1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytania bardzo początkującego

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ads4se, Grudzień 25, 2015.

1. ads4se

ads4se Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Witam wszystkich! (jako że to mój pierwszy post na forum)

Mój synek dostał Xboxa 360 który jest ponoć przerobiony. Nie wiem jak sprawdzić czy został przerobiony i w jaki sposób.
    Z konsolą nie dostał żadnych płyt z grami i jak się okazało po uruchomieniu, nie ma też żadnych gier zgranych na dysku. Głupio tak bo dzieciak bardzo chciał się ucieszyć zabawką a ojciec nie kuma jak mu odpalić jakąś gierkę.

Przeczytałem parę artykułów i tematów na forum. Widzę że wszystko jest opisywane jak zgrać grę itd itp. Właśnie sciągam z neta chociażby coś.
    Nie chcę was prosić żebyście mi tłumaczyli po kolei co trzeba nacisnąć w jakim programie i jaką cyferkę wpisać bo to będę mógł sam zrobić jeśli.. będę wiedział z czym mam do czynienia.

Chciałbym się dowiedzieć jaką przeróbkę ma konsola a co za tym idzie, jakie mam możliwości.
    Z pierwszych oględzin wygląda to tak: xbox odpala się na Freestyle 3, po przejsciu w ustawienia, w menu oryginalnym (bo tak mi się wydaje że jest oryginalne) w grach mogę odpalić XeXmMenu 1.2, tam z kolei w folderze apps mam: aurora, dashlaunch, fsd i xex.

Tyle wiem na ten moment. Dajcie mi jakieś wskazówki jak mam sprawdzić jaką przeróbkę ma ten xbox.

2. Lotnik421 Xbox One

3. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Włącz konsolę naciskając guzik od tacki (eject) jaki będzie xell masz rgh jeśli włączy się normalnie możesz mieć lt 3.0 lub starsze. Reszta Twojego posta świadczy że masz rgh.

ads4se lubi to.
  4. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Dzięki za szybką odpowiedź.

Zrobiłem tak jak napisałeś. Wyskoczył monit Xell.

5. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Masz rgh zgraj na dysk grę i włącz;)

6. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Wyczytałem na forum że jeśli mam RGH to mogę odpalić/wrzucić grę z pendrive'a USB. Jednak nie znalazłem nigdzie jakiegoś opisu jak to zrobić..
    Czy powinienem znaleźć grę XeX i wrzucić do na USB? i wtedy jakoś odpalić lub przerzucić?

7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1062
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    dokładnie z menadżera plików wlaczysz plik startowy default. xex

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

8. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Albo nie znalazłem info albo już mi się wszystko miesza z nadmiaru informacji.

Jeśli mam grę w formacie ISO to jak przerobić ją na wersję którą wrzucę na pendrive'a i dalej na x? (jakiś link do manuala)

I jeszcze jedno pytanko: czy ważne są skróty/atrybuty gierek które ściągam? (complex, xdg2, regfree, pal itd itp)

9. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    Trzymaj tutaj kolego link do poradnika jak przerobić ISO pod rgh bo co nie którzy wyjadaczy nawet nie potrafią ci po ludzku napisać tylko piszą jak byś był starym wyjadaczem.

www.xboxserwis.pl/iso2god_rgh_xbox_360.html

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

kuleczka91 lubi to.
  10. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Dzięki, masz rację, gdybym miał czekać na odp na forum to by mi ten xbox się mocno zakurzył ;]

A tak na poważnie to pisząc tamtego posta miałem jakąś pomroczność jasną, pół dnia później przypomniałem sobie o tym że czytałem na forum o programie iso2god i innych. Ściągnąłem iso2good i exiso, w exiso wyskakuje mi jakiś błąd nie obraz nie chce się przetwarzać. iso2god działa dobrze i już parę gierek przerobiłem.

Teraz jak już troszkę pograłem na x synka to się zastanawiam, że trochę bez sensu tak samemu w offline'ie pykać.
    Konsola została kupiona po przeróbce.
    Jak mogę sprawdzić czy ma bana na XBL?

11. Kizo

Kizo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    146
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Zary, Poland
    przy rgh nie pograsz na xbl tylko na linku http://xboxplay.pl/Gra-na-linku-wszystko-co-musisz-wiedzieć-t845/

12. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Dzięki za utwierdzenie się w tych info o XBL i za lnk do linku:D

Mam pytanko co do sprzętu, a dokładniej pada. Wcześniej grałem na bateriach w koszyku - cały czas podświetlona była "1", teraz włożyłem aku i w większości czasu diodki "kręcą się" w kółko. To normalne?

13. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1848
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie, jak diody się kręciły to oznaczało, że bateria już jest słaba :p Albo jak się diody kręcą i pad nie działa tzn. że musisz go na nowo sparować z konsolą, ale w Twoim wypadku opcja nr 1 :p

14. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Ano się wyjaśniło właśnie aku odmówił dalszej gry. Najgorsze że kabel do ładowania jest "w drodze".
    Dzięki kuleczka, będę pamiętał na przyszłość.:D

15. kuleczka91

Polubienia:
    1848
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Na poratowanie kup zwykłe paluszki i pograsz dalej z utęsknieniem czekając na kabel :D

16. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Spoko, uderzę do chińczyka i wezmę parę sztuk;)

Inne pytanko, jak można skasować osiągnięcia w grze (tylko jednej, wybranej) na profilu??

17. kuleczka91

Polubienia:
    1848
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie da się skasować osiągnięć. Na RGH można je sobie chyba przypisać, ale usunąć się chyba nie da ;P Jeżeli chodzi Ci o achievementy. A jeżeli o zapis gry to gdzieś się wchodziło do dysku, profil z grą i tam gdzieś jest zapis gry z danego profilu to się go usuwało i tyle.

18. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    No to wyjaśnione;) Pytałem bo z ciekawości przeszedłem parę poziomów synkowi w Cars2 a teraz chciałem to cofnąćo_O

Mam jeszcze problem z Fifa16, mianowicie jak gram w trybie kariery i chce przejść do innego klubu, wciskam "zaakceptuj" na kontrakcie a tam cały czas wraca na "brak" i nie mogę zmienić klubu:mad:

19. ads4se

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Mam pytanie odnośnie kabla "charge and play" (dzisiaj go dostałem), czy można podłączyć pada na kablu do zwykłej ładowarki usb podłączonej do kontaktu? Pytam bo nie chcę nic zepsuć,

Jak mam podłączonego pada do xboxa to świeci na zielono jakby aku było naładowane a jest puste, fakt faktem to jest chińskie aku

Wczytywanie...

Poleć forum