1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytanie o gwarancję MS i może ostrzeżenie o nieuczciwym sprzedawcy

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez danyboy, Marzec 16, 2009.

1. danyboy

danyboy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Pytanie o gwarancję MS i ostrzeżenie o sklepie "Świat Gier"

Kilka dni temu kupiłem konsole XBOX Premium z dyskiem 60 GB.
    W związku z tym ze z informacji jakie zebrałem przed zakupem wynikało ze aby konsola miała 3 letnia gwarancje Microsoft Door-to-Door sprzęt musi być kupiony u legalnego sprzedawcy a dokumentem na podstawie którego jest udzielana gwarancja jest paragon.

W związku z tym poszukałem konsoli u jak mi sie zdawało porządnego sprzedawcy a konkretnie w sklepie Świat Gier, który mieści sie w Warszawie na ul. Chmielnej 98 i sprzedaje sprzęt i gry od przeszło 15 lat.

Sprzęt zamówiłem przez internet. W opisie konsoli było napisane ze jest to konsola z polskiej dystrybucji z gwarancja Microsoft 36 miesięcy.

Po konsole pojechałem osobiście do sklepu. Na miejscu zaniepokoiło mnie kilka rzeczy ale jako ze konsole juz zamówiłem nie chciałem sie wycofywać z transakcji.

1. W sklepie dostałem pudełko z wersja limitowana konsoli XBOX 360 Premiom z dyskiem 60 GB. Do konsoli wg. informacji na pudelku powinny być dołożone 2 gry : Kung Fu Panda i Indiana Jones. NA dzień dobry dostałem informacje ze gier nie ma w zestawie ponieważ oni sprzedają samą konsole bez gier.
    2. Obejrzałem pudełko i wg. mnie było wcześniej otwierane. Powiedziałem o tym sprzedawcy na co on odpowiedział ze to nieprawda. Pudełko było zabezpieczone tylko okrągła taśmą samoprzylepna (taki okrągły kawałek taśmy przyklejony w miejscu gdzie otwiera sie pudełko) i widać było ze była odklejana.
    3. Dostałem paragon na którym jest tylko firmy, xbox360 i cena, nie ma informacji o wersji konsoli itp.
    4.Na pudelku jest napisane : For Distribution In EN/NL/IT/DE/ES/SV EMEA - nie wiem czy to oznacza ze konsole jest z polskiej dystrybucji jak wcześniej zapewniał mnie sprzedawca.

O ile brak gier mogę jakoś przeboleć (chociaż wydaje mi sie ze poważny sprzedawca nie powinien robić takich rzeczy jak wyciąganie dodatków z pudelka) o tyle nie podoba mi sie ze podobno nowy produkt był wcześniej otwierany i mam wątpliwości czy jest to faktycznie nowy produkt i czy będzie miał gwarancję Microsoft .

Napisałem w tej sprawie do supportu xboxa i odpowiedzieli mi że gwarancję mogę sprawdzić rejestrując konsolę na stronie MS. No i oczywiście że otwieranie pudełka przez sprzedawcę jest nielegalne i żebym konsolę oddał do sklepu a sprawę zgłosił do MS Polska.
    Chciałbym się Was dopytać jakie konsekwencje pociąga za sobą rejestracja konsoli bo nie bardzo rozumiem co się z tym wiąże. Poza tym wolałbym tego uniknąć bo jeżeli okaże się że z gwarancją jest coś nie tak to chciałbym konsolę zwrócić do sklepu a podejrzewam że po rejestracji będzie to już niemożliwe.

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    1. napewno otwierali pudelko i zakosili ci gry.
    2. wg mnie konsola nie jest z polskiej dystrybucji u mnie na pudelku pisze dystrybutor CD Projekt (ale moge sie mylic)
    3. to ze na paragonie nie jest napisane jaka to konsola to stadart u polskich sprzedawcow ale raczej nie przeszkadza to w dochodzeniu gwarancji.

Moja rada jesli zaplaciles supertanio to sie nie sadz, wielu sprzedawcow tak robi ze sprzedaje osobne te badziewne zreszta gry ale za to konsolka jest tansza
    jezeli jednak cena byla rynkowa tzn porownywalna z innymi ofertami z grami to bym zarzadał zwrotu pieniedzy...

4. kaku

kaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    sprawdz date produkcji konsolki . To jest bardzo wazne :)

5. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    akurat data produkcji nie za wiele mu powie
    ja kupowalem arcada z 2007 roku w czerwcu 2008 a na 100% byla oryginalna nieotwierana.

6. Konradiv

Konradiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    ;| Współczuje... choć sprawa może dotyczyć tylko gier. Czyli poprostu zabrał Ci te gry, złodziej jeden! ;/
    Ja na pudełku też mam tylko te kraje, które kolega w 1poście napisał, a konsole na gwarancje wzięli. Konsole kupiłem w czerwcu 08', a data 07' ... na paragonie również tylko Xbox 360. Także myślę, że sprawa dot. tylko tego, że grzebał Ci w pudle, kradnąc przy tym grę, jeśli masz całe okablowanie, dysk itp... A jeśli masz wątpliwości co do konsoli, czy nei otwierał, to nie mam pojęcia jak sprawdzić :| jeśli będziesz przerabiał, to zapytaj czy są ślady, jak nie, to nie mam pojęcia ;/

Także nie ma co się martwić o gwarancje, bo oni patrzą na konsole, a nie na pudełko :>

Myślę, że pomogłem, pozdrawiam!

7. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    ale lepiej oddaj,skoro pudlo otwierane to nie wiadomo moze ci cos podmienili...

sprawdz czy plombe na konsoli masz!

8. danyboy

danyboy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Dzięki za odpowiedzi,

Co do ceny - nie była jakaś szalenie atrakcyjna. Tak jak pisałem chciałem żeby to była konsola z legalnego źródła ale w sklepach w których cena była atrakcyjna to konsoli nie mieli i nie wiedzieli kiedy będzie (np. psxexterme albo ultima.pl) a w sklepach dla idiotów cena była z księżya (zdaje się że chcą w tej chwili 1300 PLN). Ja zapłaciłem 949 PLN. Nie jest to dużo ale nie jest to też jakaś szalona okazja. Można przyjąć że na tą chwilę cena była umiarkowanie atrakcyjna pod warunkiem że konsola ma gwarancję.

Konsola była wyprodukowana 16.10.2008 i jest to Falcon (tu akurat mówili prawdę i takiej konsoli szukałem).

W pudełku zdaje się że jest komplet, wszystko wyglądało na nieotwierane (tzn. woreczki w które były zapakowane poszczególne elementy wydawały się nienaruszone) Instrukcja obsługi jest również w j. polskim.
    Plomb jeszcze nie sprawdzałem - ale czy chodzi o plomby zewnętrzne czy też jakieś plomby pod obudową ?

No i co z tą rejestracją ? Może mi ktoś podpowiedzieć co się z tym wiąże i czy rzeczywiście po rejestracji dostanę jakieś informacje na temat gwarancji ?

9. Grinch

Grinch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zapewne chodzi o plombe pod przedmin panelem konsoli. Zdejmij ja pociagajac mocna za otwor gdzie schowane sa 2 porty usb.

Rejestrujac konsole bedziesz mogl sprawdzic czy ktos ja wczesniej rejestrowal oraz ile zostalo gwarancji.

Wielu sprzedawcow wyciaga gry z zestawow. Ale tylko po to aby cena byla atrakcyjna, nie doszukiwal bym sie tu jakis wiekszych przekretow.

10. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Przeczytaj opis aukcji na allegro tego sklepu. Może na aukcji nie było mowy o grach i dlatego je wyciągneli i dlatego pudło było otwarte.

11. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    z tego samego sklepu kupiłem plomby nie naruszone są cóż oni tak to sprzedają bo takie otrzymują ;p tak to wszystko się zgadza pudełko od kung fu i lego ale ja miałem GTA 4 :D bo tak chciałem . ale wszystkie folie ta od konsoli są nie naruszane tylko pudełko aby grę wyciągnąć :p ah ta polska

12. gmarcin

gmarcin Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Tak sobie przeglądam forum i znalazlem ten temat i musze powiedzieć że miałem tak samo jak DANYBOY. Znalazlem ich oferte na Allegro( SWIAT GIER w Warszawie ul Chmielna) no i poszedłem zakupić. Wchodze na góre i mówie ze rozmawiałem wczesniej przez telefon i ktos mial mi ja odłożyc, oczywisice nie odłozyl. Wtedy kolo przynosi mi jakas konsole z zaplecza w otwartym pudełku z PESA 2008 podajz. Tak patrze na to i mysle postoje poczekam moze to nie dla mnie. Jednak byla dla mnie, to mu mowie ze takiego składaka nie chce, ze na aukcji jest w bialym pudle. To kolo dlugo sie nie zastanawiał i siega po pudłko z jakiejs szafy i przeklada graty z jednego do drugiego??!! Mysle WTF. Mowie do niego to ja dziekluje nie biore bo obawiam sie kupowania konsoli skladanej z kilku innych. TO wreszcie ktos zza szmaty "DAJ NOWA KONSOLE" no poszedl i przynosi. Przynosi mi kolejne otwarte pudło z konsola ktora jest sprzedawana normalnie z PANDA I INDIANA, ale gier standardowo nie bylo w zestawie. Srodek wygladal na nienaruszony a ze parcie mialem duzo to wzialem taka. Okazało sie ze jadnak byla sprawna. Wtedy wpadlem na pomysl zeby ja zaresjestrowac, i tak zrobilem. PO rejesracji pokazalo mi ze mam jakies 6 miesiecy gwarancji mysle WTF:] po raz kolejny. Wtedy dzwonie do Microsoftu i sie dowiedziałem ze konsola nie jest z Polskiej dystrybucji tylko z Anglii i tam daja tylko rok GWARY. A ja nawet roku nie mialem, wiec bardzo mila Pani Paulina(bardzo polecam ta osoby do rozmowy) powiedziala zebym przesłał skan paragonu na maila(podala mi numer sprawy zeby wpisac w tytule maila) i przesłałem. Aktualizacja danych trwala jakies niecale dwa tygodnie(tyle wedlug P. Pauliny to trwa) najpierw poprawili na rok a potem na za jakies 3 dni na kolejne dwa lata. Tak ze leca w tym sklepie w kulki konsole X360 sprzedaje z poza polskiej Dystrybucji a gier ktore maja na allagro itak nie maja w sklepie. Sprawe zostawilem bez rozglosu bo wszystko dziala oka ale mozna by bylo cos zrobic im kolo dupy. Pozdro

13. danyboy

danyboy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Novy66 - czytałem opis aukcji na allegro. Nie było tam nic o grach ale nie było też informacji :
    Uwaga - Pudełko z konsolą było otwierane aby wyciągnać z niego gry dodawane przez MS.
    Była za to informacja że konsola jest nowa z polskiej dystrybucji. Rzecz nowa za sklepu to wg. mnie nieotwierana i oryginalnie zaplombowana. Nie mówiąc już o oszukaństwie że konsola jest z polskiej dystrybucji - bo nie jest.
    Sebolek - nie wydaje mi się żeby takie otrzymywali...a wiesz dlaczego - bo dziwnym trafem na allegro sprzedają gry wyciągnięte z mojej konsoli - komplet za 59 PLN :)
    Ja jakbym miał dopłacić te 60 PLN i mieć komplet to bym to chętnie zrobił ponieważ jest to prezent dla mojego syna a prezent ładniej wygląda jak jest kompletny. Wg. mnie powinni informować przez zakupem że z pudełka wyciągneli gry a jak chcę komplet to komplet z grami kosztuje te 60 PLN więcej. I było by po sprawie a tak pozostał smród.

Reasumując - konsolę zarejestrowałem na stronie xboxa, ma 2 lata gwarancji (bez dwóch miesięcy ale wysłałem im skan paragonu i na taj podstawie mają skorygować czas trwania gwarancji). Wszystko oprócz gier było raczej nowe. Plomb jeszcze nie sprawdzałem (nie było kiedy) więc niby wszystko ok ale smród pozostał :)

Pozdrawiam

Wczytywanie...

Poleć forum