyt im się chce.
 

Zozozl

Banned
Według Mnie :
Z 2,3 Lata
 

przeo_91

Użytkownik
Użytkownik
X360 już się kończy, brak miejsca na DVD to jest jego bolączka... przypomina mi się sytuacja z Nintendo 64 i PSX, w N64 niesamowita moc... ale brakło miejsca na zwykłych dyskietkach i konsola umarła, choć miała na początku dobre gry i graficznie kopała PSX po ***** to przegrała przez pojemność danych na dyskach. To samo jest z X360 i PS3, X360 świetny start, górował nad PS3 lecz już zaczeły wychodzić jego słabości... DVD to format za mały na dzisiejsze czasy i taka jest prawda... jeszcze gdy by X miał dyski obowiązkowe to mogli by sobie jakos poradzić jednak że "geniusze" z M$ zaczeli sprzedawać konsole bez odpowiednich testów i mają teraz za swoje.

PS. nie pisać mi tu że gry moga byc wydawane na kilku płytach bo niektórych gier sie po prostu nieda wydać (przykład GTA, jak sobie to wyobrażacie)
 

gregoryfx

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mnie się wydaje że nowe gry jak nie będą się mieścić na DVD DL to będzie na 2 DVD DL, ale będzie konieczność zainstalowania tych płytek na dysku, aby zagrać... Teraz co raz więcej ludzi ma konsole z dyskami większymi niż 20GB bo na takim to dwie płytki się nie zmieszczą. Muszą coś zrobić w tym kierunku, bo GTA IV ledwie, ledwie się zmieściła.

Pozdrawiam.
 

Mlekoslaw

Użytkownik
Użytkownik
No tak, 2,3 lata i po zawodach.
Jak ktoś wcześniej dał porównanie Nintendo 64 i PSX'a.
Tutaj jest ta sama sytuacja. Śmieszne jest porównanie
pojemności DVD i Blue-Ray. Są już BD o pojemności 200gb.
Tak, to nie jest żaden żart. Microsoft powinien się zacząć
zastanawiać co dalej? Chociaż im to już pewnie wszystko jedno,
bo zysk który planowali osiągnąć, pewnie już osiągnęli.
Chociaż ciekaw jestem jakie nośniki będzie czytał następny Xbox?
Bo DVD HD już na starcie przegrało z BD :)
 

Do góry Bottom