Pytania odnośnie zakupu Xbox'a

VanZan

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich mam parę pytań odnośnie konsoli. Kupuje od znajomego w hurtowni konsole, a dokładniej "Xbox 360 Elite Holiday 2009 Bundle".
Trochę czytałem na temat specyfikacji konsoli i pytałem kumpli ale nie są pewni w 100% czy jest to Xbox z technologią Jasper, jeden znajomy stwierdził że jak konsola posiada bardziej rozbudowaną pamięć wirtualną jest to oznaką posiadania płyty głównej w technologi Jasper, jeżeli komuś by to pomogło posiadam pełną specyfikacje po angielsku.
Jeszcze jedno czy istnieją jakieś strefy (ameryka, europa) w których trzeba mieć grę odpowiednią do niej ??
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Chyba pamięć wewnętrzną do zapisywania save itp. :)
Jest ona w Xbox 360 Arcade (jasper) w Premium (jasper) i Elite (jasper) nie ma pamięci wewnętrznej.
Jaspera rozpoznasz po zasilaczu (150W) i po amperażu 12.1A
W USA obowiązuje system NTSC a w Europie system PAL.
 

cinek_zlo

Użytkownik
Użytkownik
Jasper jest to nowa płyta główna dzięki której płyta CPU się nie spala dzięki czemu nie wyskakuje RROD(przegrzanie CPU. Gry są w regonach PAL-Europa NTSC-ameryka. Nie odpalisz gry z ameryki na konsoli z europy i odwrotnie
 

VanZan

Świeżak
Świeżak
Pewnie masz racje ale jeszcze fajniej by było jak byś odpowiedział na pytanie czy to Jasper :)
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
jak ma amperaż 12.1A to jest na 100% Jasper
14.2A to Falcon
 

cinek_zlo

Użytkownik
Użytkownik
Elite mają Jasper. I jezeli ten zestaw jest nowy to jest to na 100% jasper
 

Nesta

Użytkownik
Użytkownik
Elite mają Jasper. I jezeli ten zestaw jest nowy to jest to na 100% jasper
Lol wutomg zal mi cie.

Stare elite tez mogą miec falcona itd.

Nie sugeruj się kolegą wyżej, bo cię w błąd wprowadza, jeśli jest to edycja z 2009 roku to najprawdopodobniej jasper, chociaż pewności nigdy nie mozna mieć do końca ;)
 

Baldek

Użytkownik
Użytkownik
Najlepiej to poproś o otwarcie samego pudełka. Wtedy wyjmiesz konsolę (nawet nie wyjmując jej z folii) sprawdzisz czy to Jasper.
 

matheok

Banned
1. otworz pudełko i sprawdz zasilacz
2. Jeżeli jest wbudowane 512 pamieci to napewno Jasper
3. Sprawdz przy okazji date produkcji

Wniosek:
Jeżeli to znajomy napewno pozwoli otworzyć pudełko;>
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Elite niema wbudowanej pamięci!!!!!!!!

Ten xbox to jest jasper.
 

VanZan

Świeżak
Świeżak
Mam jeszcze jedno pytanie, w sprawie dysku twardego, czy będę mógł korzystać jedynie z tej 120, cz będę mógł podłączyć swój 1tb na którym mam filmy itp.

I dzięki wszystkim za pomoc :)
 

sOrOwEczkA

Użytkownik
Użytkownik
nie nie będziesz mogł, najwiekszy do xboxa ma 250gb.
 

VanZan

Świeżak
Świeżak
A znasz może cene??
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
ALe po co Ci więcej? 120gb na serio wystarcza ;)

Na allegro popatrz na ceny dysków/konsol z takimi dyskami
 

sOrOwEczkA

Użytkownik
Użytkownik
ok 300zł, a orginał pewnie jeszcze droższy
 

VanZan

Świeżak
Świeżak
Spoko wierze wam na słowo.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Pamiętaj, że jak nagrasz grę na dysk to i tak płyta musi być w napędzie ;)
 

VanZan

Świeżak
Świeżak
O jeszcze jedno kolega mi mówił że mam duże szanse na trafienie nowego napędu, lite on v3 jeżeli dobrze pamiętam(sorry za błędy ale w tej dziedzinie jestem noob'em), i zastanawiam się nad jego przerobieniem czy są już na to sposoby, programowe albo hardware'owe ??
 

maxan

Banned
O jeszcze jedno kolega mi mówił że mam duże szanse na trafienie nowego napędu, lite on v3 jeżeli dobrze pamiętam(sorry za błędy ale w tej dziedzinie jestem noob'em), i zastanawiam się nad jego przerobieniem czy są już na to sposoby, programowe albo hardware'owe ??
Tak da się już je przerobić - ale nie obejdzie sie bez lutowania ;] ( przeróbka hardwarowa jak i softwarowa napędu ;])
 

VanZan

Świeżak
Świeżak
Może ktoś zna kogoś w szczecinie lub w okolicach kto mógł by przerobić mi konsole ??
 

Do góry Bottom