1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PS4 ma 50% więcej graficznej mocy niż Xbox One

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez brattanek, Maj 24, 2013.

1. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Co to oznacza? I czy w ogóle ma znaczenie?

Szczegółowe porównanie, oparte na potwierdzonych, ale też częściowo szacunkowych danych, przeprowadził serwis Eurogamer. Między PS4 a Xbox One malują się dwie podstawowe różnice. Pierwsza to pamięć dla GPU - w przypadku X1 jest to 8 GB RAM DDR3 (68,3 GB/s przepustowości), podczas gdy PS4 ma 8 GB RAM GDDR5 (178 GB/s przepustowości) - w tym aspekcie maszyna Sony wygrywa z X1. Warto jednak dodać, że konsola MS poniekąd neutralizuje tę przewagę zintegrowaną pamięcią **** (32 MB).

Stwierdzenie o większej graficznej mocy wynika z analizy jednostek obliczeniowych. To ta druga różnica.

Wiemy, że Xbox One i PlayStation 4 bazują na architekturze Radeona GCN, wiemy też, że każda jednostka jest w stanie wykonać 64 operacji w ciągu jednego cyklu zegara. Zatem 12 jednostek obliczeniowych GPU w Xbox One wykonujących 64 operacje na cykl zegara daje łącznie 768, czyli tyle, ile podał Microsoft. Do tego 1,2 teraflopa dla rdzenia graficznego. To kolejne potwierdzenie, że specyfikacja Durango, która wyciekła, znalazła odzwierciedlenie w architekturze Xbox One, a także dowód na to,Takie same wyliczenia znajdziemy w szczegółowej analizie serwisu Anandtech. Różnicę 50% podkreśla w przypadku FLOP-ów, czyli liczby operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę - 1,84 teraflopa w PS4 wobec 1,23 w przypadku X1. że 18 jednostek obliczeniowych [czyli 1152 układów] w rdzeniu graficznym PS4 daje 50% więcej mocy graficznej niż konkurencja.

Mówiąc prościej, PS4 ma przewagę nad Xbox One jeśli chodzi o moc graficzną. Jednocześnie Anandtech podkreśla, że w przeciwieństwie do pojedynku X360 vs. PS3, gdzie wyciągnięcie większej mocy konsoli Sony wymagało od twórców sporo zachodu (a efekty były takie, że gry multiplatformowe i tak wyglądały lepiej na Xboksie), tym razem architektura konkurentów jest do siebie bardzo podobna. To oznacza, że portowanie gier między jedną a drugą konsolą ma być znacznie łatwiejsze niż dotąd, w czym spora zasługa również wykorzystaniu czytnika Blu-ray.

Co to oznacza dla gier i dla nas? Trudno teraz wyrokować. W przypadku Xboksa i PS2 różnice w grafice na korzyść tego pierwszego były zazwyczaj bardzo duże, co miało zerowy wpływ na losy tamtej generacji konsol, totalnie zdominowanej przez Sony. PS3, jak już wspomniałem, od X360 było ponoć mocniejsze, ale w tytułach multiplatformowych tego nie doświadczyliśmy - a obie konsole i tak zakasowało Wii, oferujące oprawę graficzną spóźnioną o kilka lat.

O tym, jak technikalia przełożą się na różnice w wyglądzie gier na PS4 i X1, być może przekonamy się już na E3. Pytanie brzmi, czy przy podobnej architekturze deweloperzy będą sobie zadawać więcej trudu, by gra wyglądała lepiej na PS4, skoro ma to być łatwiejsze niż w przypadku PS3?

Tak więc jeśli bardziej wam odpowiada PS4 zapraszam na PSforum.pl - Forum o konsoli PlayStation 4 (PS4) oraz PSX, PS2, PS3, PSP, PSV

Źródło: 'PS4 ma 50% więcej graficznej mocy niż Xbox One'

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    Przez pierwsze 2-3 lata i tak nie będzie różnicy w grafice, szybkości czy ilości fps w grach między konsolami MS i Sony. Producenci gier będą musieli się najpierw oswoić z architekturą sprzętową, potem wyciskać max możliwości konsol. Główny czynnik to cena startowa next-genów.

3 użytkowników lubi ten post.
  4. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    PS3 względem Xboxa 360 też było niby super hiper dużo lepsze, a jak było każdy widział...
    Różnica jedynie w exach.

5. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    @Up, teraz jest także różnica w architekturze względem obecnych konsol.

Dla mnie wniosek z tego jest prosty. PS4 się wolniej zestarzeje, za 10 lat każdy będzie narzekał, że Xbox One już nie dotrzymuje kroku, jak to miało miejsce z X360 i PS3 w tymi poprzednim roku, a PS4 jeszcze będzie miało zapas mocy do okiełznania. Z drugiej strony, M$ może wykorzystać chmurę by część obliczeń przeszło na nią.

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1656
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Więc suma sumaru w tym co jest najważniejsze exy! Moim zdaniem super wielkiej różnicy graficznej nie zaświadczymy. Osoby, które nie zaliczają się do kategorii "maniak graficzny" raczej nie będzie to przeszkadzać, że na papierku XO jest trochę gorszy.

7. horacy4

horacy4 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    za 3 lata nowy X będzie się pocił a wydawcy gier mają już narzędzia żeby od startu wyciągnąć 80% możliwości mocy konsoli to za 3 lata na Xa będą wydawcy narzekać ze za słaby hehehe

8. mrmarko

mrmarko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Złotów
    Co będzie to będzie, niech pokarzą jakieś produkcję. Problem konsoli rozważę na jesień (obstawiam za X) na razie trzeba skupić się okresie wakacyjnym i urlopie. Pić chłodne piwko pokąpać się w Adriatyku a kwestia konsol rozwikła się za kilka m-cy.

9. DJ.Bart

DJ.Bart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew
    To jest to na czym tak długo myślę, ponieważ jedna rzecz mnie jeszcze męczy, że Xbox one ma trzy systemy i aż 3Gb ramu jest potrzebne :(

10. bbkingt800

bbkingt800 Banned

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.., 2-3 lata - żartujesz chyba, a oswajać z architekturą konsoli to się mogli jak Japończycy zrobili swój CELL na swojej linii montażowej i ciężko było go rozgryźć a teraz ta architektura konsol jest typowo pecetowa i jest świetnie już znana developerom, ponieważ już od paru lat robią świetne gry na PC na właśnie tej architekturze x86. Gry będą wyglądały identycznie na premierach tych konsol a już po max roku będą zgrzyty i narzekania developerów odnośnie mocy x1. Architektura PC, RAM PC, układ graficzny PC, DIRECTX11.1 i OpenGl PC !!! Więc co mają rozgryzać jak wszystko to jest na rynku od paru lat - chodzi o moc i przepustowość danych bo z takimi bebechami jak x1 to za cholere on za rok nie utrzyma 1080p i 60 klatek i wtedy będą znów kompromisy tzn.: albo grafa albo płynność a przecież to ma służyć głównie to gamingu.

6 użytkowników lubi ten post.
  11. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ja jestem w kategorii "Maniak graficzny/grafik" i moje zdanie jest takie że i tak gry które będą miały super grafikę itp. Odpalę na PC a konsola jest do zabawy, i to że karta graficzna w xboxie będzie trochę słabsza od PS to nic mi nie przeszkadza.

2 użytkowników lubi ten post.
  12. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To jeszcze nic... szkoda że nikt głośno nie mówi o tym, że te 3 systemy działajace w tle spowodują, że gry będą korzystać z tylko 6 rdzeni procesora, a nie 8... Poza tym grafika zostanie ograniczona do 90% dla gier....

Więcej o tym tutaj
    Your Xbox One Games Can Be Suspended (Or Terminated)

2 użytkowników lubi ten post.
  13. bbkingt800

bbkingt800 Banned

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No właśnie ale to norma bo o niewygodnych rzeczach nigdy się głośno nie mówi, i na ch... im te 3 systemy w tle chyba po to aby spowolnić inne operacje i zabrać tylko moc przeliczeniową konsoli, no ale jak mają być tv i inne pierduły dostępne to niestety coś za coś - albo maszynka do hardcorowego gamingu albo domowe centrum rozrywki. Gratuluję włodarzom z Redmond za takie podejście do graczy.

14. kulkers

kulkers Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Spokojnie Panowie!:D Jajogłowi z M$ więdzą co robią i dostają za to spore wynagrodzenie ;)

15. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    o kurdeee,wy już wszystko wiecie co będzie za rok czy dwa! To możecie mi powiedzieć kiedy wygram w totka?
    Wiecie co? Wydaje mi się, że MS nie zrobiło by takiego błędu by się pogrążyć w oczach graczy już na samym początek. No chyba, że MS zrezygnował z dawania graczom wysokiej jakości na rzecz TV. Zobaczymy

1 osoba to lubi.
  16. DJ.Bart

DJ.Bart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew
    Jeden system jest odpowiedzialny za TV, A trzeci do gier, A drugi jest odpowiedzialny za łączenie pierwszego i trzeciego systemu i 3Gb ram'u jest właśnie odpowiedzialne za to, Ale poczekamy i zobaczymy czy konsola da radę!!! czy faktycznie jest nastawiona na TV???.

17. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Po co oni włożyli telewizję do konsoli, po co?!
    Czy to jest aż tak niezbędne?
    Kastrują konsole do gier na własne życzenie.

18. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Tak jasne ten kotaku to z palca wysysa te rozmowy, skąd wiesz że wszystkie 3 systemy będą w tym samym momencie odpalone ? Technologia jest na tyle wysoka że pozwala na usypianie nie używanych procesów, pamiętaj kolego że to MS stworzył windows i to on wie najlepiej jak korzysta się z systemów operacyjnych.

19. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Ameyrykańce lubią mieć wszystko w jednym. Przecież większość z nich w konsolce będzie używać TV. Ja jak bym miał taką możliwość to też bym używał ale nie kosztem gier!

20. Filemon666

Filemon666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja kupie napewno PS4 dla mnie konsole SONY od zawsze byly lepsze i jestem fanem marki, tego x'a kupie jak juz bedzie mozliwosc przerobienia najlepiej RGH moge poczekac nawet dlugo bo mi nie zalezy az tak pewno i tak na konsoli bede gral tylko w BF'a online a taki przerobiony x do singla wsam raz by byl .

1 osoba to lubi.
  21. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Ja mimo iż sprzęt SONY zawsze uważałem za najlepszy i większość sprzętów w domu to SONY to mimo to nie kupiłem PS3 tylko X.
    Grałem u kumpli na PS2 i PS3 i pad w ogóle mnie się nie podobał o innych rzeczach nie jestem wstanie powiedzieć na raz. BLU RAY to to co zawsze mi brakowało w X i to była jego wada.
    Teraz mimo, iż taka nagonka na XOne to jakoś jestem cały czas za tą konsolką. Ja nadal w nią wierzę. Aż tak źle nie bedzie

Wczytywanie...

Poleć forum