1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytanie gdzie sprzedać

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez tumispada, Maj 27, 2011.

1. tumispada

tumispada Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witaj:)

Załóżmy że posiadam 34 gry oryginalne na x360 i większość PAL niektóre FREE co to znaczy FREE
    mam klika NTSC to kupi je ktoś w Polsce?

Gdzie najlepiej sprzedawać zależy mi wiadomo kto daje najwięcej. allegro czy gametrade

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Pal albo NTSC

Pal jest wersja dzialajaca w europie (glownie) a NTSC w japonii, (chyba australii) i ameryce. jak masz gry FREE tzn ze masz kopie kolego bo to oznacza ze sa stworzone tak, zeby działały i w PAL i w NTSC. nie wolno handlowac takimi grami bo w polsce to nielegalne, jesli masz oryginalne gry NTSC moze uda ci sie sprzedac ale przedzej bym je wstawil na EBAY, wieksza szansa na kupno. z grami PAL nie bedziesz miec problemu ze sprzedaza. Pozdrawiam

4. yaqub

yaqub Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Na allegro się bardziej opłaca jeśli chodzi o sprzedaż. Na GT jak przeglądam to głównie gry są tanie, a w większości na wymianę. Niektórzy w Polsce mają konsole NTSC, ale jest to mniejszość. Nie wiem czy na ebayu się opłaca, bo cała Europa jest PAL. Przesyłka do USA, Kanady itp. nie ma sensu, bo tam gry są tańsze. Mimo to jeśli chodzi o ebaya to lepiej wystawić tam gry NTSC, bo zwiększa to szansy, że ktoś kupi. Gry PAL wystawiłbym na allegro lub GT i najlepiej osobno bo 10-pak gier będzie tańszy od 10 osobnych gier :)

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Co ty za bzdety tu wypisujesz, region free oznacza że jest wolna od blokady regionalnej i włączy się na dowolnej konsoli czy to PAL czy NTSC. Nie jest żadna nie legalna kopia

6. tumispada

tumispada Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Przecież on się łączy w buli inadzieji :)

7. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Z góry przepraszam za offtop, ale nie mogę po prostu nie mogę tego nie napisać. Drogi kolego @tumispada ustawiłeś mój dzień swoją "ciętą ripostą" haha :) Dziękuję i oczywiście pozdrawiam bardzo serdecznie :) Żeby nie było tylko nie na temat to pozwolę sobie podsumować to, co napisał pan @akir i @yaqub:

Oznaczenia:

- Region Free (Grę z takim oznaczeniem uruchomisz na każdej konsoli niezależnie od jej pochodzenia)
    - NTSC-U (USA i chyba Australia)
    - NTSC-J (Generalnie cała Azja; z głównym naciskiem na Japonię oczywiście:))

To są 3 najważniejsze strefy, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem :) A właśnie byłbym zapomniał; niektóre gry mogą mieć oznaczenie NOT FOR SALE, ale tego chyba zakładającemu temat wyjaśniać nie trzeba :D

8. yaqub

yaqub Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Chodzi Ci zapewne o gry z napisem 'not for REsale' :). Mimo to na allegro nie raz można się na takie gry natknąć i chyba nikt sobie z tego nic nie robi :).

Wczytywanie...

Poleć forum