1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Race Driver: GRID - recka

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Bug, Luty 2, 2009.

1. Bug

Bug Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Race Driver : GRID
    Producent:Codemasters Software
    Tryb gry: single, multi
    Premiera: 30.5.2008
    Premiera PL: 30.5.2008
    Cena: od 169,90 zł
    Średnia ocen w sieci : powyżej 90%

Po długiej przerwie od wszelakich gier wyścigowych postanowiłem zobaczyć co w trawie piszczy. Poszperałem trochę i zwróciłem uwagę na dwa tytuły Project Gotham Racing 4 i Race Driver: GRID. Szybko zdecydowałem się na drugi tytuł ( głównie z powodu mniej skomplikowanej nazwy ;p).

Na przełomie maja i czerwca zeszłego roku została wydana gra Race Driver:GRID, autorstwa Codemasters Software. Jest to jedna z licznych produkcji umożliwiających nam wcielenie się w kierowcę samochodów pędzących z prędkościami, na których myśl przechodzą nas ciarki.
    Po rozpoczęciu gry czekają na nas pola w których należy wypełnić takie szczegóły, jak imię i nazwisko naszego kierowcy, czy też flagę z którą ma on być skojarzony. Następnie natknąłem się na coś, co raczej rzadko spotykamy w grach - głosową interpretację swojego imienia. 'Hello Matthew' - powitała mnie ciepłym głosem nasza menedżerka ( robi to za każdym razem gdy wchodzę do gry, aż swojsko się robi ;p ), a następnie... przeniosła mnie prosto na tor. Dopiero po ukończeniu pierwszego wyścigu dostajemy własną licencję i możliwość założenia własnego zespołu ( po zdobyciu niewielkiej sumki pieniędzy).
    Rozpoczyna się jeżdżenie dla innych zespołów. Na tym etapie powoli zdobywamy reputację i kasę. Po ok. 60 minutach grania miałem wystarczające środki na rozpoczęcie prawdziwej jazdy - założenie własnej drużyny. Wyścigi podzielone są na 3 kontynenty, każdy po 3 klasy. Wyższą klasę zdobywamy wraz ze wzrostem reputacji na danym kontynencie, co daje nam możliwość zarabiania większych pieniędzy za wygrane, ale jednocześnie wymaga szybszych, lepszych i droższych pojazdów. Tych w grze występuje 45, od Toyoty na Zonda kończąc. Każdym z samochodów możemy się ścigać tylko w jednych, wyznaczonych od początku rodzajach wyścigów. Tak więc nie ma możliwości pościgania się starym chevroletem z bolidami formuły pierwszej. Poza tym nie ma możliwości tuningowania samochodów, jednak są one 'fabrycznie' podkręcone. Ciekawym systemem sprzedaży, poza klasycznym 'Kup nowy' jest znany na całym świecie eBay, w którym możemy sprzedawać i kupować samochody. Podane są takie informacje jak przebieg, czy np. ilość wypadków. Różnica w cenie w stosunku do salonowanych pojazdów może wynosić nawet kilkaset tysięcy, ale ja sam nie odczułem różnicy w prowadzeniu ( słabo sprawdzałem ?). Sterowanie wymaga wiele uwagi, zwłaszcza w pojazdach osiągających prędkości powyżej 350 km/h, gdzie nawet najlżejszy ruch gałką ( grzybkiem ) może spowodować katastrofę. Natknąłem się też na realistyczny system zniszczeń, który skutecznie powstrzymywał mnie przed nadmiernym rumakowaniem. Twórcy uprościli nam jednak sprawę, dając nam potężny oręż - przemieszczanie się w czasie ! Tak więc, gdy wypadniemy z zakrętu możemy cofnąć się w czasie o 5 sekund i poprawić manewr. Nie należy jednak nadmiernie używać tej funkcji, wraz z wzrostem poziomu trudności maleje ilość ww. 'flashbacków'. Ciekawa funkcja i dobre wykonanie. Mimo, że na każdym kontynencie zaczynamy praktycznie od zera, gra się nie nudzi.Jest naprawdę wiele trybów rozgrywki, same konkurencje związane z driftingiem dzielą się na 3 rodzaje. Gdy już zaczynamy wygrywać i zdobywać respekt na świecie, zaczynają pukać do naszych drzwi sponsorzy. Oferują oni nagrody pieniężne ( ich wielkość zależy od klasy kierowcy i wyścigu po którym sponsor zwrócił uwagę na Twój team), w zamian za wywiązywanie się z umowy, np. 11.000$ za zajęcie miejsca w pierwszej trójce. Zarówno ty, jak i twój kolega z drużyny ( którego wcześniej możesz zatrudnić) macie tych samych sponsorów wybranych przez Ciebie. Efekty wykorzystane w grze są na wysokim poziomie, średnio wyglądają jedynie kokpity z widoku kierowcy w samochodach, ale do tego przyczepić może się tylko perfekcjonista... Pisk opon i ryk wzbudzają zachwyt nie mniejszy niż prędkość 350km/h. Polecam !!!

Grafika:[=========/=] 9/10
    Audio:[=========/=] 9/10
    Grywalność:[==========] 10/10

Ogólna ocena 9+
    Szczerze polecam wszystkim, jestem pewien, że dostarczy ona wiele godzin dobrej zabawy :).

PS:pierwsza recka zachęcam również innych użytkowników do pisania ! .

Wczytywanie...