Pytania nowicjuszki

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

amaavel

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich z gory przepraszam za moje pytania ale nie mialam jeszcze mozliwosci zapoznac sie z xboxem :p no wiec zamierzam zakupic konsole Xbox360 4GB jako ze na poczatku chce grywac w wolnym czasie, czyli pewnie nie za czesto w kilka gier wiec chyba na poczatek bedzie to dobry wybor jako ze nie jestem jakas zapalona graczka :p

1) rozumiem ze od razu po zakupieniu i podlaczeniu xboxa mozna z niego korzystac? Bo nie bede miala akurat w tym pomieszczeniu dostepu do sieci (a przez siec narazie nie zamierzam grac) wiec w niczym to nie przeszkadza? od razu mozna grac i ogladac filmy dvd itp? czy moze sa konieczne jakise aktualizacje (np: zaczynam grac i jest jakias informacja o zlej wersji)? mam nadzieje ze nie bo wtedy bedzie problem ...

2) w tej wersji mamy pamiec flash 4GB wiec zapewne na zwykle savy itp wystarczy? na poczatek i tak mam w planie kilka gier wiec powinno byc ok

3) odnosnie pada to rozuemiem ze jest bezprzewodowy czyli pewnie trzeba bedzie dokupic tez jakise akumulatorki?

4) czy zawsze w zestawie jest przejsciowka EURO/SCART do kabla av bo akurat w tv mam zajete to wyjscie i mam euro

na poczatek to chyba wszystko w przyszlosci wiadomo ze bedzie mozna jeszcze dokupic rozne akcesoria itp.
pozdrawiam i dzieki
 

Lucky Strike

Użytkownik
Użytkownik
1. Aktualizacja kodeków xbl. DvD oczywiście normalnie. Xbox nie czyta napisów ani br dysków. Jak szukasz dobrego centrum do tego to ps3.
2. tak
3. tak, zwykłe baterie paluszki
4. tak. na tv crt xbox się marnuje. Pomyśl szybko o lcd.
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
AD1. Tak, można grać i oglądać filmy na dvd. Jeśli zaś chodzi o avi, to niestety potrzeba kodeków, które ściągnąć można jedynie po podłączeniu konsoli do sieci. Gry niekiedy do odpalenia będą potrzebować aktualizacji, które zawarte są na płytach z nimi. Zatwierdzać aktualizacje, cieszyć się grą. ( Mowa tu oczywiście o oryginalnych grach)
AD2. Te 4 gb w zupełności na savy wystarczą, jednakże w późniejszym czasie radzę zainwestować w dysk twardy. Wiadomo, gra zainstalowana na dysku to mniejsza eksploatacja lasera, cichsza praca konsoli i ciutkę szybsze wgrywanie poziomów, tekstur itp. w grach
AD3. Zainwestować w akumulatorki i ładowarkę do nich, to nieduży koszt. Lub w play& charge kit. To taki akumulatorek do pada wraz z kabelkiem, który podłacza się do konsoli w celu ładowania. Plus tego taki, że można grać podczas ładowania.
AD4 tak, taka przejściówka zawsze jest w zestawie
 

Lucky Strike

Użytkownik
Użytkownik
AD1. Gry niekiedy do odpalenia będą potrzebować aktualizacji, które zawarte są na płytach z nimi. Zatwierdzać aktualizacje, cieszyć się grą. ( Mowa tu oczywiście o oryginalnych grach)
Co ty tu napisałeś chłopie?!
 

lolek1990

Użytkownik
Użytkownik
Ad 1. Tak można oglądać filmy, ale warto pomyśleć o podłączeniu xboxa z pc za pomocą widnows media center ( będzie wymagane sciągnięcie paru rzeczy z xbox live). Odnośnie gier to jeżeli nie podłączysz konsoli do internetu to nie będzie komunikatów odnośnie aktualizacji gier.
Ad 2. Na savy starczy, ale jeżeli jeszcze nie zakupiłaś konsoli to myślę że lepiej pomyśleć o wersji z większym dyskiem.
Ad 3. Pad jest oczywiście bezprzewodowy, polecam sie wyposażyć w akumulatory. Firmę jaką polecam to Sanyo ich akumulatory są naprawdę dobre.
Ad 4. Przejściówka zawsze jest w zestawie. (Ogólny koszt takiej przejściówki to 2-5 zł)
Pozdrawiam i życzę udanej zabawy podczas grania na xboxie :)
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
Co ty tu napisałeś chłopie?!
A coś ci w tym nie odpowiada? Nie wychodzą gry, które wymagają aktualizacji dasha? Rozbiegłeś się i co ?
 

Cze'si0

Użytkownik
Użytkownik
1. Żeby oglądać filmy avi musisz ściągnąć kodeki z live.. nie słuchaj bzdur kolegów wyżej. Ale bez problemu możesz grać we wszystkie gry bez połączenia z live ;_).
2. Wystarczy Ci na bardzo dużo zapisów gry. W mojej poprzedniej konsoli miałem 512 mb pamięci i wystarczyło na zapisy z około 50~ gier, więc problemu nie ma :_P
3. Tak pad jest bezprzewodowy... wystarczy zakupić akumulatorki z ładowarką na allegro i jest git.
4. Powinna się znajdować choć nie wiem jak jest z nowymi konsolami, ale raczej tak.
 

amaavel

Świeżak
Świeżak
ok dziekuje za informacje, czyli na pocztek 4gb wystarczy i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) czyli nie sa konieczne zadne aktualizacje itp, i podlaczenie do sieci, i od razu mozna grac i ogladac dvd a w razie czego to aktualizacja bedzie na plycie z gra i raczej to wszystko odnosnie uzytkowania?
 

Cze'si0

Użytkownik
Użytkownik
Aktualizacja dashborda będzie na płycie ale aktualizacja do oglądania filmów tzw. kodeki niestety nie .. trzeba pobrać z live.
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
jak chcesz oglądać te filmy to musisz jakiś włożyć do Xa i aktualka sama sie pobierze z neta wcześniej pytając czy zgadzasz się itp;))
Ile masz lat??
dasz mi swój nr telefonu;))??
PS Żartuje sobie;P
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
Kobieta napisała i już się wszyscy zbiegli ;p

Niestety ale jak już ktoś napisał aby oglądać filmy trzeba pobrać kodeki z live... Ale przecież możesz to zrobić gdzieś gdzie masz internet i potem tylko przełączyć konsole do swojego pokoju ;)
 

amaavel

Świeżak
Świeżak
:p ale mi chodzi o oryginalne filmy na dvd to chyba nie potrzebne sa kodeki
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
potrzebne niestety ;)
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
potrzebne niestety ;)
o czym ty chłopie mowisz??

do oryginałów dvd nie potrzeba kodeków...

a jesli masz w domu internet przez wifi to możesz udostepniac filmy z kompa na konsole nawet z napisami za pomocą programu ps3 media server

i nie bedzie potrzeba żadnych kodeków


Konfiguracja PS3 Media Server dla Xbox 360 - PolskiLive.pl - Centrum Informacji o Xbox Live w Polsce
tutaj masz co i jak
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
No to chyba zależy od filmu bo ja kiedyś chciałem sobie puścić to mi nie działało i dopiero po podłączeniu do live pomogło.
Albo coś się zmieniło bo to było 2 lata temu ;]
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
No to chyba zależy od filmu bo ja kiedyś chciałem sobie puścić to mi nie działało i dopiero po podłączeniu do live pomogło.
Albo coś się zmieniło bo to było 2 lata temu ;]
oryginały dvd działaja bez problemu
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
no to nie wiem dlaczego mój nie działał ;p może pirata w sklepie kupiłem ;]
dobra, jak działa to dobrze ;)
 

Lucky Strike

Użytkownik
Użytkownik
A coś ci w tym nie odpowiada? Nie wychodzą gry, które wymagają aktualizacji dasha? Rozbiegłeś się i co ?
Wytłumacz mi po co tam wciskałeś coś o oryginalności gier. Chyba jesteś dyletantem który nie ogarnia tematu. Przez to wprowadzasz innych w błąd.
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
Zastanów się czy ty ogarniasz. Po to wspomniałem o oryginałach by wiadomo było, że z piratami sprawa aktualizacji z płyty nie jest już taka prosta. Rozumiesz, czy mam to narysować?
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
nie jest prosta? zależy dla kogo
50zł robią ci przeróbkę
0zł sam sobie ją robisz i bez kłopotu
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom