1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PS3 powoli dogania 360

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez garnek, Lipiec 31, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. garnek

garnek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedało się o 4 miliony więcej sztuk PS3 niż 360. Już tylko niewiele ponad 3.5 miliona egzemplarzy na korzyść Microsoftu wynosi różnica między tymi dwoma konkurencyjnymi konsolami.

30 czerwca to dla zdecydowanej większości firm koniec kwartału fiskalnego, stąd zwiększona liczba podsumowań biznesowych i cyferek na Polygamii w ostatnim czasie. Bardzo ciekawe wnioski przynosi porównanie ogólnej sprzedaży PS3 i 360.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy (oczywiście tylko do 30 czerwca) sprzedało się w sumie 14.3 miliona sztuk PS3. 360 - tylko 10.3 miliona. Ogólna liczba sprzedanych konsol Microsoftu wynosi w tym momencie 41.7 miliona egzemplarzy. W przypadku Sony jest mniejsza o 3.6 miliona. To nadal sporo, ale wystarczy spojrzeć na załączony wykres, żeby zobaczyć, że tak czy inaczej dużo mniej niż w poprzednich latach. Jeżeli ten trend się utrzyma, to Sony w końcu przegoni MS. Pytanie tylko czy i kiedy się to stanie.

Duże znaczenie w tym pojedynku z całą pewnością będzie mieć to, który z kontrolerów ruchowych okaże się bardziej popularny. Microsoft zrobił też świetny ruch, wypuszczając nową wersję swojej konsoli (Sony zresztą też wcześniej dużo zyskało identycznym sposobem). Wszystko okaże się w ciągu paru najbliższych miesięcy.

źródło: polygamia.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przegoni jak się skończy ta generacja. Wyjdzie Kinnect i Arcade. Amerykanie się na to rzucą jak na mięso. Wszystko się okaże bardziej w okresie świątecznym :).

4. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Arcade nie ma tu nic do rzeczy. Dla Amerykanina $50 różnicy między konsolami, to żaden wydatek. Śmiem twierdzić, że na Arcade w USA nikt nie czeka. Z Kinect może być różnie, jednak średnio rozgarnięty gracz na chwilę obecną po żenujących prezentacjach Microsoft nie kupi tego. Jeśli Amerykanie masowo rzucą się na tą zabawkę to będzie tylko kolejny argument przemawiający za tym, że jest to głupi i podatny na reklamowe brednie Naród. Końcówka roku będzie ciekawe, premiera GT5. Tytuł ten, jak żaden inny zawsze napędzał potężnie sprzedaż PS.

5. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    Kto jeszcze 5-6 lat temu przed premierą obecnej generacji sądził ze konsola od MS będzie się lepiej sprzedawać od PlayStation. Obstawiam ze w danych nie ma pewnie jeszcze zliczonych wszystkich xbox slimów.

6. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Widać przewaga topnieje i to bardzo, ciekawe czy slim pozwoli utrzymać przewagę Xa nad ps3 :D

7. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    D4Ru73K, ale Kinnect będzie w Bundle z Arcade. Kto chciał to nie czekał, ale jeżeli Justin Bieber zlasował mózgi młodym Amerykanom to może być "bum" na ten sprzęcik.
    Nigdy nie zrozumiemy narodu amerykańskiego :). No wiadomo 50$ nie robi różnicy.

8. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    PS3 jest drogi. Xbox 360 jest tańszy. To też może być powodem. Szczerze mówiąc to nawet się ciesze, że tym razem Sony może nie wygrać wojny konsol. Jak wyjdzie Kinect mam nadzieje, że ludzie będą kupować xboxa 360, a nie wii i może nawet xbox 360 wygra tą wojne. Na kinecta chętnych może być dużo. Myślę, że ludzie będą kupować xbox'a 360 razem z Kinectem bo to wychodzi taniej niż sama konsola i sam kontroler ''bez kontrolera''.

9. D4Ru73K

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    PS3 drogie? Masz na myśli te 200zł różnicy w Polsce czy $50 w USA? Wrzucenie dowolnego dysku, podpięcie dowolnego pendrive, BD czy taki banalny bajer jak MediaStream i oglądanie filmów HD bez cudowania, przeglądarka internetowa, dowolna klawiatura i myszka czy wreszcie możliwość podłączenia każdej kierownicy, 3D to rzeczy, które dostajesz w standardzie z PS3 i które sprawiają, że cena nie ma żadnego znaczenia. A jeśli spojrzeć z perspektywy na to, że kwota, którą musisz wywalić jest jednorazowa, a sam zakup starcza na długo wtedy różnica w cenie jeszcze bardziej nie ma znaczenia.

Używane Wii jest w cenie Kinect, więc wybór jest trudny. Mimo, że gry Wii do mnie nie przemawiają, to Kinectowe gry tym bardziej. Jeśli miałbym się skłaniać do wyboru (pomimo, że Wii posiadam) to wybrałbym konsolę Nintendo. Tam przynajmniej wychodzą gry ze wszystkich gatunków, a Kinect? Dostanę jakiegoś FPS? Microsoft może w pewnym momencie stanąć w miejscu, w którym nie będzie wiedział dla kogo X360 ma być. Połączenie dwóch skrajnie różnych grup graczy w przypadku Kinect jest niemożliwe. Z kolei Move jest na dość dobrej drodze. Jeśli Killzone 3 będzie miało udany debiut z Move i w 3D to kiepsko widzę przyszłośc X360 na rynku.

10. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Popieram w 100%, mistrzowska wypowiedz.
    Jesli patrzac na polske to niestety ale duza przewage X'owi daje mozliwosc przeroby. Dla niektorych 200pln do konsoli to duzo...a co zrobiliby gdyby mieli kupowac gry za tyle.

11. Demol

Demol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nawet jeśli PS3 dogoni Xboxa to i tak Microsoft odniósł zwycięstwo w tej generacji. Jeszcze parę lat większość ludzi nie wiedziała, że istnieje coś takiego jak Xbox, a Playstation miało już mega silną markę, kto by wtedy pomyślał, że Xbox będzie mógł choćby konkurować z PS3.

12. CritiCalz

CritiCalz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Taka prawda, PS3 w tej generacji wygrało, i zapewne sprzeda się lepiej (KZ3, iF2, GT5, Move). Kinecta raczej ludzie odrzucą przez cene i te śmieszne błędy (ostatnie pokazy - MS fail).

13. PremiumPRO

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Niezupełnie chodzi mi o 200zł różnicy, a 600zł. Xbox'a 360 Arcade można kupić za 600zł, a PS3 250GB od 1200zł do 1500zł. Jeśli chodzi o dysk to można kupić do Arcade dysk 20GB, i włożyć do niego np. 500GB czego nie robiłem. Taki dysk można znaleźć za 200zł. To już jest różnica.

14. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No to popatrz jeszcze na bluraya, wifi i inne możliwości.
    A FATa można na allegro znaleźć za grosze ;) (nowe jak i używane).

15. PremiumPRO

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nowy xbox 360 ma wi-fi, a blu-ray mnie nie interesuje.

16. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ale nowy xbox jest już droższy, więc różnica 600 zł się zmniejsza.
    Bluray - nie interesuje jedynie nielicznych ;) Jak to ktoś napisał, to użytkownicy xboxa dokupują ps3, a nie na odwrót. Coś w tym jest.

17. PremiumPRO

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja mogłem wybrać PS3 albo Xbox 360. Wziąłem Xbox'a 360. Wtedy były promocje i PS3 nie kosztowało dużo. Jednak wybrałem sprzęcik Microsoftu i cieszę się z tej decyzji.

18. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Może bym został przy x0, ale MS zapomniał, co oznacza pojęcie exclusive. Przez tą polityke wystarczy komputer.

19. fake4r

fake4r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    pl
    Uważam że Sony samo wpędziło się w bagno przez napęd Blu-Ray i "nieprzerabialność" konsoli. Taka moja opinia ;]

20. D4Ru73K

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    PremiumPRO - Nowy X360 S Arcade jest już dawno wyceniony na 200 E i $ co oznacza, że w Polsce będzie kosztował 800zł. Jak włożysz do niego dysk 250GB za 200zł to wyjdzie Ci 1000zł. Konsola PS3 250GB kosztuje 1200zł. Rożnica jest nadal na poziomie 200zł. Zresztą nie patrz co, gdzie i jak tylko spójrz na oficjalne ceny.

X360 Arcade: $199
    X360 250GB: $299
    PS3 250GB: $349

Różnica między konsolami z dyskami jest $50. Różnica między Arcade + zakup dysku również będzie wynosiła $50. W ten sposób powinno się porównywać. Owszem możesz kupić za $199 i wrzucić większy dysk, ale ja również mogę kupić PS3 120GB za $299 i wymienić dysk. Pamiętaj jednak, że cały czas mam w kieszeni 120GB dysk (o wartości ~100zł) do którego mogę kupić za 50zł kieszeń i posłuży mi jako dysk przenośny. Jak nie będziesz patrzał, tak różnica zawsze pozostanie na poziomie 200zł, co jest śmieszną różnicą z perspektywy czasu. Niestety X360 nie pozwoli mi cieszyć się G25, tylko jestem zmuszony do podłączenia dedykowanego badziewia. Nie pozwoli mi również włączyć konsoli i bez zbędnego przerabiania, cieszyć się po 10sec filmem MKV w 1080p. Więcej korzyści, które zacierają różnicę cenową wymieniłem w poprzednim poście.

21. CritiCalz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To twoja opinia jest z lekko z du*y. Gdyby PS3 było przerabialne... A z resztą, spójrz tylko na to, co się stało z PSP.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum