1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

PSP - który model i za ile ?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Neithell, Styczeń 4, 2014.

1. Neithell

Neithell Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Poznań
    Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem samozwańczym "specem" od androida i ogólnie tabletów (moje minihobby), jednakże z przenośnymi konsolami od Sony (czyt. PSP/PSVita) nigdy nie miałem poważnej styczności (na psp grałem bodajże w 2 gry przez góra 30 minut). Wychodzi więc na to, że coś tam wiem o mobilnym graniu, ale akurat nie to co mnie obecnie interesuje.

Z tego też względu - jako ktoś, kto ostatnio ma mało czasu na poważniejsze/dłuższe tytuły na konsolach stacjonarnych - postanowiłem zakupić PSP i tutaj kilka moich pytań:

1) W 2012 roku pojawiła się na rynku nowa konsola od Sony PSVita. Czy owe dzieło jest czymś znacznie lepszym od PSP i czy jest wart większych pieniędzy niż poprzedniczka?

2) Jak to z konsolami bywa, PSP ukazało się w wielu wersjach/modelach i stąd moje pytanie: która z nich jest wg. Was najlepsza ? Wydawać by się mogło, że oczywistą odpowiedzią jest "ta najnowsza", ale nieraz bywało już tak, że paradoksalnie starsze wersje konsol (wszelakiej maści) były lepsze niż te nowsze...

3) Jeżeli już podacie jakiś model PSP, to jaka jest (rozsądna) cena takowej konsoli ? Orientacyjnie oczywiście.

4) Czy gry nadal są chętnie produkowane na PSP ? Wiem, że EA wydaje swoje kotlety na praktycznie każdą konsolę, ale mnie interesują bardziej ambitne gry.

5) Konsola jest warta przeróbki ?

I to chyba (póki co) tyle. Jeżeli ktokolwiek zna odpowiedzi na powyższe pytania, to z góry dziękuje za ich udzielenie.

PS: Jestem graczem troszkę starszej daty, więc grafika nie jest dla mnie ważniejszym argumentem w porównaniu PSP vs. PSVita. :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. trudneto

trudneto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gela
    No czym się różni psp od city tym samym czym się różnią ps2 od ps3, najlepszymi modelem psp jest serii 3xxx ponieważ najnowsza wersja jest okrojona z wi-fi koszt modelu 3xxx zdaje mi się od od 300-500 zależy jaki stan. Na konsole już pokroju " porządnych gier " nic nie wychodzi wszystko na vite leci, lecz konsola ma kilka potężnych tytułów w które warto zagrać.
    No i przerobić możesz ją sam a spece na allegro robią to po 30 zł najlepiej karta pamięci 16 giga

//Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim
    ~z0nk31

1 osoba to lubi.
  4. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Model 3004 czyli slim, szukaj takiego z uszkodzonym napędem to kupisz taniej ~150/200zł, dokup sobie kartę 8GB na gry. Pliki z odblokowaniem konsoli i spolszczeniem to raptem kilka MB które wrzucasz na kartę, masz 2 możliwości odblokowania trwała i nietrwała do następnego restartu. Ciekawych gier jest jak na lekarstwo.

1 osoba to lubi.
  5. loot2014

loot2014 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Przed zakupieniem również zastanawiałem się nad kupnem głównie ps vity. Ma bardo dużo zalet m.in. możesz ją zabrać wszędzie czy to na wycieczkę czy to do szkoły dosłownie wszędzie :D Drugi argumentem jest to że jest na nią parę ciekawych tytułów tj. CoD Black ops, little big planet, ac revelation o ile się nie mylę to jeszcze killzone. No i oczywiście na ps vite gry caly czas wychodzą a na psp wychodzą już sporadycznie oczywiście nie licząc tytułów takich jak fify itp. Na pewno jest lepsza od psp ponieważ ma dotykowy panel przedni jak i również tylni co sprawdza się w strzelaninach wi-fi mają wszystkie modele lecz inne mają również internet mobilny 3G jeśli się nie mylę to psp też ma wi-fi bo mój kumpel się na nim łączył . Minusami jakie mnie zniechęciły do kupna vitki to to że jest maly ekran i z większej odległości grając w fife nie wiedziałem co się dzieje a pozatym drążek od analoga jest naprawdę maly tak samo jak przyciski, no i minusem jsst to że oczywiście wszystkie gry na nie nie wychodzą.

Dziękuję za uwagę myślę że moja opinia coś wniesie do twojej decyzji na temat kupna.

PS. Jednak przed kupnem (nie wiem czy grałeś na vicie czy nie) radził bym ci na niej pograć, ja przed zakupem byłem nią mocno zafascynowany jednak przeszedłem się kiedyś do Saturna i podziękowałem :)

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

1 osoba to lubi.
  6. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    dla mnie syf takie konsole, nikt normalny nie gra w szkole ( kiedyś tak było ), jeśli już wolę zagrać na tel te kilka min kiedy jadę raz na ruski rok tramwajem.

1 osoba to lubi.
  7. Zią41

Zią41 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Moim zdanie nie warto się w takie rzeczy pchać, psp nie ma praktycznie żadnych ciekawych gier i jest kiepskie graficznie zaś ps vita jest podobnież bardzo awaryjna no i droga. Lepiej sprawić sobie smartfona z wyższej półki, zawsze masz przy sobie i pograsz nawet z lepszą grafiką niż na psp

Wystukane z THC 8S za pomocą palca :)

1 osoba to lubi.
  8. Degnerix

Degnerix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Najlepiej PSP 3004 za około 300-400zł w zależności od stanu itp ;)

1 osoba to lubi.
  9. CozzY

CozzY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    Dodam tylko że na psp działają gry z psx więc spektrum się poszerza. Z innych zalet mogę dodać możliwość używania psp jako przewodowego pada do PC i bezprzewodowego do ps3, o wiele dłuższy czas grania niż na smartfonie (nie mówiąc już o takim za 300 zł), wygoda sterowania na psp bez porównania lepsza niż na smartfonie, zerowy koszt przeróbki. Z wad można wymienić koniec produkcji nowych gier (ostatnie to chyba fifa 14 i pes14) i stosunkowo mało wydajna architektura. Podsumowując - dla dzieciaków na długie podróże samochodem czy pociągiem jak najbardziej, dla starszych chyba mniej.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

2 użytkowników lubi ten post.
  10. CozzY

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    Degnerix, powiedz otwarcie że masz taka na sprzedaż :)

1 osoba to lubi.
  11. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3223
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Szkoda kasy na taką konsole, ona jest dobra ale dla takich co dużo podróżują...

1 osoba to lubi.
  12. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    To jest konsola dla rozpieszczonych bachorów, żeby miały kolejny prezent, aż się dziwię, że nie można jeszcze grać na tosterze.

1 osoba to lubi.
  13. barti1997w

barti1997w Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Częstochowa
    polecam 3004, czasami na tablicy idzie wyrwać za 200 zł

14. Neithell

Neithell Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Poznań
    Zauważyłem, że niektórzy z Was negatywnie reagują na takie konsole. Mało miałem styczności z graniem mobilnym (jedynie tablet i Angry Birdsy, które już nudzą), dlatego postanowiłem założyć ten temat z myślą o kupnie czegoś ambitniejszego.

Jednak póki co chyba się wstrzymam i dwa razy zastanowię, czy warto wydać na to pieniądze.

1 osoba to lubi.
  15. Degnerix

Degnerix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No tak mam taką na sprzedaż ;)
    Ale to że napisałem w poście że najlepiej ten model to nie że mam taką i chcę się jej szybko pozbyć czy coś tylko wszyscy przyznają że to najlepszy model PSP nie biorąc pod uwagę PSP Vita i PSP GO ;)

Powiem Ci tak :
    Brat kupił i się mu znudziła po paru miesiącach wgrałem przeróbkę PRO B10 używał jej kolejnych parę miesięcy i ja też z niej korzystałem i powiem tyle że to fajny gadżet i można popykać w sporo dobrych gier, posłuchać muzyki, oglądnąć jakieś filmy itp. Ostatnio "nasze" PSP leży od paru dobrych miesięcy w pokrowcu i nikt z niej nie korzysta bo się nam już znudziła teraz katujemy XBOXA :D

16. CozzY

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    @rowerser

Stuknij się w głowę człowieku. Masz dziecko? Jeździsz z nim samochodem albo chociaż jechałeś kilka godzin z dzieckiem np. na wakacje? Ja mam i to wcale nie rozpieszczonego, ale nie traktuje go jak manekina, którego jak się ustawi tak przez cały dzień będzie stać. Jadę z moim synem za niedługo do Amsterdamu. Pociągiem będzie 13h w jedną stronę. Mam go zabawiać cały czas rozmową czy dac Pana Tadeusza do czytania (ma 7 lat)? Zastanów się troche. Może od razu powiesz dla kogo są konsole stacjonarne, co?

17. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Pan Tadeusz jak najbardziej, chociaż dziecko nie będzie się ogłupiało od małego. Konsole stacjonarne dla ludzi, dla kogo innego miałyby być ? Sam byłem dzieckiem i jeździłem pociągiem, konsol wtedy jak na lekarstwo tym bardziej tych przenośnych, jakoś rodzice, dziadkowie znajdywali mi milion innych zajęć :) Może przez te kilka godzin byś spędził z synem czas i z nim porozmawiał, opowiedział historie, bajkę, a nie najmniejszą linią oporu dawał zamiennik.

18. CozzY

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    Dobra, nie będę tracił czasu na takie puste dyskusje bo widzę, że sam jeszcze jesteś dzieckiem i niewielkie masz pojęcie o czymkolwiek a tym bardziej o 7-latkach. I nie mów mi ile mam czasu spędzać z synem bo spędzam go naprawdę bardzo dużo. Poza tym to off topic.

PS. Może jednak napiszesz ile masz lat i jakie to zabawy Ci dziadkowie wymyślali.

19. deloppl

deloppl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    3Miasto
    Hej :)
    Trochę siedziałem kiedyś w temacie PSP (miałem 4 razy PSP 3004 . od 2009 a ostatnią sprzedałem w grudniu 2013) .

1) Jak na razie na PS Vicie praktycznie nie ma w co grać , według mnie do ogrania na nią są tylko 2 gierki (Uncharted i Little Big Planet) , choć fajnym aspektem jest łączenie się z PS4 (możesz grać na PS Vicie w grę z PS4) . Ale teraz tej konsoli nie opłaca się brać bo jest za mało po prostu na nią tytułów .
    2) Tu właśnie ta najnowsza jest najgorsza (Street) , najlepszym modelem jest PSP slim 3004 ale slim'ka 2004 można też wziąć (bodajże ta sama waga , ale trochę inny ekran oraz brak mikrofonu) . Jeśli byś chciał przerobić (kwestia 3 minut) to ja osobiście polecił bym nawet PSP Go (bluetoth , 16gb wbudowane , mieści się w kieszeni).
    3) Za PSP rozsądna ceną jest 150-250zł (zestaw , stan itp.) .
    Ja swoją PSP 3004 w stanie średnim , oraz z trochę szorującym analogiem + 2 oryg. gry + karta 4gb ( na niej gry) + nieoryginalna ładowarka + papiery(bez pudełka) sprzedałem w grudniu za 220zł , a w lipcu PSP 3004 z pudełkiem itp , kartą 2gb i 8 oryg. grami za 400zł . Ale realna cena to mówię 150-250zł .
    4) Na PSP są teraz praktycznie same FIFY (od 2012) oraz japońskie RPG/Anime (mi się to nie podoba , ale w Polsce jest dużo fanów tych gier) czyli takie gry "lepsze" już niestety nie wychodzą ostatnią był GOW: Duch Sparty (super gierka:)
    5) Tak myślę że kupując PSP od razu ją przerabiać , choć gry są tanie (20zł) ale potem trudno to sprzedać i za taką kasę nie chciało by mi się biegać na pocztę .

Jak mówisz że nie przeszkadza ci grafika to PSP można nazwać kombajnem czyt. wgrywanie gier z PSX itp.

Mam nadzieję że pomogłem , jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj .
    Pozdrawiam Michał .

20. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Sprawa jest prosta, nawet tani smartphone ~300zł będzie miał lepszy wyświetlacz, gsm, czy aparat i masę gierek za friko (android). Za 300zł można dorwać psp w idealny stanie, albo za 100 mocno używane ale gier jest mało i brak darmówek, trzeba się posiłkować unlockiem :p Bo ciężko dostać co po niektóre tytuły, za to mamy wygodę grania dzięki normalnym przyciskom i gałce, mamy na dobrej baterii i 14h grania to nawet smartphone za 5000zł nie potrafi. PSP ma również 2 głośniczki stereo a nie jakiś popierdujący brzęczyk jak w telefonach.

PSP Vita ? Nie kupił bym jej ponieważ cena 800zł to kpina, od 500zł można mieć już X360/Ps3 a od 700 dobry telefon np. Samsung Galaxy S2 a 100zł więcej S3, co do gier to nie wiem, za to jej plus to streaming z ps4 tylko trzeba je jeszcze mieć :p

21. macwojs

macwojs Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Częstochowa
    Ja szczerze polecam PSP, ale na twoim miejscu rozważył bym jeszcze nintendo ds. Zaletą jest to, że nadal na nią wychodz gry.

Wysłano z kalkulatora przy użyciu Taptalka

Wczytywanie...

Poleć forum