1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytanie o RRod

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez aker2, Maj 5, 2012.

1. aker2

aker2 Banned

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    POLAND
    Witam mam konsole Jasper Elite najnowszy konsola ma półtora roku i jest używana codzinnie po 2 godziny leży na parapecie wraz z zasilaczem nic jej nie pszykrywa zawsze otwieram okno po graniu.Nic jej nie blokuje.
    Ile mi konsola MOŻE posłużyć miej :disturbed:więcej

2. Lotnik421 Xbox One

3. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Dopoki nie dostanie wilgoci heh. Poza tym chyba przesadzasz z tym oknem

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

1 osoba to lubi.
  4. Vister

Vister Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Centrum
    Tylko czasem nie otwieraj okna, kiedy na zewnątrz jest mróz... Jedynie podczas temperatur wiosenno/jesiennych takie operacje przynoszą skutki.
    Dlaczego? Konsola podczas użytkowania nagrzewa się. Później wyłączasz konsolę i otwierasz okno, gdzie temperatura na zewnątrz wynosi ok. 10c (różnica ok. 50c konsola/pogoda na zewnątrz). Okej, myślisz, że konsola ładnie się "chłodzi" i już. Później zamykasz okno i konsola wraca do temperatury pokojowej.

Nie ma nic gorszego! Podczas takich procesów LUTY przechodzą istne męczarnie (naprężają się i kurczą...). A właśnie one są najczęściej przyczyną RRoD-a.
    Po jakimś czasie takowego użytkowania pękną i nie będą trzymały odpowiednio chipu i dupla blada. Dokładnie zwie się to "zimnymi lutami".

Co innego, gdy na zewnątrz jest dosyć ciepło (nie więcej niż 30c w słońcu). Wtedy uchylasz okno PODCZAS grania i konsolka ma już więcej powietrza do wentylacji ;>
    Jednak im cieplej na zewnątrz, tym cieplej w konsolce.

Najlepszą metodą dla ochłodzenia xboxa jest wydmuchiwanie powietrza po skończonym graniu. Wystarczy, że zostawisz włączoną konsolkę z 5/10minut po graniu (w dash-u) - wtedy zdąży ona wydmuchać gorące powietrze z konsolki, a co z tym idzie luty poddawane są mniejszym obciążeniom :)

Żadne podstawki nie pomogą. Można jedynie podkręcić wentyle, dodać mały wentylatorek nad radiatorem GPU (radiator odchodzący przez heatpipe) i wyciąć otwory u góry obudowy (tak, aby ten wentylator mógł swobodnie powietrze wydalać).

1 osoba to lubi.
  5. aker2

aker2 Banned

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    POLAND
    Vister Kurde dzięki za wyczerpującą odpowiedz ale powiedzie ja mam Ku*wa nie wietrzyć pokoju ? Ja mam taki dłuuugi parapet zadaszony od strony pola o wilgoci nie ma mowy ale wietrzyć muszę

6. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    radzi Ci żebyś nie otwierał okna kiedy na dworze mróz a dopiero wyłączyłeś konsole

1 osoba to lubi.
  7. Vister

Vister Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Centrum
    Wietrzyć wietrz.

Ale tak jak @up gdy na dworzu masz mróz, to chyba okna nie otwierasz? :)
    Najważniejsze aby konsola nie miała wachań temperatury.

1 osoba to lubi.
  8. badboy8

badboy8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak jest mróz to przecież nie będzie otwierał okna ;) nie przesadzaj , może ci posłużyć nawet do końca generacji i dłużej. Najlepsza metoda ? nie zwracaj uwagi i przesadnie o nią nie dbaj i będzie śmigać.

9. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak dostaniesz rroda, wtedy się zaczniesz martwić. Nie ma potrzeby myśleć o tym na zapas. Mój Falcon z 2008 (grudzień) nie ma do dziś rroda, więc się tak nie martw na zapas.

Wczytywanie...

Poleć forum