1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przyszłość Xboxa One

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Armin, Grudzień 2, 2015.

1. Armin

Armin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam forumowiczów
    Chciałbym podyskutować z wami na temat przyszłości naszej konsoli Xbox One. Osobiście posiadam ją od stycznia 2015 roku i muszę przyznać, że byłem z niej przez większość czasu zadowolony. Gry chodzą, można oglądać Youtube czy Twitcha na dużym ekranie, padzik wygodny, interfejs całkiem przyjazny, generalnie wszystko w porządku. Nawet ten (delikatny) niesmak tej mniejszej rozdzielczości w poszczególnych grach generalnie nie dawał się we znaki, kiedy całość pracował całkiem dobrze. No ale właśnie. Im dalej w las, tym jednak te rezultaty są gorsze. Z gry na grę zaczynamy otrzymywać coraz gorszą jakość produkcji pod względem grafiki oraz płynności. Np. taki Battlefront w 720p, jedni mówią, że to cofnięcie do poprzedniej generacji, drudzy natomiast, że i tak gra wygląda nieźle a to tylko cyferki. Nagle mamy premierę Just Cause 3 i okazuje się, że nie można osiągnąć stałych 30 klatek przy niższej rozdzielczości. Ba, średni framerate wynosi ~24 a są spadki nawet do ~17. No i znowu pojawiają się opinię dwóch obozów - słabsze parametry Xboxa dają się we znaki kontra deweloperzy chcieli wydać grę jeszcze przed świętami, dlatego jest niedopracowana, devi nie korzystają z pamięci ESRAM itd.
    Może przykład z Just Cause jest kontrowersyjny, bo sam uważam, że jest to trochę pchanie produktu jeszcze przed świętami, żeby więcej zarobić. Ale nie zdarza się to po raz pierwszy, że gra mimo niższej rozdzielczości, nie chodzi płynnie na Xboxie. Możliwym jest fakt, że producenci rzeczywiście nie wykorzystują dobrze tej pamięci ESRAM - możemy tylko spekulować. Faktem jest natomiast, niezależnie czy jest to wina konsoli czy producentów, że odbija się to na nowych produkcjach oraz, co gorsza, na nas.
    Z drugiej strony Microsoft robi co może, żeby odrobić sobie dobre imię po falstarcie w dniu premiery. I trzeba przyznać, że idzie im całkiem nieźle. Kompatybilność wsteczna i współpraca z PCtami na Windowsie 10 przyciąga znaczną ilość nowych użytkowników. Jednak to nie do końca jest progres technologiczny, a jednak tego oczekują GRACZE. Bo jednak jest to konsola do gier i zależy nam, aby grać na niej w gry. Domeną konsol zawsze było to, że gry zawsze będą chodzić na sprzęcie w dobrej jakości, bez konieczności zmiany sprzętu przez parę lat. Jednak rezultaty nowych gier dają trochę do myślenia na temat konsoli Microsoftu.
    Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Jak myślicie, czy sytuacja Xboxa względem jakości gier się poprawi? Czy DirectX 12 wyrówna szanse z wydajnością PS4?
    Zapraszam do dyskusji :)
    Pozdrawiam

Kielkozaur lubi to.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Generalnie ja określe sie tak.
    Sama konsola xbox one wizualnie jak i dostępnymi funkcjami mi odpowiada,przeszkadza mi natomiast to że nic nie robią względem poprawy grafiki i utrzymania fps...tak cyferki to nie wszystko ale zwróćcie uwagę że kiedyś przyjdzie taki moment że gra na xone będą znacząco odbiegać od PS4.
    Microsoft chce odrobić starty z początku,serio to gdzieś mam ich wsteczna kompatybilność a w zamian wolałbym poprawę grafiki,konsolę do grania w gry z xone można kupić za 300 zł i grać we wszystkie gry a nie tylko wybrane.
    Co jeszcze mnie odrzuca,ale naprawdę jestem jednym z nielocznych którym trafiła się wadliwa konsola i microsoft już poraz 3 nie potrafi jej naprawić tak więc będąc na moim miejscu pewnie też byli byście rozczarowani konsolą.
    Tak na koniec mojego wpisu testowałem ps4 i xone na tv 47 cali i tv 22 cale... Jak na 22 różnicy gołym okiem nie widać,tak na 47 wali po oczach co mi osobiście przeszkadza,720p to nie to czego się spodziewałem,x360 w walce z ps3 szedł łeb w łeb ale tu słabiutko... Wielu napisze że poza 1080p sony nie może nic zaoferować,ale serio wolicie miec możliwość podlaczenia dekodera pod konsolę albo grania we wsteczne gry niż przyszłością konsolę z grafika trzymająca poziom ?
    Ciekawi mnie tylko dlaczego xone ma praktycznie wszystko w parametrach to samo co ps4 a jednostek renderujacych ma o wiele mniej.

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.

4. Kielkozaur

Kielkozaur Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja jestem świeżakiem w swiecie konsol, gdyż jestem posiadaczem dopiero od września i jest to moja pierwsza konsola (XO) lecz nie zmienia to faktu, że starałem się poznać jak najbardziej od każdej strony. Przede wszystkim co mnie mile zaskoczyło to możliwości - ustawienie jej jako centrum multimedialne. Może śmiało wbijać się w sieć i odtwarzać to co w sieci jest udostępnione, równie dobrze moze sterować TV czy też dekoderami telewizyjnymi. Dodatkową miłą opcją jest zdalne sterowanie z tel, tabletu czy PC, a jak i w drugą stronę - stremowanie na PC. W przypadku gdyż ktoś zajął TV zawsze można na PC pograć. Przy największej jakości nie ma za dużych lagów lecz jednak są częste.
    Jeśli chodzi o samo granie, zdarza się często niezbyt płynne przejście między oknami czy też klatkowanie w grach co przyznam, że nie tak miało dla mnie to wyglądać. Nie po to wydaje 2000 zł żeby dalej mi się gry cieły. Nie wiem czy to kwestia programistów czy też wydajności konsoli jednakże nie raduje mnie to. Może to kwestia czasu, aż będzie lepiej.
    Głównie kupiłem X ze względu na kinecta który mimo wszystko daje dużą frajdę i w tym punkcie nie zawiodlem się ponieważ na prawdę działa w miarę poprawnie na niewielkiej odległości - kwestia już tego kto jaki ma wzrost i zasięg rąk. ( Przynajmniej nie mam czym rzucać w TV w przeciwieństwie do PS3/4 ;) )
    Jaki ma jeszcze plus ta konsola to poziom głośności podczas pracy... Jest naprawdę cicha i nawet tego nie spodziewałem się. ( Nie biorę pod uwagę pracy gdy musi odczytać płytę by sprawdzić czy rzeczywiście posiadam daną grę)

Jak coś mi jeszcze przyjdzie na myśl to z edytuje, póki co to ma ode mnie 8/10.

5. BuRRRza

BuRRRza Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Ale co mają robić jak to od twórców zależy jak gra wygląda na danej konsoli. Zobacz na nowego Tomb Raidera. Grafika na X1 urywa jaja co zgodnie stwierdza większość posiadaczy tej produkcji. W większości produkcji multiplatformowych różnica się zaciera i jest dużo lepiej niż na start generacji. Przecież PS4 ma podobne problemy ze spadkiem animacji. Nie mogę sobie przypomnieć przykładów ale na pewno gdybym poszukał znalazłbym produkcje na w ,których x1 ma lepszą średnią fps. Takie jest moje zdanie na ten moment. Gram na 42 calach i jestem zadowolony z wydajności konsoli. Skoro tobie tak to nie odpowiada i stawiasz grafikę ponad wszystko to dlaczego nie wybrałeś PS4 ? Wadliwą konsolę wysyła się na gwarancję i dostajesz nowy egzemplarz to dziwne jakbyś 3 razy miał jakąś wadę. Chyba ,że na serio to czas zagrać w totka ;)

6. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    No niestety z serwisem nie jest tak hop siup:)
    Oni zazwyczaj starają się naprawiać a nie wymieniać,skoro wymieniają i twierdzą że jest sprawna a chodzi jak te konsole na YT:)
    Konsola za drugim razem przyszła nowa... Która chodziła jeszcze gorzej niż poprzednia...
    Jedynie za pierwszym serwisem udało się ja naprawić na 2 miesiące.
    Dlaczego nie wybrałem ps4,głównie ze względu na kinecta i z sentymentu do x360 który przez 5 lat mnie nie zawiódł.
    XXONE nie jest dla mnie zła konsolą ale nie ukrywam,ze trochę mocy jej brakuje... Dobre jest to jak kolega wyżej napisał,można sterować telefonem,YOUTUBE itp.

7. kunis6

kunis6 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Wydaje mi sie troche ze ty @sweeterek@sweeterek masz troche bzika na temat tego dzwieku:) I troche przesadzasz stad te problemy z serwisem. Bo dla nich chodzi jak zwykly sprzet elektro, a kiedy Ty ja odpalasz to wydaje sie uszkodzona...

8. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Uwierz mi że nie.
    Jeżeli wasze konsole chodzą tak jak na tym wideo
    to zwracam honor i faktycznie moja konsola była nornalna:)
    Ale raczej szczerze wątpię aby wasze tak chodziły:)
    Ale to nie temat o mnie i mojej konsoli,nie róbmy kolejnej wojny i spiny.
    Trzymajmy się tematu.

9. Fabiosek1

Fabiosek1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    59
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Strzelin
    Grafika w Tomb Raider jest niezła, ale to nieco podrasowana pierwsza część w dodatku wersja na Xbox 360 nie odbiega znacząco tak jak (patrz: COd Black Ops III)

10. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    "sweeterek,
    Przecież na tym filmie nic nie słychać ... no ja dałem na max głos w lapcu i na filmie i nic może co poniektóry są przewrażliwieni czy coś w ten deseń ale ja tu nic nie słyszę

sszemer lubi to.
  11. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Jak nie słyszysz skrobania:-D Słychać słychać:)

12. Artemis147

Artemis147 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Gdynia
    Hmmm... Przyszłość XO na chwilę obecną nie wygląda różowo ani pod względem rozwoju samej konsoli, tempa rozwoju oprogramowania, gier ani pod względem wielkości sprzedaży. Sony od początku wiedziało czego chce i skupiło się wyłącznie na temacie gier co miało znaczący wpływ na to czym jest obecnie ten sprzęt. MS chciał stworzyć sprzęt do wszystkiego, prawdziwe domowe centrum multimedialne, ale zapomniał o podstawowej funkcji konsoli jaką są gry. W tej chwili próbuje ratować sytuację poprzez nowy dash, kompatybilność wsteczną, streaming do W10, ale dla zorientowanych graczy jest to za mało bo liczą się gry, a te niestety mają problemy z płynnością i rozdzielczością. To z kolei wykorzystuje PS4 na swoją korzyść i rynek teraz wygląda tak a nie inaczej.

Sądzę, że MS nie podda się bez walki, poprzez poprawianie systemu, czasowe ex, wsparcie developerów, ale w pierwszej kolejności musi skupić się na dwóch, maks trzech celach strategicznych, ważnych dla graczy. Dotychczasowe podejście pt. "wszystko na raz" mści się boleśnie. Ta generacja, przez to iż na starcie nie była rewelacją, przez rozwój technologiczny będzie miała krótszą żywotność i być może za 2 lata (2018) zobaczymy zapowiedź nowej wersji, o ile będą chcieli zostać na tym rynku. Obecny CEO MS nie będzie miał sentymentów, gdy uzna iż ta gałąź firmy jest zbędna i nieprzydatna.

Gdzieś w tle liczę na powrót Kinect, na DX12 nie liczę bo lenistwa programistów nie da się łatwo przeskoczyć.

Armin lubi to.
  13. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    u mnie też jest taki dźwięk jak ucho przyłożę do konsoli ale mi to nie przeszkadza jakoś

14. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Wypość tego szczura sadysto bo się zadrapie ... A tak na poważnie to jakbyś frytki robił, nadaje się to na gwarancję. Mojej nie słychać nawet podczas wielogodzinnego grania.

15. Armin

Armin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    @sweeterek@sweeterek chyba masz pecha co do tej konsoli, moja osobiście nie miała żadnych problemów (mimo że kupiona przez allegro używana). Jeżeli chodzi o kulturę pracy to jest bardzo cicha, dodatkowo gram na słuchawkach więc w ogóle nic nie słyszę, a najgłośniejszy w sumie jest sam zasilacz, gdy konsola jest wyłączona :D
    @BuRRRza@BuRRRza fakt faktem, mimo tych mniejszych rozdzielczości grafika jest ładna i owszem, są multiplatformy na których Xboxa wygrywa - między innymi Wiedźmin 3, który na konsoli Sony przez 3/4 użytkowników był uważany za niegrywalny do 9 czy tam 10 patcha. To są jednak raczej pojedyncze przypadki. Ale okej, na chwilę obecną mimo wszystko nie ma takiej tragedii. Ale pojawiają się nowe produkcje i coraz częściej jednak występują problemy trzymania tego stałego frameratu.
    @Artemis147@Artemis147 moja opinia jest bardzo zbliżona do twojej. Ja jednak ta cichą nadzieję mam, że DX12 coś zmieni. Może to nie będzie mega skok, który zapewniłby 1080p@60fps w każdej produkcji, ale każda poprawa wydajności jest mile widziana.

Rok 2016 to też rok obfity w fajne premiery. O exclusivy się tak nie boję, bo raczej tutaj Microsoft będzie pilnował wydawców pod kątem ich wydajności, a że wersji PS4 nie będzie, to nie będzie do czego porównywać. Jednak kwestia multiplatform może być różna. Bardzo liczę, że taka Mafia 3 będzie chodziła płynnie, niech nawet będzie to 900p. To prawda, nie jest to full HD, ale tragedii nie ma (szczególnie dla mnie, gdy gram na 22' metr od oczu). Jednak framerate to jest klucz do sukcesu. PS4 też cierpi czasami na utraty frameratu kosztem tego natywnego 1080p, więc płynność gier mogłaby być powodem przesiadki wielu posiadaczy konsoli Sony (których i tak spora część w tej chwili się przenosi - głównie przez 'spoczywanie na laurach' Sony).

16. Kielkozaur

Kielkozaur Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    no i nie oszukujmy sie, to co jest w gwg jest duzo bardziej atrakcyjniejsze niz w ps plus a jak jeszcze dorzucimy EAA to jest w co grac.

17. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Moim zdaniem jest okres przedświąteczny więc wypychane są niedopracowane gnioty, byle zdążyć przed świętami, bo potem będzie zastój w handlu i jak ktoś nie zdąży to może potencjalnie sporo stracić. Co do przyszłości Xboxa, to na pewno jeszcze kilka lat ta generacja ma przed sobą. Na chwilę obecną zresztą konsole nie mogłyby być specjalnie mocniejsze od obecnej generacji. AMD nie ma na chwilę obecną ani wydajniejszych CPU ani GPU. By konsola mogłaby być wydajniejsza musiałaby mieć procka od Intela i zewnętrzną kartę graficzną z osobną pamięcią. Taki hardware musiałby kosztować conajmniej 3 razy więcej, a nie wiem czy realnie byłby chociaż dwukrotnie szybszy niż obecnie PS4. No i pobór prądu, emisja ciepła, hałas i rozmiary całej konsoli byłyby problemem. Co do wydajności w przyszłości uważam że powinno być raczej lepiej niż gorzej. Programiści powinni nauczyć się z czasem jak wycisnąć więcej z tego samego sprzętu w czym DX12 powinno pomóc. Jak dla mnie nie musi być fullHD, nie muszą być wymaksowane detale jak na gamingowych pecetach, byle by było płynnie, a detale dopasowane do możliwości sprżetu.

18. Artemis147

Artemis147 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Gdynia
    @Armin@Armin Z tym pilnowaniem wydawców bym aż tak nie przesadzał bo patrząc na JC3, to albo dział SQ (software quality) obniżył loty (outsourcing zasobów), albo podczas testów byli wybitnie pijani.

Mnie do XO przekonało wsparcie DLNA (oby dalej rozwijali), kinect (trochę zapomniany), wifi 5Ghz i FH2 (typowy system seller). MS mógłby w kwestii sprzętu zająć się tematem zewnętrznego zasilacza i odchudzić/zmniejszyć całość sprzętu.

W tym wszystkim jest jeszcze jeden poważny problem - jeżeli twój znajomy/kolega/ktoś z rodziny ma PS4 jest bardziej prawdopodobne iż kupisz PS4 a nie XO. Ja się wyłamałem wśród znajomych/rodziny co jest chwilami dość uciążliwe.

19. andijaw

andijaw Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Trójmiasto
    To rodzina się wyłamała.:)

20. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    To jest właśnie dziwne konsola jest większa a zasilacz osobno i kloc leży na biurku, niby ma to sens jak się popsuje to wymieniasz sam zasilacz ale wolałbym by był on jednak wbudowany.

21. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Mnie zadziwia długość przewodu.
    Ten od kontaktu do zasilacza jest długi,za to ten od zasilacza do konsoli krótki i nie mogę go schować pod szafkę.

sszemer lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum