pytanie świeżaka :D

CESIEK

Świeżak
Świeżak
Witam.Zakupiłem w Anglii uzywanego xboxa 360 z kinectem i dostalem gre , na płycie nie było żadnej rysy.
W pierwszy dzień gdy testowałem nowy sprzęt wszystko było ok . Na nastepny dzien włozylem płyte i przesunąłem troche konsole , zaraz wyskoczyła wiadomosc ze konsola nie moze odczytac płyty i zeby ja przeczyścić. Na płycie teraz widoczna jest dosyć duża rysa i przeczyszczenie nic nie pomogło.Mam do was pytanie.Czy da sie Czy da sie jakoś przegrać płyte czy coś w tym stylu zeby działała ?
Dodam ze nie zamierzam przerabiać konsoli.
 

mrowa522

Użytkownik
Użytkownik
Regeneracja to jedyna deska ratunku dla płyty chociaż i to może zawieść jak rysy są zbyt duże
 

CESIEK

Świeżak
Świeżak
a gdy kupie jakaś gre to nie moge ją jakoś przegrać na inna płytke i jej uzywać albo cos w tym stylu ? Bo troche szkoda bedzie jak wydam kase na nowa gierke a dzien pózniej sie porysuje i będe miał po graniu i po kasie ...
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Jak nie chcesz przerabiać to masz bardzo ograniczone możliwości. Możesz poszukać firmy, które regeneruje płyty, ale jeśli rysa jest poważna, to regeneracja i tak nie pomoże. Możesz oddać grę do sklepu i udawać, że wada była od początku. Jeśli trafisz na jelenia to może wymieni na nowe pudełko. Możesz też zobaczyć czy wydawca gry oferuje wymianę porysowanych płyt. Czasami można oddać wydawcy grę, pokryć koszt przesyłki i otrzymać nową.

Dwie ostatnie możliwości są dość mało prawdopodobne, ale można spróbować. Częściej pomaga regeneracja, ale to zależy od głębokości rysy. Ostatecznie będziesz musiał kupić nową grę za własne pieniądze i w zasadzie podejrzewam, że tak się skończy. Napędów optycznych się nie rusza, kiedy obraza się w nich płyta.
 

CESIEK

Świeżak
Świeżak
A gdyby było tak ze ta konsola ma wade i cały czas rysuje płyty to w Polsce mógłbym odesłac konsole do MS i by mi wymienili napęd lub go naprawili czy raczej nie bardzo :D
i dodam ze kupiłem konsole bez oryginalnego opakowania ale na następny dzień znalazłem pudło do takiego samego rodzaju konsoli.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Jeśli kupiłeś używaną konsolę i chciałbyś ja serwisować to musisz sprawdzić czy jest jeszcze gwarancja - 24 miesiące. Możesz to zrobić na podstawie paragonu. Jeśli nie masz paragonu to okres 24 miesięcy zaczyna się od daty produkcji konsoli, którą można poznać podając na stronie Microsoft numer seryjny konsoli. Gdyby napęd konsoli rysował płyty i miał ku temu jakąś wadę techniczną to zostałby wymieniony przez serwis. Opakowanie jest bez znaczenia, jak serwisujesz budę to możesz nawet w pudełku po butach podać kurierowi. Nie sądzę jednak, że to wina napędu, bankowo płyta porysowała się z Twojej winy poprzez ruszanie konsolą w czasie czytania płyty.
 

CESIEK

Świeżak
Świeżak
ok dzieki wielkie za wszystko
 

Do góry Bottom