1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytania przed zakupem - bardzo proszę o pomoc

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez mini21, Kwiecień 26, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. mini21

mini21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Witam serdecznie.

Na wstępie chciałem przywitać się.
    Ale do rzeczy....

Po jakiś 13 latach przerwy w graniu w konsole, nadeszła okazja, żeby wrócić do dawnego "hobby".

Moja młodsza, 10 letnia siostra zażyczyła sobie w prezencie konsolę.
    Po długich dywagacjach na temat wyboru, padło jednak na Xbox'a
    (strasznie brakuje mi gier, na których się "wychowałem" - czyli zwykłych, prostych platformówek - bo w takie właśnie chcę grać :wink:).

I tu zaczynają się moje problemy....

Otóż jako totalny "noob", nie jestem w ogóle obeznany w temacie, a technika od mojej ostatnie konsoli mocno poszła do przodu (bo kiedyś gry na PS'a chodziło się kupować "na bazarku", a teraz gry się ściąga :D).

Pierwsze primo - ponieważ znam zapał swojej siostry, wiem, że konsola posłuży jej może z 2 miesiące (potem ja będę się mógł w pełni delektować zabawą na niej), dlatego nie chcę kupować nowej, bo to po prostu strata czasu.
    Z tego co zaobserwowałem, jest cala gama odmian tej że konsoli: "core". "elite" itp.
    Którą z nich najlepiej wybrać?

Druga kwestia to przeróbka.
    Na portalach aukcyjnych można kupić wiele konsol "przerobionych", jednak z tego co czytam istnieje też kilka "wersji" tych przeróbek.
    Gdzieś czytałem o jakiś "Falconach" czy "Jasperach" (przepraszam, nie bijcie, naprawdę laik ze mnie) - ku której wersji się kierować?

Trzecia sprawa to nagrywanie płyt (i to jest chyba najcięższy temat do rozgryzienia)...
    Gdzieś przeczytałem, że aby móc wypalić płyty (tu wiem, że najlepiej sprawują się Verbatimy DVD+R DL) potrzebna jest jakaś specjalna nagrywarka.
    Czy to prawda?
    Czy jestem zmuszony wymieniać swoją obecną nagrywarkę (posiadam urządzenie TSSTcorp CDDVDW SH-222BB SCSI CdRom Device)?
    Jak to dokładnie wygląda?

Ponieważ wiem, że konsola szybko pójdzie "do szafy", myślałem o wydatku rzędu 400-500 zł, bo za tyle właśnie na alledrogo można kupić przerobioną konsolę z jakąś tam 2 tygodniową gwarancją ze sklepu.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i jeszcze raz gorąco przepraszam, jeśli podobne pytania już były (a pewnie były i to nie raz), ale łatwiej jest mi zadać kilka konkretnych pytań wierząc, że ktoś na nie odpowie, niż szukać odpowiedzi, nie będąc pewnym, czy dobrze je zinterpretowałem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Za tyle jasper z przerobka lt i do kupisz nagrywarke liteon ihas rev b i ci starczy.

4. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Czyli jak rozumiem wymiana/dokupienie nagrywarki jest wymagane?
    Niby ta moja obsługuje płyty DVD+R Dual Layer, ale może to nie wystarczy...?

Czyli wiem już, żeby szukać konsoli "Jasper" i tą przeróbkę LT (3.0 chyba najnowsza) - czyli pozostaje kwestia zakupu nagrywarki.
    A czy może znacie/możecie polecić jakiś godnych zaufania sprzedawców (np.: z Allegro) którzy się tym zajmują?
    Chciałbym kupić konsolę "na gotowe" - tak, żebym nie musiał nic w niej grzebać (wgrywanie Dashbordów czy innych Firmware'ów).

Pozdr.

5. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A chcesz grać przez neta , jeśli to cię wogóle nie interesuje to polecam przeróbkę rgh zgrywasz gry na dysk i grasz bez wypalania płyt i meczenia się z nagrywarkami , płytami , nagrywaniem . A co do kupna to na forum znajdziesz chłopaków akir , dexter oni tym się zajmują cena większa ale gwarancja jest i to pewniaki . Z tymi 2 tygodniowymi gwarancjami to obwet sobie głowy nie zawracaj no chyba że chcesz konsole na pół roku

6. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    mrowa110 - dzięki za info.
    To by było idealne wyjście, bo granie via net mnie w ogóle nie interesuje.

Wiem, że te "2 tygodnie gwarancji" to sobie mogę .....ehm, ehm......, to żaden argument, tylko wspomniałem (nie wiem, czy na forum można wrzucać linki do aukcji, dlatego wolałem tego nie robić i napisać).

Cały problem jest właśnie w cenie, bo ta konsola jak podejrzewam będzie eksploatowana przez +/- 6 miesięcy, potem pójdzie w kąt (no bo ile jest platformówek na Xbox'a :D).

Jestem w tej dziedzinie totalna "noga" i te "RGH" nic mi niestety nie mówi...

7. PeCetoLog

PeCetoLog Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kup RGH, jest to jedyne rozsądne rozwiązanie (oczywiście + HDD wewnętrzny + HDD zewnętrzny)
    Jednak polecam poszukać, bo jest jtag (full wypas, szybki start itp), RGH1 (full wypas, trochę wolniejszy start), no i RGH2 (ja bym sie załamał czekając na start konsoli do 2 minut lub dłużej)
    Super by było FAT Jasper (jtag/RGH1) / Trinity SLIM (RGH1).
    XBox RGH/jtag używa sie jak PC z daemon Toolsem, gry używasz jak plików PC, zero płyt (DLki są droższe/ nowe zabezpieczenia upierdliwe), a funkcjonalność ta sama (oprócz Live, ale jest Link itp)
    Dla gier single player/ multi na podzielonym ekranie - full wypas
    O gry sie nie martw, zawsze coś nowego, a po zakupie Kinecta - tak jakby nowa konsola (pot czasem po d... leci)
    Premiera Xa720 nie przeszkodzi Ci w zabawie, jeśli miałeś przerwę (można odpalić emulatory 8/16 bitowców i korba wraca)

8. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    a ja właśnie wolę akwarium z myszkami i to że gram na piratach to mój wybór ,dlaczego ? Bo umiem , bo znam się na tym , bo nie będę płacił za coś czego cena jest absurdalna ! Uwierz że gdyby ceny były adekwatne do jakości gier to bym kupował orginaly (za grę życzą sobie 200zł gdzie można ja przejść w 6 godzin absurd. Także graj na orginalach i zatrzymaj takie teksty dla siebie

9. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Ja nie wiem po co wg, kolega sie udziela, skoro nic nie wprowadza do tematu, tylko potępia piractwo i już chyba 3 temat jaki patrze i w każdym ten tekst "lepiej kup tetrisa u ruskich" ehh...

A co do tematu to najlepiej, konsola na płycie głównej jasper z przeróbką RGH, jeśli nie interesuje Cię gra live.
    Na rgh tylko wrzucasz gry na dysk i nie będziesz musiał się denerwować że zmarnowałeś następną płytę :>

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk

10. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Dzięki, dzięki, jeszcze raz dzięki!
    Bardzo mi pomogliście.

Poprzeglądałem trochę ofert na Allegro i zauważyłem pewną prawidłowość, że niektórzy sprzedawcy dopisują "Wersja konsoli pozwala na przerobienie (RGH)" - czy to znaczy, że nie każdą konsolę da się przerobić?
    Nie ma zbyt wiele takich "gotowców" i zastanawiam się, czy może nie kupić konsoli oddzielnie, a zlecić przeróbkę oddzielnie.

11. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Ja mam na sprzedaż konsole zarówno nowe jak i używane z rgh. I na rgh przerobisz obecnie każda konsole poza xenonem z najnowszym dashem ale to już starocie których nie opłaca się kupować.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

12. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Dzięki serdeczne za zainteresowanie.
    Pierwszy dzień na forum i już tyle pomocy.

Chętnie skorzystałbym z twojej oferty, jednak jak się domyślam, cena przekroczy moje finansowe maksimum.

Jednak chętnie zapoznam się z Pańską ofertą.

Pozdr.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum