1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Quantum Break ma problemy z rozdzielczością i płynnością działania?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 19, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3221
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Digital Foundry dorwało się do Quantum Break, kwietniowego hitu na konsole Xbox One oraz system Windows10 prosto od geniuszy z Remedy Studios. Jak wypadły testy? Dobrze w pewnych kwestiach, trochę gorzej w innych ...

Przede wszystkim rzecz dość oczywista - Quantum Break wygląda fenomenalnie i to będzie nie lada gratka dla posiadaczy Xbox One oraz PC z Windows 10. Remedy po raz kolejny dowiodło ze znają się na swoim fachu jak mało kto, ale czy wszystko zagrało, tak jak powinno?

Digital Foundry przejrzało grę pod kątem technicznym, dzięki czemu mogliśmy się dowiedzieć paru rzeczy. Najważniejszą z nich jest to, że gra chodzi w dość stabilnych 30 klatkach na sekundę ze sporadycznymi spadkami podczas większej wymiany ognia. Drugą informacją jest to, że z powodu jakości grafiki i całego zatrzęsienia zastosowanych efektów graficznych i fizycznych, developerzy byli zmuszeni do ograniczenia rozdzielczości gry do 720p w wersji na Xbox One. Po bardziej szczegółową analizę i fragmenty gameplayu zapraszam do materiału poniżej.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jest dobrze

Wysłane z mojego Honor 7.

4. zawiejos

zawiejos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    720p w 2016 roku, nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Jacław lubi to.
  5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To standard xbox one, wiec nie ma co sie spodziewać

Wysłane z mojego Honor 7.

6. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Wierzcie mi, są ważniejsze sprawy niż 1080p/720p, czy 30fps/60fps.

BialyGTi i Filipos999 lubią to.
  7. Filipos999

Filipos999 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie mogli wykorzystać mocy chmury ???

Jacław lubi to.
  8. Marawuff

Marawuff Dziewczyna Dziewczyna Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    720p... Żenada. Brak spolszczenia. Żenada. Kłamstwa. Żenada.

To miał być ten system-seller, ten exclusive od Xboxa, dla którego ludzie mieli kupować konsolę. Przez lata pisało na trailerach "XBOX ONE EXCLUSIVE", a nagle tuż przed premierą wiadomość, że i na PC będzie. Nie miałabym z tym problemu, gdyby od samego początku to powiedzieli. Mam problem z tym, że okłamywali wszystkich dookoła. Tak, mam problem z kłamstwem.

Brak spolszczenia to kolejny minus. Zagranicą, we wszystkich krajach jest to standardem, iż gry są tłumaczone - najczęściej dubbing albo napisy. Takie Czechy mają to nawet - mają wszystko - działa im Kinect. Polska tylko taka zacofana i MS ma za przeproszeniem głęboko gdzieś. Kinect? Nie działa. Spolszczenie gier? A po co - ludzie jeszcze mówią "a w dupie to mam, znam angielski". Z takim nastaiweniem Polska zawsze będzie ignorowana i zacofana, a MS nie zmieni swojego nastawienia. Zagranicą jest to standardem - powinno być i tutaj.
    Znam angielski i przez długie lata grałam po angielsku w gry, jednak nie myślę o sobie tylko tak, jak powinno być.

720p. WTF. Przepraszam, ale CO?! 900p powinno być STANDARDEM Xboxa. To naprawdę jest ŻENADA. Wielki (obecnie) Microsoft exlusive i że co? 720p? Chyba upadli na głowę.
    I nie, nie narzekam, że powinno być 1080p albo 2/4k. Nie. RYSE: Son of Rome wyglądał przepięknie, gdy prezentowali go z Xboxem i wygląda o wiele ładniej niż niejedna gra, bo jest tak graficznie wypieszczony i nie ważne, że jest 900p.
    Grafika nie jest dla mnie najważniejsza(tym bardziej "resolution" grafiki, ważnejszy jest dla mnie klimat i gameplay), ale te 900p POWINNO być standardem.
    Starsza generacja chodziła w 720p...

Cieszę się, że wcześniej już powiedziałam sobie, że może kupię tę grę, gdy stanieje...

9. fitness

fitness Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    335
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Żywiec
    Gra zapowiada się super tak jak piszą koledzy nie grafa ważna :D

10. Filipos999

Filipos999 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Fallout 4 ma 1080p i tak ma fatalną grafikę.

11. Marawuff

Marawuff Dziewczyna Dziewczyna Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Bo to praktycznie Fallout 3 tylko z nową fabułą. :D
    Fallout 3 wyglądał obrzydliwie... i gdy tylko zaczęli wypuszczać trailery z Fallout 4 to ludzie szaleli, a gdy dostali grę, to zdziwieni byli, że gra wygląda tragicznie. Lol. o.o

12. amholen

amholen Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ... i nadal jest - tyle, że w między czasie się system zmienił na win 10

13. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A ja Cię rozumiem i popieram. W czasach kiedy w zasadzie mamy nieskończoną ilość produktów i nieograniczony wybór a konkurencja jest na każdym rynku silna, MS daje nam takie gówno. Tak dokładnie. Zgódźcie się lub mnie wyklnijcie. Quantum Break jest gównem za które zapłacę 50zł za rok.
    Nie zrozumcie mnie źle. Uwielbiam konsole, uwielbiam dobry gameplay i jestem sympatykiem xboxa (posiadam sporo gier, mnóstwo kolekcjonerek łącznie z figurkami, steelbookami chociażby trylogia GoW, Alan Wake, Fable, F3, Wiedźmin 2, Bioshock 2, seria Halo itd...). Nie godzę się jednak na takie zagrania MS. Piszecie, że nie liczy się rozdzielczość, grafika itd. Ja też tak uważam. Ale poza graniem jest też druga strona mojego hobby i to ona pokazuje mi jak bardzo MS chce z nas zrobić wała. Miał być exclusive - nie ma, język polski - nie ma, 900p - nie ma. Nie pozostaje mi nic innego jak powiększać kolekcje nowych gier na PS4 a na XO kupować starocie.

Onicniepytaj, Jacław i Marawuff lubią to.
  14. baddream

baddream Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Możliwe że mikromiękki nie był pewien dobrej sprzedaży swojego system sellera (którego produkcja na pewno kosztowała niemałe pieniądze) i w międzyczasie postanowił z tego zrobić "multiplatfotmówkę" żeby tę sprzedaż sobie zapewnić na przyzwoitym poziomie. Ja osobiście czuje się, jak i pewnie parę innych osob, oszukanym właśnie z powodu tego, że grę reklamowano od początku jako exclusive xbox one. 720P? Już nie będę dolewać pomyj do tego wiadra, bo chyba nie warto ponieważ ktoś wcześniej już się ustosunkował do tego iż mając 2016 rok ktoś nas "rozpieszcza" 720p...

Onicniepytaj i tookiest lubią to.
  15. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Może coś ze mną nie tak, ale wogóle nie interesuje się QB. Gameplay mnie nie zachęca a w Alan Wake nie grałem więc nie wiem jak dobre jest Remedy i ich gry. Nie rusza mnie QB na pecety, brak spolszczenia ale te 720p to już trochę lipa. Mimo wszystko to jeden z największych hitów i te 1080p było dla większości pewniakiem. Zawód choć tylko trochę bo grafika w grze jest naprawdę udana i mimo, że to nie moje klimaty to i tak mi się podoba.

Grę może kiedyś kupię, zależy od ewentualnej polonizacji bo w grze fabularnej ta jest bardzo ważna. A nie uśmiecha mi się nie rozumieć połowy tekstu w grze.

A Fallout 4 ma całkiem dobrą grafę. Szczegółowość tekstur może nie jest najlepsza, ale trzyma poziom. Grunt, że jest niezwykle klimatycznie a jakby ktoś chciał wypasionej grafiki i nieskazitelnej płynności to zapraszam na dwór. Akurat dziś podczas zachodu słońca niebo było bardzo ładne, polecam:D

16. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Widać, że większość nie obejrzała filmiku i nie przesłuchała tego co koleś z DigitalFoundry ma do powiedzenia, bo albo nie zna podstawowego języka zagranicznego jakim jest angielski, lub po prostu po przeczytaniu nagłówka oraz magicznego "720p" i robi z siebie debila pisząc głupoty. Koleś wychwala to, że gra jest napakowana takimi technologiami i filtrami, że PRAKTYCZNIE NIE WIDAĆ tego, że gra chodzi w 720p. Duża liczba post-processów, naprawdę zaawansowany Anty Aliasing w których nie jeden mocny PC się dławi, świetnie wyglądające otoczenie, modele postaci oraz ich animacja. Akurat tego żaden nie potrafi wywnioskować, tylko automatycznie trzeba poszczekać "720p, o mój boże jaka ta gra to ***** i ja ******** nie no nie mogem no po prostu no(...)"

17. jagmar

jagmar Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    159
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    a ja tak trochę nie bardzo rozumiem tego lamentu... czy 720 czy 900 czy 1080p... jakie to ma znaczenie ? zagram w grę i albo gra będzie ok albo nie... jak zagram wydam werdykt a teraz to wypowiadają się albo jasnowidze albo ludzie lubiący bić pianę...

MarioOL i BialyGTi lubią to.
  18. baddream

baddream Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    I ja się nie zgodze z Waszymi wypowiedziami, bo właśnie poprzez takie zgadzanie się na Debilne kompromisy (cienka rozdzielczość, świetne postprocessingi) otrzymujemy produkt rozdzielczościowo "przestarzały". Co z tego, że grafika jest upiekszona (stosunkowo ładna) przez szereg procesów jak to nadal jest 720p, (nawet nie 900p gdzie różnica rzeczywiście jest niemal niezauważalna) które było w modzie 10 lat temu, czyli wtedy kiedy popularne były matryce HD ready. Przypominam, że obecnie mamy czasy gdzie matryca 4K jest już dość popularna, a FullHD najczęściej standardem więc akurat rozdziałka HD to trochę nie ta epoka. Lubicie sie sami oszukiwać, że wszystko jest git? Jeśli tak to spoko bo moja przyjemność z takiego stanu chyba się już skończyła i wkurza mnie fakt, że xbox jest tak "mocny" ze za każdym razem musi iść na jakieś kompromisy by dana gra mogła być grywalna na konsoli, a mówimy tu o grze "ekskluzywnej"... . Co do rewolucji.. To ja tu widzę jedynie stuningowanego Max Payne'a, który również, dzięki graczowi, manipuluje czasem unikając pocisków przeciwników i takie tam. Podsumowując, w moim odczuciu Quantum Break wygląda ładnie, ale 720p i cięcia graficzne w pewnych kwestiach (cienie, odbicia) tylko potwierdzają, że gdyby rozdzielczośc bylaby wyższa to zapewne gra bylaby niegrywalna. Ponadto brak lokalizacji, no i przede wszystkim brak statusu exclusive xbox którym był jeszcze na E3 sprawiają, że plusy toną gdzieś w minusach i mój odbiór tego tytułu w kwestiach technicznych jest dość negatywny.
    Wielu na pewno się spodoba ale ja w tym gronie raczej się prędko nie znajdę.

Ostatnia edycja: Marzec 20, 2016
    Jacław i maxoff lubią to.
  19. diego1028

diego1028 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Osobiście posiadam telewizor z HD Ready i mi to tak właściwie nie przeszkadza, bo nie będę widział żadnej różnicy. Konsolę zakupiłem wcale nie tak dawno i coraz bliżej jestem zastanowienia się, czy konsolę nie wymienić na tą od Sony. Nie podoba mi się kierunek, gdzie o zmierza i bardziej obiecująca jest ta od Sony niestety aktualnie.

20. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Widać że gra stworzona została pod komputery PC, a potem przeportowana na Xboxa. Wrzucono w silnik gry wszystkie możliwe efekty graficzne, no bo są przecież gracze, którzy mają w komputerach karty graficzne za ponad dwa tysiące, będące w stanie to wszystko uciągnąć. Na Xboxie zaś obniżono maksymalnie jakość owych efektów, cieni, odbić, zasięg rysowania i obniżono rozdzielczość , coby 30 klatek wycisnąć. No i jest git mamy "exclusiva".

21. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Właśnie, kompromis goni kompromis, a wszyscy przytakują bo niby tak musi być....
    To właśnie przykład jak w dzisiejszych czasach można sprzedać przysłowiowe "gów...no ubrane w ładny papierek" i na tym jeszcze ładnie zarobić na naiwnych.

Jacław lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum