1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pytanie odnośnie PS2

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez InPirats, Październik 25, 2009.

1. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    Mam takie pytanie orientuje się ktoś czy da się samemu za pomocą odpowiednich programów przerobić kartę pamięci w PS2 slim tak aby odtwarzała kopie gier no i filmy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
  4. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    taa ale tam jest poradnik i piszę,że trzeba mieć konsole przerobioną a ja mam nie przerobioną i chce ino kartę przerobić żeby grac w kopie gier oglądać filmy itp więc?

znalazłem coś takiego

RE: jak wgrac przerubke na karte pamieci
    Mi się udało. Niestety poprzedni faq jest niekompletny, więc postaram się napisać nowy:
    1. Ściągamy pliki:
    Free MC Boot http://psx-scene.com/forums/attachment.p...1214857730
    DVD.rar 4shared.com - free file sharing and storage pass: psx-scene
    ESR beta r8a.rar http://psx-scene.com/forums/attachment.p...1214309447
    ESR Disc Patcher http://psx-scene.com/forums/attachment.p...1214413993
    2. Rozpakowujemy Free MC Boot i zmieniamy jego nazwę na SWAPMAGIC.ELF kopiujemy plik na pendrive.[Obrazek: 00.JPG]<br>[Obrazek: 02.JPG]
    3. ,,Otwieramy plik dvd.zip i wybieramy jeden plik ktory konczy sie literą regionu naszej konsoli (DVDPLE dla europejskich konsol PAL ; DVDPLA - dla konsol USA ) wrzucamy go jako DVDPLAYER.BIN do katalogu z instalatorem na pendrive."

UWAGA!!
    Możemy wybrać jedną z dwóch opcji.
    1. Program ESR będzie się automatycznie botował (Wsadzamy płytę, włączamy konsolę i gramy)
    2. Program ESR będzie włączany przez Launchera.

OPCJA 1.
    1. Rozpakowujemy plik ESR beta r8a.rar i kopiujemy zawartość na pendrive. Zmieniamy jego nazwę na BOOT.ELF (pliku)
    2.Włączamy instalator SWAPMAGIC.ELF można to zrobić za pomocą uLaunchelf nagranego na płytę lub exploit. Opisy można znaleźć na google.
    3. [SELECT] i czekamy na format.
    4. [X] i czekamy aż lista dobiegnie do końca
    5. [Trójkąt]
    6. Kopiujemy plik BOOT.ELF do mc0:/BOOT/BOOT.ELF za pomocą uLaunchelf lub exploit.
    7. Wyłącz konsolę
    8. Pat****emy obraz gry za pomocą ESR Disc Patcher i nagrywamy.
    9. Wkładasz płytę do PS2 i grasz.

ale nie wiem czy to działa i czy dobry poradnik to jest proszę o odpowiedz kogoś co się na tym zna,bo kuzyn do mnie w piątek wpada z PS2 slim zeby mu przerobic jakoś kartę no i proszę o pomoc.

5. jarek43_16

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    Bez przerobionej konsoli nie da rady przerobić mc.
    To co ty żeś pokazał to konsola musi mieć opcje wejścia w tryb DEVOLUTION MODE (czy jakoś tak), a żeby mogła wejść w ten tryb, to musi posiadać odpowiedni chip, który to umożliwi, lub swap magic nie starszy niż wersja 3,6. Co do filmów jeżeli już wgrasz te programy ( do odtwarzania filmów jest simple media system ) to z płyty nie będziesz mógł odpalać filmów bo wykryje ci, że masz pirata, no chyba że włożysz dvd-video to normalnie odpali także i na konsoli bez żadnych przeróbek), Dopiero z pendrivea bedziesz mógł odpalić filmy i nie może być to żaden noname, czy kingston czy inne badziewie, tylko jakiś markowy, np. Verbatim.
    Już nie pamiętam, kiedyś troche tym się bawiłem, ale odechciało mi się.

6. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    taa a z tego co mi wiadomo,żeby grac w kopie gier zapasowych wystarczy przerobić ino kartę pamięci w PS2 i każą grę odpowiednim programem przerobić by działała na ps2 jako pirat

7. jarek43_16

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    Tak dobrze piszesz, ale zrozum jedno, aby przerobic karte pamieci musisz miec przerobiona konsole i nic na to nie poradzisz.

8. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    tak tylko wszyscy mówią,że wystarczy ino kartę pamięci przerobić i nie trzeba bawić się w rozbieranie konsoli i montowanie czipów,

9. jarek43_16

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    Widze, że nadal nie rozumiesz; na przerobionej konsoli wgrywasz tylko tą przeróbkę "FMCB" na karte pamięci, a karte możesz używać na dowolnej konsoli, ja nic nie napisałem, że do działania tej przeróbki na karcie pamięci jest potrzebna przerobiona konsola, tylko do wgrania tej przeróbki na mc jest potrzebna przerobiona konsola.

10. matysking

matysking Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem chłopaku? Owszem, jeżeli już masz przerobioną KARTĘ PAMIĘCI (nie samą konsolę) to możesz na nieprzerobionej konsoli odpalać kopie gier dzięki temu. Ale żeby przerobić kartę aby na nieprzerobionej konsoli odczytać pirackie gry to musisz ową kartę przerobić na zchipowanej KONSOLI...wyjaśniłęm to już dość jasno? Bo chyba bardziej się nie da...

11. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    ale chodzi mi oto,że konsole mam PS2 slim nie przerobioną a koleś który mi sprzedawał konsole powiedział,że nie trzeba przerabiać jej czipami itp ino wystarczy na pendrive wrzucić odpowiednie programy,karta żeby była włożona do konsoli,podłączyć konsole,podłaczyc pendirve i jakoś zbotowac z pendriva żeby się ta dyskietka tak zrobiła by odtwarzała piraty.

tym poradnikiem jak bym robił to jak wyjdzie?

Mi się udało. Niestety poprzedni faq jest niekompletny, więc postaram się napisać nowy:
    1. Ściągamy pliki:
    Free MC Boot http://psx-scene.com/forums/attachment.p...1214857730
    DVD.rar http://www.4shared.com/u/mkqrsgg/4e40697...ilcom.html pass: psx-scene
    ESR beta r8a.rar http://psx-scene.com/forums/attachment.p...1214309447
    ESR Disc Patcher http://psx-scene.com/forums/attachment.p...1214413993
    2. Rozpakowujemy Free MC Boot i zmieniamy jego nazwę na SWAPMAGIC.ELF kopiujemy plik na pendrive.[Obrazek: 00.JPG]<br>[Obrazek: 02.JPG]
    3. ,,Otwieramy plik dvd.zip i wybieramy jeden plik ktory konczy sie literą regionu naszej konsoli (DVDPLE dla europejskich konsol PAL ; DVDPLA - dla konsol USA ) wrzucamy go jako DVDPLAYER.BIN do katalogu z instalatorem na pendrive."

UWAGA!!
    Możemy wybrać jedną z dwóch opcji.
    1. Program ESR będzie się automatycznie botował (Wsadzamy płytę, włączamy konsolę i gramy)
    2. Program ESR będzie włączany przez Launchera.

OPCJA 1.
    1. Rozpakowujemy plik ESR beta r8a.rar i kopiujemy zawartość na pendrive. Zmieniamy jego nazwę na BOOT.ELF (pliku)
    2.Włączamy instalator SWAPMAGIC.ELF można to zrobić za pomocą uLaunchelf nagranego na płytę lub exploit. Opisy można znaleźć na google.
    3. [SELECT] i czekamy na format.
    4. [X] i czekamy aż lista dobiegnie do końca
    5. [Trójkąt]
    6. Kopiujemy plik BOOT.ELF do mc0:/BOOT/BOOT.ELF za pomocą uLaunchelf lub exploit.
    7. Wyłącz konsolę
    8. Pat****emy obraz gry za pomocą ESR Disc Patcher i nagrywamy.
    9. Wkładasz płytę do PS2 i gras

12. matysking

matysking Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Na nieprzerobionej konsoli nigdy tego nie robiłem, spróbuj zatem postępować zgodnie z owym poradnikiem a moze sie uda. Pamiętj tylko, że wszystko robisz na własną odpowiedzialność, żebyś potem do nikogo nie miał pretensji gdy uszkodzisz konsolę.

13. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    nie no spoko ino się pytam czy według ciebie na nieprzerobionej konsoli PS2 Slim dam radę przerobić samemu kartę pamięci tą Sony 8MB? bo dużo ludzi piszę,że nie trzeba mieć przerobionej konsoli ino samą karte wystarczy przerobić by czytała gry/filmy itp proszę o odpowiedz.

14. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    szczerze mówiąc to już wolałbym ten chip wpakować i mieć św. spokój i nie martwił o nic

15. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    naprawdę zależy mi na jakiejś odpowiedzi profesjonalisty bo jutro kuzyn przyjeżdża i muszę to jakoś szybko zrobić bo muszę wejść na moje kochane forum xboxforum.pl a tak to jak nie pomożecie to on będzie siedział cały dzień na kompie ;(

;p

głównie mi chodzi oto,czy tym poradnikiem co napisalem 2 posty wyżej dam radę przerobić karte Sony8mb Nówkę dodam konsola jest nie przerabiana i karta też i chodzi oto czy dam radę przerobic bez motnowania czipów i brania drugiej konsoli co jest przerobiona,proszę o odpowiedzi.

16. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    proszę o pomoc

mam taki problem odnośnie tego

Rozpakowujemy plik ESR beta r8a.rar i kopiujemy zawartość na pendrive. Zmieniamy jego nazwę na BOOT.ELF (pliku)

i tak po wypakowaniu mam folder ESR beta r8a i zawartośc jego czyli takie pliki

ESR beta r8a dvdv direct off.elf/ESR beta r8a dvdv direct.elf/ESR beta r8a mcard.elf wrzucam na pendrive i tutaj pytanie

Zmieniamy jego nazwę na BOOT.ELF (pliku)

w którym z tych czech plików zmieniamy nazwę na BOOT.ELF i czy na pewno trzeba te 3 pliki wgrac. prosze o szybką odpowiedz.

Wczytywanie...

Poleć forum