1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytania o adres IPv6

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez KamQiX, Luty 17, 2012.

1. KamQiX

KamQiX Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    Błąd adresu IP. Wyłączone DHCP, jak włączyć ?

Jeżeli napisałem w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie... :)

Na dole dodane są screeny :)

1. Czy adres IPv6 jest potrzebny aby połączyć się z XBL ?

Pewnego dnia, nie było internetu... Myślałem że to coś tutaj z moim modemem i dlatego w ''połączeniu lokalnym'' postanowiłem kliknąć opcję: 'wyłącz'. Po tym w Tray'u obok ikonki internetu pojawił się czerwony krzyżyk. :D Hehe myślałem że zepsułem, ale później dałem na ''rozwiązywanie problemów'' i znowu było jak wcześniej, a w Tray'u był tylko wykrzyknik...

Na drugi dzień postanowiłem podłączyć xbox'a 360 do internetu... I zdziwiło mnie, bo wcześniej działał, a teraz nie może wczytać adresów IP. Więc wpisałem je ręcznie, ale przy testowaniu połączenia nadal jest błąd adresów IP. Na PC widzę że pod połączeniem, którego używam jest napis: ''rozłączono'', ale mimo to internet w PC działa :) Gdy włączam ''Połączenie lokalne'' jest tam takie coś:
    Adres IPv4 - Internet
    Adres IPv6 - brak dostępu do sieci
    stan nośnika - włączone
    itd...

Więc wchodzę na: Start ---> cmd ---> ipconfig /all i tam jest: 'mój adres ipv6' a na końcu tego adresu jest napis: (preferowane)

Nie zwracałem na to uwagi przed tym jak dałem ''wyłącz'' ale wydaję mi się że w ''połączenie lokalne'' był adres IPv6 :|

PS. Mam tylko Modem, nie mam routera :)

Screeny:
    ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
    ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Mam nadzieję że mi pomożecie. :D Z góry dzięki :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. pzajac2

pzajac2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Mam IPv6 wyłączone i wszystko działa OK. Wątpie, żeby serwery xboxlive korzystały z IPv6 korzystały, a konsola nie ma obsługi tego protokołu. Gdzie indziej bym szukał problemu. Na komputerze internet jest? Co Ci xbox wyświetla, jak włączysz "Sprawdź połączenie"?

4. KamQiX

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    Jak daję ''testuj połączenie'' to wyświetla się: ''błąd adresów IP'' :(
    Wtedy co internet działał na mojej konsoli to spisałem adresy IP i DNS na osobną kartkę i gdy je teraz wpisuję też jest ten błąd ;(

5. pzajac2

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    rozumiem, że masz to połączone w taki sposób?
    INTERNET -> Modem <-USB-> Komputer <-RJ45-> XBOX

Mnie to na konflikt IP wygląda. Rozpisz jakie adresy IP masz ustawione. ale na początek sprawdź, czy na pewno masz włączone udostępnianie internetu.

* zewnętrzny - sprawdzisz na ip.wp.pl
    * na komputerze - IP, maska dla sieci LAN
    * na xboksie - IP, maska, brama - automatycznie, czy manualnie?

ps. haha, ten sam błąd mi teraz wyskoczył :) na dwóch końcach kablach RJ45, mam różne IPki ustawione:
    PC: 192.168.1.10
    XBox: 10.0.0.9
    Ja mostkuję połączenia na komputerze, i wtedy działa OK, ale mam sieć inaczej zbudowaną.

6. KamQiX

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    >Nie, ja podłączam bez użycia PC.. W ten sposób: Xbox ---rj45---Modem
    Mój znajomy ma identyczny modem i podłącza także bez PC i u niego działa bez problemów :)

>A wczoraj na wieczór znowu połączyło i wykryło adresy IP, więc włączyłem FIFE12 odpaliłem 48h trial free, gram mecza, a tutaj nagle mnie rozłączyło...
    ...Wchodzę na ''testuj połączenie'' i znowu problem z IP...

>Zapomniałem napisać, że zaraz po tym jak dałem ''wyłącz'' w ''połączenie lokalne'' to na moim PC w ''rozwiązywanie problemów'' był taki błąd: ''błąd protokołu IP''
    Ale później internet znów był. I tego problemu już nie było... Po jakimś czasie problem się powtórzył, ale już go nie ma :0

>Najbardziej co mnie dziwi to to że w ''ipconfig /all'' po moim adresie IP jest napis: (preferowane)... Kiedyś tego nie było...
    ...A także jest też taki napis, którego wcześniej nie widziałem: ''Dzierżawa uzyskana.......'' i pod tym ''Dzierżawa wygasa'' :(

>Znaczy konsola niby znajduję adres IP, ale ten adres zaczyna się od 169, ale następne liczby za każdym razem są inne. A maska podsieci to: 255.255.0.0 . Czytałem, że jeżeli tak jest to jest wyłączony: PROTOKÓŁ DHCP
    Jak mam go włączyć ?

>HAHAHA ! Ile ja tu będę jeszcze dopisywał ?!
    W 'ipconfig /all' zobaczyłem takie coś:

DHCP włączone: nie

>I teraz już wiem jaki jest powód czemu nie działa na X'ie Internet, tylko nadal nie wiem jak włączyć DHCP

7. pzajac2

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Najlepiej wklej wszystko co ipconfig /all zwraca w znaczniku [ quote ].

Xboxa i pc nie masz jednocześnie podłączonych do internetu? Ten modem ma tylko 1 wyjście RJ45? Napisz jaki adres IP router oraz komputer. Najprościej by było chyba w xboxie ustawic tego samego IP'ka co na komputerze i DHCP (automatyczne pobieranie adresu IP) chyba też trzeba będzie wyłączyć.

8. pzajac2

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Chyba się poddaję.

Upewnij się, że nie masz żadnych mostków sieciowych

Maska podsieci musi być: 255.255.192.0 (!), jesli dhcp jest wlaczone to takie powinno ci wrocic..

Teraz spróbuj jeden z dwóch wariantów:

1) Ustaw statycznie na xboksie:
    IP: 172.17.2.143
    Maska: 255.255.192.0
    Brama: 172.17.0.1
    DNS: 208.67.222.222 i 208.67.220.220

2) Ustaw automatycznie - DHCP tylko spróbuj ustawić w xboksie klonowanie adresu MAC na: 00-1A-4D-F2-4E-72 bo często po tym adresie zwracana jest konfiguracja sieci (DHCP).

Ewentualnie co mi jeszcze przychodzi do głowy:
    - Błędy NAT - nie masz zewnętrznego adresu IP. Męcz usługodawcę.

9. KamQiX

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    1) Już tak ustawiałem...
    2) A co to znaczy klonowanie MAC i jak to ustawić ?
    3) No jak nic nie będzie się dało zrobić to będę go męczył:D

Wczytywanie...

Poleć forum