Przywrócenie dysku wd1200bevs z x360 na Windows

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
LBA size does no match - problem z hddhackr i dyskiem WD

Witam.

Poszukuje pliku UNDO.BIN (powstałego podczas flashowania dysku, plikiem hddss.bin, na format xboxa 360) do dysku WD1200BEVS seria 07LATO.

Plik jest potrzebny do przywrócenia dysku do pierwotnego stanu t/j do pracy pod Windows-em.

Plik musi być koniecznie do serii LATO, nie wiem jak z oznaczeniem cyfr przed nazwą serii, jeśli ktoś wie czy mogą się różnić to proszę o odp.
 

eikoden

Użytkownik
Użytkownik
Jak nie masz od swojego dysku to nie radze próbować.
Ja mam do wszystkich dysków, które sprzedałem osobny pliczek, raz sprawdziłem bo dysk i tak miał bad sectory czy się da no i się nie udało. Elektronika padła. No ale jak bardzo bardzo chcesz spróbować to ci wieczorem podeślę.
 

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
hmm to lepiej nie bede probowal..

wiec moze napisze o co chodzi

probowalem zrobic dzis flash dysku WD1200BEVS 07 LATO za pomoca hddhackr-a 0.91 (zmodyfikowanym winHex-em zeby widzial porty kontrolera)i niestety program po restarcie komputera ciagle ptyal czy sflashowac dysk ale jego nazwa zmnienila sie juz na FUJITSU. Dysk przez konsole nie byl widziany.
Pomyslalem, ze to prawdopodobnie wina starszego hddhackr-a wiec pobralem najnowszy w wersji 1.0. Niestety tu po potwierdzeniu opcji flashowania wywala komunikat: LBA size is does NOT match.

Czy ktos wie jak to naprawic?
 

eikoden

Użytkownik
Użytkownik
A na pewno ten dysk co trzeba sflashowałeś? odpiąłeś wszystkie inne dyski przy flashu?
A w konsoli przejdź do ustawień, pamięć i tam powinieneś mieć niesformatowany sformatuj i powinno działać
 

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
A na pewno ten dysk co trzeba sflashowałeś? odpiąłeś wszystkie inne dyski przy flashu?
A w konsoli przejdź do ustawień, pamięć i tam powinieneś mieć niesformatowany sformatuj i powinno działać

Podałem przecież nazwę i serię dysku wiec to na pewno właściwy dysk, przy flashu był podpięty wyłącznie ten jeden.

Konsola wyświetla - nie znaleziono urządzeń pamięci.

Zauważylem iż nowy hddhackr pokazuje, że rozmiar 'LBA' dysku jest mniejszy od wartości jaka występuje w pliku hddss.bin wiec znalazłem TUTAJ program gdzie można ustawić/poprawić taką wartość w dysku, nazywa się on HDAT2 i rzeczywiście wykazał on różnicę między wartościami 'LBA'. Rozmiar 'Native Area' wynosi 234441648 (tyle ile ma rzeczywiście dysk i tyle pokazuje plik hddss.bin) ale 'User Area' wynosi już tylko 234439535 a reszta jest gdzieś ukryta ( Hidden Area +2113 sectors, =1.08MB). Niestety nie mogę zmodyfikować wartości 'user area' na stałe. Po wyłączeniu i włączeniu komputera program znów pokazuje różnicę w sektorach choć została wybrana opcja hard setting.

Załanczam przykładowego screena (nie z mojego dysku):


Nie jestem biegły w angliku wiec może ktoś lepszy znajdzie rozwiązanie na stronie albo tego programu albo jakiś innych zagranicznych stronach.

ps. uruchomiłem też program HDD Capacity Restore i wykazał on niezgodność 1MB, po naprawieniu problemu program prosi o wyłączenie komputera i ponowne włączenie ale przy ponownym uruchomieniu wartości dalej pozostają bez zmian.

Z góry dzięki za pomoc.

@Edit:

Już sobie poradziłem.
Problemem była rzeczywiście wartość 'LBA' a dokładniej włączona na dysku funkcja HOST PROTECTED AREA (HPA), która powodowała ukryty obszar.

Udało mi się na trwałe ustawić odpowiednią wartość w programie HDAT2 kiedy w głównym oknie (z listą urządzeń) odłączyłem na parę sekund zasilanie dysku i dopiero wykonałem dokonałem ustawień nowej wartości.

A robimy to tak:
W głównym oknie programu wybieramy: nasz dysk -> set max (hpa) menu -> set max addres - klikamy (na klawiaturze) S potem Y i następnie dowolny klawisz, program wykona czynności i powróci do głównego okna.
Następnie jeszcze raz nasz dysk -> device configuration overlay menu -> modify -> host protected area (hpa) i zmieniamy wartość z 'dont change' na 'remove' - klikamy S potem Y.
Klawiszem Esc wychodzimy z programu do poziomu Dos-a i wyłączamy komputer.


Temat do zamknięcia.
 

cypherjus

Świeżak
Świeżak
Gdzie moge znalezc oryginalny plik HDDSS.bin do mojego dysku TOSHIBA? 60gb,owszem w internecie mozne znalezc flashe do wszytskich dyskow ale nie do dyskuTOSHIBA czy ktos posiada ten plik? lub chociaz link?prosze o pomoc:)
 

Do góry Bottom