1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytanie o konsolę Jasper i lite-on 83850v2

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez graveler, Marzec 26, 2011.

1. graveler

graveler Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Witam,
    mam kilka pytań odnośnie konsoli jasper która ostatnio wpadła mi w ręce:

1. Data prod na obudowie to 2009-01-02 - ale ostatnie cyfry nr seryjnego w menu to 93405, co wskazuje na 34-ty tydzień 2009 roku, czyli sierpień. Idąc dalej napęd ma datę june 2009, a na metalowym koszyku widnieje data 8 AUG 09 jak dla mnie to składak z kilku innych - co sądzicie?

2. Czy nowsze Jaspery mogły mieć radiator GPU bez heatpipe??

3. Czy ktoś mi powie czy ten napęd da się jeszcze uratować - LITE-ON 83850 v2 - podejmuje próby odczytu (dość głośno) ale nie czyta zupełnie żadnych płyt. Czy da się z tego wyciągnąć DVD key domowymi sposobami? Konsola i komp widzą napęd, ale nie udało mi się niczego odczytać do tej pory. Nie posiadam żadnych dodatkowych narzędzi poza zasilaniem napędu xbox z kompa.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    9345 to napęd powyżej produkcji wrzesień 2009, z tyłu obudowy pisze MFR DATE czy service? Płyta główna także powyżej września bo to jasper v2. Więc jedyna możliwość obudowa nie z tej konsoli:). Co do napędu bez problemu da się odczytać dvd-key lecz potrzebujesz PMT

4. graveler

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Obudowa raczej na pewno jest ze starszej konsoli - jest MFR date i jest ze stycznia.

Jasper v2? Miały nagpu radiator bez heat pipe?

Co to jest PMT? Naped jeast z czerwca 2009 i jest to model LITE-ON 83850 v2. Boje sie zainwestować w odczyt dvd key jak okaże się że naped jest zupelnie z innej konsoli:( a widac liczne przepalenia na plycie pcb napedu

5. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Właśnie najważniejsze napęd jest wykrywalny przez pc? Jeśli nie trzeba zrobić mostki

6. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    chyba akir rozpoznał swoje rękodzieło artystyczne :p
    po odczycie keya przez MRA z tego litka ...

a ściezki popalone bo ktoś podłaczył odwrotnie zasilanie napędu

7. graveler

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Jak są ścieżki popalone do się jeszcze wyciągnąć z tego klucz?? Domowymi sposobami tego nie zrobię?? Boje się że ktoś podmienił napę i nawet jak wyciągnę klucz i zamontuje inny napęd to będzie lipa :(

8. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Bardzo śmieszne.

9. graveler

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Panowie, czy wg poniżej instrukcji odczytam klucz?

Dumping & Flashing the Lite on DG-16D2S-09C FW Ver:83850C Tutorial Video Added

Jestem w stanie bez problemu zrobić taki przełącznik z rezystorem. Zasilanie napędu mam z przerobionego zasilacza od kompa. Czy jak już mam przepalone te ścieżki to nie da rady bez profesjonalnego sprzętu?

EDIT: Temat do zamknięcia - zrobiłem wszystko jak w powyższym poradniku i zadziałało - co prawda musiałem trochę pokombinować bo wszystkiego tam nie ma, ale udało się :)

Wczytywanie...

Poleć forum