1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PS3 vs X360 – która konsola tej generacji jest zdaniem Johna Carmacka „lepsza”?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jechu, Sierpień 15, 2011.

1. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu

John Carmack, założyciel oraz prezes iD Software, producentów kultowych Dooma oraz Quake'a, a także RAGE, które już niedługo trafi na półki światowych sklepów, kilkoma krótkimi słowami bardzo naraził się wszystkim miłośnikom marki Sony oraz posiadaczom konsoli PlayStation 3...

Jak potwierdza bowiem dziennikarz portalu Ripten, David Oshry, który miał okazję podczas Quakeconu porozmawiać przez bite 20 minut z samym Johnem Carmackiem w pokoju dla prasy, podczas lunchu, tak by oczy mediów nie były skierowane w ich stronę, Carmack bardziej "lubi" konsolę Microsoftu:
    ...na co Carmack odpowiedział:
    Dziennikarz nie mógł oczywiście odmówić sobie drążenia tematu i zapytał:
    Carmack odparł z kolei z pełną stanowczością:
    źródło

Tylko bez wojenek i tekstów na poziomie fanboyów

2. Lotnik421 Xbox One

3. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Chyba w cuda wierzysz.
    Cały ten temat to zachęta do fanbojskich wypowiedzi, więc na co liczysz?
    Ok. Może i dla programistów xbox360 jest lepszą maszynką, ale dla mnie, zwykłego odbiorcy, obie konsole są bardzo dobre. Może i gry multiplatformowe w niektórych przypadkach lepiej wygladają na xpudle, ale za same exclusivy na PS3 należy jej się duży plus. Posiadam obie konsole i obie traktuję na równo ; )

4. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Pod względem łatwości pisania gier to wiadomo - Xbox 360 > PS3 - ludzie z Sony sami mówili że wypuścili taką, a nie inną konsolę i kolejne mają być łatwiejsze do ogarnięcia w programowaniu.

Ale pod względem możliwości i tytułów ekskluzywnych już odwrotnie :p PS3 > Xbox 360. Jeden minus na niekorzyść PS'a :D Pady beznadziejne i niewygodne :)

5. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Temat trochę kontrowersyjny, myślę że rozpocznie się piekło :D. Sam uważam że konsola microsoftu jest lepsza ponieważ ma przyjaźniejszą architekturę, cell się nie przyjął bo jest zbyt skomplikowany po dziś dzień... Ale to tylko moja skromna opinia :p

6. President

President Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    Każdy lubi co innego :) Ja lubię Xboxa 360 a ktoś inny PS3 no i koniec :) To tak jakby ktoś chciał porównać Audi do BMW i się kłócić które lepsze :)
    Osobiście używam produktów Microsoftu jak i Sony i nie zawiodłem się jeszcze na niczym.

7. oloszewski

oloszewski Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam mam pytanie mam zamiar kupic ps3 albo xboxa 360 cale zycie gralem na konsolach sony ale zalezy mi na grafice w grach i na ktorej konsoli gry wygladaja ladniej

8. pagorek1

pagorek1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja myślę, że obie konsole są bardzo dobre...Każdy lubi albo konsole Microsoftu albo konsolę Sony...Ja osobiście polecam miec obie konsole...Głównie chodzi mi o exclusivy, ale także o inne gry...Tu są lepsze, tu są gorsze...

co do UP...Grafika jest bardzo podobna...Kupuj albo ps3 albo xbox'a, a najlepiej to i to:D

9. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Lepsza grafika jest na ... PC.

Między konsolami nie ma różnicy. Jak miałeś Sony to bierz PS3 ;)

10. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    1,5 roku spędziłem przy konsoli Microsoftu niczego nie żałując tylko płacenie za coś co mogło by być za darmo mnie denerwowało (Xbox Live, wtedy gdy jeszcze miałem X360 jakoś kasa z łatwością nie przychodziła, a zaoszczędzone +/- 130zł wolałem wydać na nową grę niż roczny abonament). Z ogromną chęcią ograłbym exy PS3 na własnym ekranie, God of War 3 (+ Collection 1+2), seria Uncharted, seria Infamous, i tak dalej i tak dalej, myślę że dla przeciętnego gracza nie ma wielkich i znaczących różnic między tymi konsolami, ja akurat musiałem kierować się portfelem czyli tańszy Xbox 360 ale znowu płatny multiplayer (czego nie wziąłem pod uwagę przy zakupie ;P). Jednak exy Sony robią na mnie większe wrażenie i trafiają w mój gust niż Halo,Gearsy,Forzy itp

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Dziwi mnie fakt, że niby programowanie na PS3 jest trudniejsze, a tym samym właśnie PS3 ma znacznie więcej Exów niż jeżeli X360.. Trochę takie "dziwne".

12. Yazaar

Yazaar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Heh.. A konsola microsoftu wyszla znacznie wczesniej i teoretycznie powinna byc slabsza.. Sony ma wg mnie dziwna polityke.. niby twierdzili, ze "trudne programowanie" ma na celu badanie z czasem mocy konsoli i wydawanie coraz lepszych tytulow (wraz z postepem czasu).. Jak sie jednak okazuje ps3 ma juz swoje lata a nadal gry na ta konsole robi sie ciezko.. Cyrk na kolkach

13. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Co ma jedno do drugiego? Myślisz, że wydawcy tak sami z siebie postanowili robić gry TYLKO na PS3? Kasa, kasa, kasa.

Która konsola lepsza? PS3 bez dwóch zdań. Ale i tak wolę X360, bo ma o niebo lepszego pada i Forzę. Te dwie rzeczy nadal trzymają mnie przy Xboxie ;)

14. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Osobiście stawiam obie te konsole na równym poziomie. Chętnie zagrałbym również na PlayStation ale niestety, fundusze na to nie pozwalają. Lecz teraz gdybym miał startować od "zera" z konsolami wybrałbym maszynkę Sony, głównie ze względu na świetne exclusive.

15. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Sony ma studia wewnętrzne które są ich własnością, więc i stąd mają tyle exów...

16. grampp

grampp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Uwielbiam takie tematy w tym momencie przegląda je ponad 20 użytkowników z myślą o tym jak tu wywyższyć swoją konsole .. :D

17. CasperPL

CasperPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Babimost
    Japończyk studia lepszy na PS3
    Amerykańska studia lepszy na Xbox 360

;)

18. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    A co tu wywyższać, obie konsolki są świetne, tylko od xboxa odrzuca mnie gold.
    Co kto woli, dla programisty 3rd party maszynka od Sony to zmora i nadal mają z nią problemy, a jak widać wewnętrzne studia Sony liznęły trochę temat i inaczej to wygląda :)

19. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Nie uważacie , że już wszystko na ten temat powiedzieno? Obie są dobre i trudno byłoby sobie wyobrazić brak którejś na rynku.

20. wiewior996

wiewior996 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Grubo się mylisz

21. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    To ty sie mylisz :)
    Chcesz zobaczyc porownania crysisa 2 na konsole a pc? PC wyglada jak bajka, a teraz nasz BF3 rowniez PC- bajka.

Duzo ludzi odrzuca ¨platny live¨, czy 120 zl jest duzym problemem? I to na ROK!
    Gram u znajomego na PS3 i tylko w fife albo pes, w strzelanki niestety nie potrafie grac na padzie od ps3, jest za maly i za malo wazy. (tak samo jak wyjme baterie z pada od x360 zle mi juz lezy w rekach)
    W dodatku microsoft duzo placi na swoja konsole by dodatki wychodzily wczesniej, wlasciwe patche do gier( gra homefront na ps3 mowie tutaj o scinkach konsoli do ktorej wychodza patche i nic nie daja)
    W dodatku wielka roznica w cenie obu konsol. Kupilem za 200 euro limitke z MW2, a PS3 mialem za 300, bez gier.
    Nie jestem jakims fanboyem bo chetnie bym kupil ps3.

Wczytywanie...

Poleć forum