1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PS4 vs. Xbox One - porównanie gabarytów konsoli

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Listopad 15, 2013.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Za nami kolejna historyczna chwila - premiera PlayStation 4. Już za kilka dni do stawki dołączy Xbox One, dzięki czemu giganci będą mogli ruszyć do walki o portfele graczy. My tymczasem mamy dla Was porównanie gabarytów next-genów Sony i Microsoftu.
    Zdjęcia wykonał niemiecki serwis PC Games, który położył już łapki na obu systemach. Poza samymi konsolami możecie także zobaczyć jak prezentują się na swoim tle oba pady.

W przypadku samego sprzętu nie ma wielkiego zaskoczenia. PlayStation 4 jest sporo mniejsze od swojego konkurenta i jak dla mnie to najładniejsza konsola next-genowa. Jednak porównywany do magnetowidu Xbox One również prezentuje się na zdjęciach zacnie i jego design z pewnością znajdzie wielbicieli.

2. Lotnik421 Xbox One

3. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Chciałbym mieć chociaż jedną z tych konsol :p

4. mrmarko

mrmarko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Złotów
    jeszcze parę dni i Pan X zagości w moim domu :welcoming:

5. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    ps4 już na starcie wypuszcza zepsute egzemplarze.. do tego podobno wbudowany zasilacz do środka strasznie się nagrzewa co może iść potem z jakąś usterką, xbox jest większy i mi się to podoba, z kolei ps4 ma lepszy środek i zapowiedziało jeszcze uncharted 4.. (co robić ?), oczywiście każdy wyrozumiały człowiek poczeka z rok od premiery aby pokazały się pierwsze wady konsol i aby ukazały się bundle packi fajne z dyskami po 1TB, 2 padami i jakąś gierką :), na dzień dzisiejszy kupiłbym obydwie konsole ze względu na tytuły jakie na nie będą ale z portfela wylatuje mucha na razie... zresztą po roku powinniśmy już zobaczyć czy różnica w słabszych bebechach xboxa będzie rażąco widoczna, bo już na starcie w BF4 niestety ps4 ma większą ilość odłamków za to x1 odrabia to kolorami i kontrastem :D

6. rafallo

rafallo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No to wracamy do lat 90. Szczerze mój magnetowid był zdecydowanie ładniejszy w latach 90 od tego xklocka.
    Co do padu, xbox 360 miał fajnego, idealnego, a ten wydaje się taki zbyt "gruby"? Zbyt taki beznadziejny, nie mający ani ładu ani składu, ciężko ułożyć w dłoni. xbox 360 miał zdecydowanie lepszego.
    z kolei ps3 miał zdecydowanie gorszego, o ten od ps4 wygląda naprawdę nieźle :)

Ale wielkośc tego klocka mnie przeraża. Gdzie ja bym umieścił go na półce? Nie ma miejsca już na takie rzeczy...

Za rok mogę Wam gwarantowac, że wyjdzie xbox one slim ;) Po czym ps4 slim z 1, lub 2 TB dyskiem :)

7. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Czy tylko mi się wydaje, czy Wam również, że jest pewne podobieństwo w wyglądzie obu konsol?
    Wracając do tematu, że w prezentacji którejśtam gry na X1 użyto filmiku z PS4, bardzo dużego podobieńśtwa bebechów obu konsol, po raz kolejny ponawiam pytanie, czy aby przypadkiem obie te firmy nie działają w swoistym porozumieniu co do bebechów, wyglądu, gier, itp? Tego pewnie się już nie dowiemy, ale moim skromnym zdaniem 'coś tu śmierdzi' i to wcale nie bąk kolegi stojącego obok...

8. Łukasz Łatwiński

Łukasz Łatwiński Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pietrzykowice, Wroclaw, Poland, Poland
    Oby dwie konsole jakoś specjalnie wyglądem to nie powalają ^^

1 osoba to lubi.
  9. xbob3kx

xbob3kx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czy tylko mi "stary" klocek slim (mat) bardziej podoba mi się od klocka One?

10. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Xbox One może i troszkę przypomina magnetowid, ale i tak bardziej mi się podoba niż PS4. Z padem tak samo.

11. BartesPL

BartesPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    rafallo powiedz mi tylko czy miałeś okazje trzymać pada o XO, że już teraz wiesz, że pad od XO jest niewygodny i ciężko ułożyć w dłoni ? nie myśl że naskakuję po prostu pytam bo jeśli miałeś okazję i faktycznie tak jest no to jest już jakaś opinia, a jeśli nie to nie wydaje Ci się ta opinia wyciągnięta nie wiem z jakich wniosków trochę bezpodstawna ?

Co do samego wyglądu to fakt PS4 fajnie wygląda i jest zgrabne, ale tak jak ktoś wyżej napisał jeśli PS4 ma wbudowany zasilacz to może(nie musi oczywiście) mieć złe konsekwencję, ale czas tak na prawdę pokaże co z tego będzie ;) a co do obudowy XO osobiście uważam że nie jest taka tragiczna, mogłaby być lepsza ale nie jest źle wiadomo kwesta gustu ;) a i o gustach nie powinno się rozmawiać a tym bardziej wypowiadać się za ogół.
    Jeśli chodzi o wielkość samej konsoli to wydaje mi się że MS wypuszczając pierwszą wersje konsoli zrobił dobrze jeśli chodzi o gabaryty, w końcu jakby wszystko zostało napchane jedno przy drugim to wiadomo jakby to mogło się zakończyć, a tak może będzie lepiej wykonane odprowadzanie ciepła.

Powtarzam się ale napiszę jeszcze raz, że tak czy siak wszystko wyjdzie w praniu ;)

12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Amerykanie lubią wszystko co jest "ogromne" :p więc dla nich "jak ulał" :p Dla Europejczyka porażka :p

Chyba, że ktoś lubi jak w meblach stoi odtwarzacz VHS sry XO :)

13. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Shuhei Yoshida niczym Master Yoda przepowiada przyszłość z wiarą w moc, w tym wypadku w moc konsoli PlayStation 4. Już wcześniej mogliśmy przeczytać o tym, że PS4 posiada w sobie złoża ukrytej mocy ale każda okazja do podkreślenia tego faktu jest dobra. W wywiadzie dla portalu Gamesindustry, Szef SWS powiedział:

GPGPU to technika dzięki której procesor graficzny jest wykorzystywany do obliczeń nie związanych bezpośrednio z obrazem, jest to wykorzystanie olbrzymiej mocy procesora graficznego do różnego rodzaju obliczeń które wykonuje zwykły procesor.

--

za 2 lata zobaczymy przepaśc w grach pomiędzy ps4 a xbox one.

1 osoba to lubi.
  14. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    Czekam chyba na Xbox 1 Slim... aż go pomniejszą bo PS4 wypada gabarytowo lepiej.

15. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    PS4 ma 409 GB wolnego miejsca po pierwszym uruchomieniu. Ciekawe ile będzie ważył system w x klocku. Ale prawie 100 Giga robi wrażenie. Musza szybko wypuścić dysk co najmniej 1 TB

16. Vesold

Vesold Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jestem ciekaw czy pierwsze egzemplarze XO będą mieć takie problemy jak PS4 :)
    Co do PS, skoro zasilacz jest wbudowany to chyba jest jakoś chłodzony, czy nie? Nie znam się na tym...

17. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Dla mnie lepiej wygląda ps4, xo za bardzo przypomina odtwarzacz vhs. Fajnie że ps4 ma wbudowany zasilacz ja np. nie lubie mieć dodatkowego klocka za konsolą, a co do przgrzewani to najlepiej poczekać te pare miesięcy i dopiero kupić. A z drugiej strony zastanawiam się jak to możliwe że sony dało rade wbudować zasilacz do takiej małej konsoli, a ms do takiego dużego klocka nie.

2 użytkowników lubi ten post.
  18. xVanSonx

xVanSonx Świeżak Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Przy każdym odpalaniu konsoli Xbox One będę zamykał oczy, ze względu na wizerunek tego brzydactwa.

1 osoba to lubi.
  19. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Hahaha i jeszcze to na oficjalnym profilu FB Xboxa:

20. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak słyszę o ukrytej mocy PS4 to na śmiech mnie zbiera, chyba nie muszę przypominać co było przed premierą PS3... Ukryta moc Cella była ponoć przeogromna, szkoda, że do dziś jej nie wyzwolili.

1 osoba to lubi.
  21. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ps4 jest bardzo ładne ms myśle z swoim x pudłem przy slim popracują nad wyglądem bo to jest paskudne jak xbox 360 fat.

Wczytywanie...

Poleć forum