1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytanie o screen v-sync

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez czeski24, Styczeń 12, 2009.

1. czeski24

czeski24 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    witam.Zauwazylem ze w niektorych grach mozna włączyc [​IMG] opcje: screen v-sync(on).Nie wiem jaki sens\i po co ona jest bo po jej włączeniu w takim np.Lego indiana Jones obraz traci płynnosc i ciezko sie gra.Pytam z ciekawosci :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    v sync jest to synchronizacja obrazu z odswiezaniem pionowym (jak ja wlaczysz to obraz jest zawsze "w ramce" czyli jest generowany 60 lub 50 razy na sekunde (zalezy od gry PAL 50 czy 60). Ale niestety xbox nie jest az taki mocny zeby uciagnac wspolczesne gry z takimi FPSami :( wiec najczesciej jest to wylaczone co skutkuje najczesciej takim objawem ze jak masz jakis duzy horyzont i szybko sie obrocisz to mozesz miec wrazenie ze górna czesc ekranu nie jest zsynchronizowana z dolna (ma male opoznienie). Ja proponuje wylaczyc lepiej miec te pare klatek wiecej na sekunde :)

4. czeski24

czeski24 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    dzieki za wyjasnienie

Wczytywanie...

Poleć forum