1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytanie do osób mających neostradę.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Tomekzc, Grudzień 5, 2012.

1. Tomekzc

Tomekzc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Witam. Planuje zmienić dostawce neta. Niestety nie mam możliwości podpiąć się pod jakąś kablóweczke dlatego zainteresowałem się neostradą. I tutaj mam pytanie do was, osób które mają neostradę. Czy jesteście zadowoleni? Jak wam ona działa? Nie zamula w weekendy albo wieczorami? Może ktoś z was ma tą ofertę do 10MB/s ? Jeśli tak to ile wam puszczają? Ja próbowałem się dowiedzieć jaka mniej więcej szybkość by była na moim lączu. To powiedzieli mi, że max 10 mb jednak nie potrafią sprecyzować, dlatego mam wątpliwości czy warto, bo wedle umowy "DO 10mb.s" równie dobrze mogliby dostarczać prędkość 2 czy 3 MB/s a ja niemiałbym podstaw do rozwiązania umowy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ja mam umowę na 10 mbps, zawsze działa z pełną prędkością, a z tego co patrzyłem to linia uciągnie nawet do 20 mbps.

Awarie miałem ze dwie z czego jedna została rozwiązana bardzo szybko (ok 2h), bo była to awaria po stronie centrali, a druga na następny dzień (dodam że w niedzielę!), za brak internetu została odliczona jakaś kwota na rachunku.

Jak dla mnie Orange to świetny dostawca internetu, z dobrym zapleczem, więc z całego serca polecam czego nie mogę powiedzieć o Netii (ich technik próbował mi wmówić że się nie znam na komputerach i sieci internetowej, po czym odnotował to w 'dzienniku' że internet nie działa z mojej winy, bo klient nie zna się na komputerze i jego obsłudze - geniusze po prostu).

PS: u mnie działa to tak

1 osoba to lubi.
  4. Tomekzc

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Hextor dzieki za info. Netie od razu wykluczyłem. Moja dziewczyna ma umowe w neti do 20MB/s i kable także do 20, a dają jej neta max 6 mb ;| porażka. U mnie niestety kable pozwalają teoretycznie na 10mb/s jednak doradca powiedział mi, że tak naprawdę nie jest w stanie powiedzieć mi czy to będzie 2,3 czy 10. Zapytałem czy jest możliwość pomiaru dokonanego przez technika przed podpisaniem umowy bo mniej niż 8 bym nie chciał to gość na livechacie na stronie orange powiedział mi, że Tak, a jak dzwoniłem do BOK to powiedzieli ze Nie. I komu tu wierzyć :]

Edit: A co do awari to jestem zaskoczony i to mega pozytywnie. Moze dlatego, że mieszkasz w dużym mieście i tak szybko cię obsłużyli, bo jakieś placówki techniczne masz w pobliżu ?

5. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Akurat mieszkam w największej dzielnicy Warszawy, gdzie gęstość zaludnienia jest najmniejsza i nie ma w koło bloków, ale o dziwo awarie są naprawiane błyskawicznie. Tak naprawdę dopóki nie podłączą 'Cię' do centrali i nie zsynchronizują z nią to nie można określić na 100% jaka będzie osiągalna prędkość, można jedynie szacować na podstawie odległości od tej centralki.

Inna sprawa że możesz podpisać umowę, a do 10 dni masz prawo na rezygnację bez podawania przyczyny. Z tego co wiem to przyłączenie do centrali trwa jakoś 3 dni, więc powinieneś móc sobie sprawdzić, zresztą monter przy zakładaniu z tego co pamiętam sprawdza ile jest osiągalne i wtedy można wprowadzić ewentualną korektę do umowy.

6. Tomekzc

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ok dzieki bardzo, no muszę się jakoś konkretniej dowiedzieć co i jak odnośnie tej odmowy. Zapewne przedzwonię do nich :)

7. ziutas

ziutas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Odp: Pytanie do osób mających neostradę.

Ja się jeszcze wypowiem co do serwisu. Nie wiem jak w reszcie kraju, ale jak pracowałem w niewielkim miasteczku ok. 25 km od Lublina, to serwis neostrady był nienaganny. Szybko przyjeżdżali i usuwali problem, zazwyczaj w ciągu jednego dnia było po wszystkim. Kiedy szef wziął netię, przez tydzień nie miał internetu i nikt się nie pojawił z serwisu. Co by nie mówić o Neo, to serwis mają bardzo dobry.

OBEY ZIUTAS !! <=> GT-S5660 with Tapatalk...

8. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    też mam neo w opcji 10Mb\s...jestem bardzo zadowolony. Jeżeli blisko centrali mieszkasz to bierz w ciemno neo

9. Tomekzc

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Eslord i co dziala ci jak Hextorowi pełne 10 i kable na ile ci pozwalają?

10. ESLORD

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    1 osoba to lubi.
  11. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Odp: Pytanie do osób mających neostradę.

A to w ogóle można sobie tak podzielić łącze? W sensie, że legalnie? ;)

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

12. ESLORD

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Legalnie nie można...Ale TPSA już się pogodziła z faktem że ludzie dzielą łącze.

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum