Rage - opinie i wszystko na temat gry.

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Tak, a ciekawe co pamięcią graficzną, taktowaniami procesora graficznego i shaderami etc. Wygładzanie to nie wszystko -.- Poza tym w Xbox'ie jest zintegrowany układ GPU z CPU od IBM więc nie wiem skąd ten Geforce o_O



Jak dla mnie gierka prezentuje się przednio na PC i bez wątpienia jest to tytuł wydania tej stówki żeby później cieszyć się dziesiątkami gier w nią ;)
Sorry pomyliłem GeForce z Ati.GeForce był na pokładzie Xboxa pierwszego co nie zmienia faktu,że gdyby był w tym układzie antyaliasing grałoby się jeszcze przyjemniej.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Sorry pomyliłem GeForce z Ati.GeForce był na pokładzie Xboxa pierwszego co nie zmienia faktu,że gdyby był w tym układzie antyaliasing grałoby się jeszcze przyjemniej.
A co ma AA do wyglądu gry? To tylko wygładza krawędzie i nic więcej, a jak grasz w nominalnej rozdzielczości monitora to AA nawet możesz sobie darować
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
sam sobie zaprzeczasz, to ma ze nie widac poszarpanych krawedzi z AA, i nie mow ze nie ma roznicy bo skoro widac takie krawedzie na moim monitorze w grach to pewnie przy obsludze AA przez xboxa byloby inaczej, to jednak duzo daje do grafiki
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
sam sobie zaprzeczasz, to ma ze nie widac poszarpanych krawedzi z AA, i nie mow ze nie ma roznicy bo skoro widac takie krawedzie na moim monitorze w grach to pewnie przy obsludze AA przez xboxa byloby inaczej, to jednak duzo daje do grafiki
widać czy nie widać - masz na to jakikolwiek wpływ??? chcesz mieć AAx16 to kup wersję PC i tyle
 

Bazagazeal

Użytkownik
Użytkownik
Czy Rage ma co-opa przez sieć?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
widać czy nie widać - masz na to jakikolwiek wpływ??? chcesz mieć AAx16 to kup wersję PC i tyle
Nie chodzi o kupowanie wersji z PC.Chodzi o to,że wielka szkoda,że Ati nie zaimplementowało tej funkcji w układzie graficznym w naszej konsoli.Mam nadzieje,że Microsoft nie popełni tego błędu przy swojej nowej konsoli i wybierze taki układ,który tą funkcje będzie posiadał,bo jednak to trochę kłuje w oczy.
 

wunat

Użytkownik
Użytkownik
to nie kwestia funkcji, a samej wydajnosci karty...
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
to nie kwestia funkcji, a samej wydajnosci karty...
To miałem na myśli aby następca Xboxa 360 miał wydajniejszą grafikę na pokładzie,bo antyaliasing to świetna sprawa.
 

Czesiu16

Użytkownik
Użytkownik
Witam, czy to prawda że w wersji na xboxa 360, do skończenia singleplayera potrzebne są tylko dwie pierwsze płyty , a 3dvd jest tylko do multiplayera ?
 

szoch

Użytkownik
Użytkownik
to jak to jest?? jesli chce grac tylko w singla to wystarcza mi tylko pierwsze dwie plytki??
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
tak. Zadowoleni że oszczędzą 4 zeta?
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Moja opinia jak chodzi o wersję PC (pod xboxa nie grałem i nie zamierzam).

Grafika:
Jest ładna ale niektóre rzeczy wyglądają okropnie jak (drzwi, czy rzeczy na stolikach - regałach). Pustynia robi wrażenie i jako lokalizacja jest ładnie wykonana. Zbytnio nie mam czego się przyczepić do grafiki. (pomijając fakt wczytujących się tekstur itp itd).

Lokalizacje:
Pustynia fajna sprawa ale w gruncie rzeczy cała mapa jest mała i podzielona na regiony do których wracamy.. Te miasta ehh..

Sklepy:
Czy sklep tu czy sklep tam zawsze to samo (nie pamiętam jak po cenach) ale nic co miało by zachęcić gracza jechać gdzieś indziej czy coś..

Misje:
Niektóre opierają się na tym by wrócić gdzieś i zrobić coś innego chociaż już tam byliśmy itp itd. W gruncie rzeczy nudne ale nawet przyjemnie twórcy wykonali tą część rozgrywki. Chociaż osobiście wolałbym całkiem nową lokalizacje niż jeżeli powrót do tej którą już widziałem.

Pojazdy:
Możliwość kierowania pojazdami to bardzo dobre udogodnienie graczom. Dobrze, że ta możliwość jest od samego początku i nie trzeba przemierzać pół planszy by gdzieś się dostać.. Możliwość upgradu pojazdów jest kiepska.. Po wygraniu kilkunastu rajdów wykupujemy wszystko za licencje i nie ma już motywacji by dokończyć wszystkie rajdy..
Mała ilość pojazdów jakimi możemy się poruszać szkoda, że bardziej tego nie rozbudowali bo strasznie przypomina mi się MAD MAX 2.

Wyposażenie:
Arsenał jest nawet duży i jest w nim jedna perełka (kto przeszedł grę to zapewne wie o jaką broń mi chodzi). Modyfikacja broni. a raczej amunicji trochę uboga jest.. Cała modyfikacja polega na dobranie odpowiedniej amunicji (byle by robiła jak największe obrażenia na danym przeciwniku). Słabiutko..

Fabuła:
Jak dla mnie dziwna.. Spodziewałem się jakiś drastycznych momentów, obrotów akcji itp itd nawet jakiegoś głupiego wątku miłosnego..

Bohater:
Kolejny bohater bez jaj.. który przez całą grę się w ogóle nie odzywa potulnie wykonuje to co mu inni powierzą i zero brutalności.. Zdecydowanie brakowało mi jakiś kwestii dialogu tak jak mamy we Wiedźminie 2 i innych grach. Gdzie możemy odpowiedzieć łagodnie, bądź troszkę mniej ]=)

Ogólnie:
Spodziewałem się, że będzie to gra roku. Lecz teraz spokojnie mogę powiedzieć, że nie jest to dla mnie gra roku! Owszem gra się w nią nawet przyjemnie i nie przeszkadza nawet fakt, że jest liniowa ale zbyt szybko się kończy.. Nie ma w niej tego czegoś widowiskowego.. Czegoś w niej brakuje. Niestety gra mnie zawiodła. Po jej przejściu nie odczuwam jakiejkolwiek ochoty przejść ją ponownie.. Jak wspomniałem gra jest prostoliniowa.. I wątpię by ktoś chciał ją ponownie przejść.

Czas przejścia gry:
Coś około 7 godzin (z przerwami na kawę itp itd) i wykonaniem wszystkich zadań pobocznych oprócz tych które nie da się skończyć typu "zniszcz wozy bandytów".

Ocena:
7/10

Tak jak mówiłem nie wyjdzie jeszcze ten patch na poprawę tekstur a ja już grę będę miał za sobą.. Bardzo się cieszę że nie zamawiałem tej gry. Jak dla mnie nie jest warta swej ceny.
 

rockobradford

Użytkownik
Użytkownik
Moja opinia jak chodzi o wersję PC (pod xboxa nie grałem i nie zamierzam).

Grafika:
Jest ładna ale niektóre rzeczy wyglądają okropnie jak (drzwi, czy rzeczy na stolikach - regałach). Pustynia robi wrażenie i jako lokalizacja jest ładnie wykonana. Zbytnio nie mam czego się przyczepić do grafiki. (pomijając fakt wczytujących się tekstur itp itd).

Lokalizacje:
Pustynia fajna sprawa ale w gruncie rzeczy cała mapa jest mała i podzielona na regiony do których wracamy.. Te miasta ehh..

Sklepy:
Czy sklep tu czy sklep tam zawsze to samo (nie pamiętam jak po cenach) ale nic co miało by zachęcić gracza jechać gdzieś indziej czy coś..

Misje:
Niektóre opierają się na tym by wrócić gdzieś i zrobić coś innego chociaż już tam byliśmy itp itd. W gruncie rzeczy nudne ale nawet przyjemnie twórcy wykonali tą część rozgrywki. Chociaż osobiście wolałbym całkiem nową lokalizacje niż jeżeli powrót do tej którą już widziałem.

Pojazdy:
Możliwość kierowania pojazdami to bardzo dobre udogodnienie graczom. Dobrze, że ta możliwość jest od samego początku i nie trzeba przemierzać pół planszy by gdzieś się dostać.. Możliwość upgradu pojazdów jest kiepska.. Po wygraniu kilkunastu rajdów wykupujemy wszystko za licencje i nie ma już motywacji by dokończyć wszystkie rajdy..
Mała ilość pojazdów jakimi możemy się poruszać szkoda, że bardziej tego nie rozbudowali bo strasznie przypomina mi się MAD MAX 2.

Wyposażenie:
Arsenał jest nawet duży i jest w nim jedna perełka (kto przeszedł grę to zapewne wie o jaką broń mi chodzi). Modyfikacja broni. a raczej amunicji trochę uboga jest.. Cała modyfikacja polega na dobranie odpowiedniej amunicji (byle by robiła jak największe obrażenia na danym przeciwniku). Słabiutko..

Fabuła:
Jak dla mnie dziwna.. Spodziewałem się jakiś drastycznych momentów, obrotów akcji itp itd nawet jakiegoś głupiego wątku miłosnego..

Bohater:
Kolejny bohater bez jaj.. który przez całą grę się w ogóle nie odzywa potulnie wykonuje to co mu inni powierzą i zero brutalności.. Zdecydowanie brakowało mi jakiś kwestii dialogu tak jak mamy we Wiedźminie 2 i innych grach. Gdzie możemy odpowiedzieć łagodnie, bądź troszkę mniej ]=)

Ogólnie:
Spodziewałem się, że będzie to gra roku. Lecz teraz spokojnie mogę powiedzieć, że nie jest to dla mnie gra roku! Owszem gra się w nią nawet przyjemnie i nie przeszkadza nawet fakt, że jest liniowa ale zbyt szybko się kończy.. Nie ma w niej tego czegoś widowiskowego.. Czegoś w niej brakuje. Niestety gra mnie zawiodła. Po jej przejściu nie odczuwam jakiejkolwiek ochoty przejść ją ponownie.. Jak wspomniałem gra jest prostoliniowa.. I wątpię by ktoś chciał ją ponownie przejść.

Czas przejścia gry:
Coś około 7 godzin (z przerwami na kawę itp itd) i wykonaniem wszystkich zadań pobocznych oprócz tych które nie da się skończyć typu "zniszcz wozy bandytów".

Ocena:
7/10

Tak jak mówiłem nie wyjdzie jeszcze ten patch na poprawę tekstur a ja już grę będę miał za sobą.. Bardzo się cieszę że nie zamawiałem tej gry. Jak dla mnie nie jest warta swej ceny.
Mały offtop ale jest to chyba najlepsza opinia\mini recenzja gry jaką przeczytałem na tym forum
 

SIEDZE

Banned
Czyli Rage słabiutkie, tak jak mowilem ;]
 

ratajczak1503

Użytkownik
Użytkownik
Czyli Rage słabiutkie, tak jak mowilem ;]
7/0 - słabiutkie?
Wróć do PES'a
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Gierka ogólnie spoko i nawet ładnie wygląda, ale doczytywanie jest po prostu tragiczne :/
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Powiem tak. Gra na pewno nie jest słabiutka bo coś w sobie ma, że chce się ją skończyć.. lecz jest dużo rzeczy które wpływają na jej niekorzyść, a twórcy obiecali bądź stawiali grę w takim świetle, iż lajtowo powinna być brana pod uwagę jako tytuł roku. W moim odczuciu natomiast daleko jej do takiej gry.

Raczej każdy powinien w nią zagrać lecz nie oczekiwać żadnej super fabuły, super modyfikacji broni, długich godzin spędzonych przed monitorem/tv.



@UP
Tragiczne to mało powiedziane.. Jak na oryginalnym tytule są te same problemy na PC.. Więc wypuścić takie coś powinno być karane.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Tragiczne to mało powiedziane.. Jak na oryginalnym tytule są te same problemy na PC.. Więc wypuścić takie coś powinno być karane.
Wiem, bo grałem na PC i ile ramu się nie ma to i tak to samo. Jak tego patchem nie naprawią to nie zamierzam kończyć tej gry, bo po prostu nie daje mi to radości, gdy się odwracam i czuję się jakbym wypił kilka szybkich, a gierka ma naprawdę potencjał.
W sumie teraz wiadomo jakim sposobem udało im się osiągnąć stałe 60fps :)
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Nie da się ukryć,że na Xboxie ta gra śmiga najlepiej i jest najlepiej zoptymalizowana.Chyba coś w tym jest skoro ID Software przed wypuszczeniem gry bardzo sobie chwaliło naszą konsolę.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Wiem, bo grałem na PC i ile ramu się nie ma to i tak to samo. Jak tego patchem nie naprawią to nie zamierzam kończyć tej gry, bo po prostu nie daje mi to radości, gdy się odwracam i czuję się jakbym wypił kilka szybkich, a gierka ma naprawdę potencjał.
W sumie teraz wiadomo jakim sposobem udało im się osiągnąć stałe 60fps :)
hmm prędzej ją ukończysz niż jeżeli wydadzą jakiś patch.. Tak było chociaż w moim przypadku 2 czy 3 dni (mało grania) i gra padła :D. Więc czy wyjdzie patch czy nie i tak do niej już nie wrócę dlaczego? Po przejściu gry, gra już kompletnie nic nam nie oferuje.. Jak dajemy Autosave to jesteśmy w trakcie finałowej misji.

Więc ze strony twórców niewypał ..
 

Do góry Bottom