1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PS3 i pierwszy Custom Firmware o_O

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez cloud0, Styczeń 10, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. cloud0

cloud0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Forum o xbox'ie więc napiszę news o ps3 :>

Fani PlayStation 3 z pewnością nie przegapili naszego wpisu o powrocie GeoHota i ponownym jailbreake’u konsoli. Co ciekawe już pojawiły się warte uwagi programy homebrew. Przykładami użytecznych aplikacji są emulatory SNESa, GameBoy’a czy NeoGeo!

Przypomnę, że osobnik ukrywający się za nickiem GeoHot (George Hotz) opracował kilka dni temu sposób na ponowne złamanie zabezpieczeń SONY. Jego jailbreak działa na podobnej zasadzie jak custom firmware w PlayStation Portable: aktualizujemy konsolę specjalnie „spreparowanyn” plikiem, dzięki czemu uzyskujemy później możliwość instalacji aplikacji homebrew.

Pierwszymi działającymi programami „sceny” na PS3 są oczywiście emulatory. W tej chwili w sieci można znaleźć pliki programów, pozwalające odpalać na PS3 gry z praktycznie wszystkich GameBoy’ów, SNESa, NeoGeo i Sega System 16. Co ważniejsze aplikacje te w pełni obsługują opcje zapisywania stanu gry!
    Już mówi się o tym, że niebawem „scena” wypuści programy do obsługi plików MKV, odpalania back-upów, instalacji innego systemu OS, obsłgui kontrolerów innych firm (kontroler Xboxa 360 pod PS3?!) czy aplikacje do serwisów internetowych takich jak Facebook czy YouTube. Czyżby oznaczało to koniec pewnej ery PS3? SONY musi działać i to szybko!

PS. Jest już pierwsza piracka gra działająca na tym CF. Jest to Castlevania:
    http://www.youtube.com/watch?v=01WY7wQMUK8

Źródło: http://grrr.pl/2011/01/10/snes-i-gameboy-na-ps3-tak-dzieki-custom-firmware

2. Lotnik421 Xbox One

3. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    O jakże pięknie . W tej chwili Sony ma gorsze problemy niż MS . No cóż czas zbierać kasę na ps :p

4. Szpaner94

Szpaner94 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Może to przyspieszy ich prace nad PS 4.... bo wg. mnie w tej chwili łatwiej im wydać nowa konsolę, niż ganiać z motyką-Move za każdym piratem i trzepać mu dysk.

5. NonbankSpace

NonbankSpace Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowa Sól
    No i git jak Xkloca się dało to Pleja się dało
    To trochę **** jak niedawno wyszła 3 a już miała by wyjść 4 ..;/

6. rubensk

rubensk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Katowice
    ja czekam jak zrobia twardą przerobke jak na ps2:) a to ze bd drogi to chyba lepiej wydac 15 zl za plyte niz za exa 200 zł bo po to mam ps 3 w domu a teraz ktos powie ze nagrywarki bd sa drogie do kompa no coz kiedys tak mowili o dvd no nic predzej czy pozniej zrobi sie to naturalne jak dzisiejsze dvd w standardzie do kompa

7. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Jedyna szansa naprawienia tego to ingerencja w sprzęt, więc albo wprowadzą zmiany bez modyfikacji wydajnosci, albo oleją sprawe i zapowiedzą PS4 :)

8. Misiek3600

Misiek3600 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Mnie ciekawi jedna sprawa jeżeli udało by się odpalić XBMC na PS3 to było by coś wielkiego brakuje mi tego na 360tce z JTAG....

9. djcsm

djcsm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Czestochowa
    Dalo rade...? Dalo. Wszystko jest kwestia czasu. PSP tez mialobyc takie fajne, jak byl brick to wielkie halo bylo, ze konsola do kosza. Poczekali ludzie, dostali narzedzie do lamania bricka ;) Z PS3 jest to samo. Raz zlamali, zlamia i drugi i kolejny. Teraz czekac na ruch sony. Zapewne wydadza jakis model konsoli z inna plyta glowna, zabezpieczeniem sprzetowym jak w PSP i bedzie po klopocie...na troche. I znow poczekamy i znow bedzie rzeznia na PS3. Tak trzymac. ;) Nie ma zabezpieczen idealnych.

10. DusiekPL

DusiekPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grójec
    Jeżeli będzie tylko możliwość podpięcia pada od Xboxa do PS3 to biore konsole Sony ;)

11. Galba

Galba Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    heh jeśli będzie już taka na 10000% pewna przeróbka to sprzedaż ps3 pewno podskoczy trochę. Ciekawe jak tam będzie wyglądało granie przez neta na piratach, posypią się bany czy coś? hah albo zrobią płatny net jak xboxlive:p

12. MaverickPL

MaverickPL Guest

Sony i tak chce zrobic platny psn... tylko nie wie jak sie do tego zabrac w taki sposob zeby ich ludzie nie pozabijali :)

A co do samego softu. Gdyby Sony/MS zrobilo normalne oprogramowanie i nie utrudnialo legalnym uzytkownikom zycia stosujac idiotyczne "blokady i zabezpieczenia" to wiekszosc z nich nie musial by kombinowac.
    A tak to sami prosza sie o to zeby obchodzic te cud zabezpieczenia za miliony dolarow.

13. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Skąd masz takie info?

Jak wyjdzie CFW z iso loaderem to ładnie sprzedaż ps3 wzrośnie :D

14. MaverickPL

MaverickPL Guest

Nie mam info jako takiego, tylko wlasne przypuszczenia i informacje z roznych mocno subiektywnych zrodel.
    Wystarczy popatrtzec na rzeczy tupu PSN+, widac ze chetnie wprowadzili by jakies stale oplaty, ale nie bardzo wiedza jak sie do tego zabrac.
    Jednoczenie nie wydaje mi sie ze w obecnej chwili przywalili by jakas oplata za np granie po sieci... ale obawiam sie ze do tego kiedys dojdzie, moze przy kolejnej wersji PS'a zrobia jakas "rewolucje" i uzasadnia to podnoszeniem standardow etc... etc...
    Nie wieze ze japonce patrzac na MS nie zgrzytaja zebami ze oni nie wyciagaja dodatkowej kasy od graczy.

Choc jak pisalem, to mocno subiektywne zdanie, w glownej mierze domysly moje wlasne lub tez pismakow roznych sieciowych portali "okołogrowych".

15. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Co z tego, że sprzedaż wzrośnie, jak zyski spadną. Wiele razy było pisane o tym, że MS i SONY zarabiają na grach, nie na konsolach, na konsolach wręcz tracą pieniądze (bynajmniej tak było jeszcze jakiś czas temu).

Bynajmniej, jeśli PS3 obsłuży pada od XBOXa, MKV i gry będzie można zrzucać bezpośrednio na dysk to koło mojego telewizora zawita kolejna konsola :)

16. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Wy tak mowicie o tym wzroscie sprzedazy po przerobieniu jakby na swiecie sami piraci byli.
    Od kiedy konsole sie wybiera po tym czy mozna ja przerobic ?

17. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    A co mnie ich zyski obchodzą, ważne żeby więcej luda grało w BC2 :D
    MKV dobra sprawa, ale mam od tego pc :)

18. sikor1994

sikor1994 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wołomin
    Od kiedy pytasz? Większość ludzi którzy mieli ps2 jak ja np, nie przeszli na ps3 bo nie można było go przerobić, wybrali xboxa:) Gdyby w tamtym okresie ps3 było przerabialne nie kupował bym xboxa.

19. MaverickPL

MaverickPL Guest

Ale klient ktory planuje kupic konsole i ja przerabiac to i tak nie klient, wiec Sony czy MS moze sie nimi nie przejmowac. To samo w przypadku zabezpieczen na PC, wcale nie przyczyniaja sie do wiekszej sprzedarzy gier. Ludzie ktorzy nie chca kupowac orginalow tylko wola krasc, i tak beda kradli.
    Jedyne co moze spowodowac ze sprzedarz gier spadnie to pomysly typu jednorazowe kody odblokowywujace zawartosc ktora w grze powinna byc dostepna.
    W ten sposob producenci predzej czy pozniej sami sobie strzela w kolano.

Zlodzieje zawsze beda gradli, ludzie ktorzy chca kupowac gry legalnie i beda je kupowac, nawet jesli piracenie bedzie "latwiejsze i przyjemniejsze"
    Kwestia podejscia do sprawy.
    Dlatego uwazam ze np idiotyczne zabiegi MS ograniczajace mozliwosci xboxa na kazdy mozliwy sposob sa glupie. Wiecej moim zdaniem mogli by zyskac gdyby np xbox obslugiwal wszystko co sie da... dzialal z dowolnymi padami, kierownicami itp... mogli by rownie dobrze pojechac po bandzie i zrobic do niego jeszcze obsluge move'a... Dac mozliwosc ogladania i odtwarzania dowolnych filmow, a nie tylko w tych formatach ktore MS'owi pasuja i zaslanianie sie ze to trosce o piractwo. Bo jak ktos bedzie chcial piracic to i tak to bedzie robil, i jemu takie "utrudnienia nie przekszadzaja", natomiast mecza tylko legalnych uczciwych uzytkownikow.

Ale to tylko moje zdanie... napewno marketoidzi z MS i innych korporacji wiedza lepiej... zeby im sie to tylko kiedys czkawka nie odbilo.

20. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    I takich ludzi jak ty nie toleruje, a juz napewno nie moga sie nazywac graczami. Co nie zmieni faktu ze piraty sa i nadal beda, dopoki ludzie nie zaczna racjonalnie myslec.

21. Facepalm

Facepalm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Tu nie chodzi tylko o piraty tylko o nowe możliwości dzięki temu :) emulatory,programy itp.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum