1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ratunku - podłączyłem dysk z xboxa360s do PC

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kristinho18, Wrzesień 30, 2014.

1. Kristinho18

Kristinho18 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie pomyślałem i podłączyłem dysk x360s 250gb do kompa. Niestety teraz xbox go nie czyta. Chciałbym zrobić chociaż jakąś kopie zapasową "sejwów" z gier i zrobić format tego dysku. Pytanie brzmi: jak i czym? Spotkał się ktoś z czymś takim? Od razu mówię że program photorec sobie nie radzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1260
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Zobacz czy programy np. Horizon / Download Party Buffalo Drive Explore / inne bo tych explorerów jest sporo go zobaczą, jeżeli tak to wykonaj kopie danych. Teraz będziesz potrzebował wgrać modyfikowane firmaware w flash dysku, dokładny model dysku sprawdzisz sobie w programach jak crystaldisc. Tu masz instrukcję http://forum.xboxonline.pl/topic/29...ryginalnego-dysku-20gb-do-uzywalnosci-w-x360/ Ale szukać firmware sam musisz, by później nie było że przeze mnie uwaliłeś dysk bo ci dałem na talerzu a ty skopałeś sprawę.

Następnym razem nie podpinaj dysku pod SATA, tylko USB ja tak robiłem i robię i nigdy nie było problemu.

4. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeśli ruszyłeś system zapisu xboxa to po wszystkim nic już nie zrobisz, żaden z tych programów go nie zobaczy i nie ma narzędzi do odzyskania danych z dysku.

1 osoba to lubi.
  5. Kristinho18

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale ja podpinałem dysk przez USB do lapka :| i nic w nim nie grzebałem, pozniej podpinam do xboxa i...pustka totalna. Nie widać go

6. krzys1190

Polubienia:
    1260
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    To widocznie jesteś w tym procencie co miał pecha. Ja na szczęście nigdy nie musiałem walczyć z takim problemem i nie mam praktycznej wiedzy co z tym zrobić.

Natomiast nie zaszkodzi podpiąć dysku do PC po SATA i puścić DMDE, jak zrobi strukturę katalogów to daj screen.

7. Kristinho18

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zrobiłem co innego, nadałem mu litere, system windows go wtedy zobaczył, teraz programem Recuva staram się odzyskać dane. W sumie jak nie odzyskam danych to pal licho. Aż tak mi na tych danych nie zależy :p

8. krzys1190

Polubienia:
    1260
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nadając mu literę zrobiłeś kolejny błąd, dobranoc.

9. Kristinho18

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Po 1. zmień ton wypowiedzi bo widzę że uważasz się za najmądrzejszego.
    Po 2. odzyskałem pliki

10. krzys1190

Polubienia:
    1260
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Skoro prosisz o pomoc a robisz coś innego nisz ktoś ci pomaga to po co ten temat ? DMDE używam od wielu lat i jestem pewny tego programu, wiele danych zostało nim odzyskanych i wielu osobom pomogłem. Recuva to całkiem dobry program lecz potrafi zrobić mielone z plików.

Nie proś o pomoc skoro jej nie chcesz.

http://xboxforum.pl/jtag-rgh-194/problem-z-pendrive-200681/index2.html

11. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    spokojnie dzieciaki, forum jest od kulturalnej wymiany zdań i pomocy a nie od obrzucania innych gównem czy wirtualnego wydłużania pyty

@Kristinho18
    Podajesz za mało konkretnych informacji, żeby cokolwiek wydedukować na pewno. Nie znam ani ciebie ani twoich możliwości, ale odzyskanie surowych danych z dysku to nie to samo co odzyskanie danych xboxa. Dane w systemie plików xboxa są przechowywane w kontenerach i nie wystarczy, że odzyskasz kilka surowych plików. Musisz odzyskać całą strukturę, żeby jakiekolwiek dane były do odzyskania.

Poza tym napisałeś, że dysk nie jest widoczny w XBOXie. Jako, że przydzieliłeś mu literę na PC, to zapewne sformatowałeś go lub nadpisałeś signature partycji xboxowej. Dysk zapewne już nigdy nie będzie widoczny pod xboxem.

Podstawowym błędem było podpinanie dysku do PC bez nawet elementarnej wiedzy o temacie. Dysków xboxa nie odczytuje się normalnie w managerze plików windowsa czy jakimkolwiek innym do obsługi dysków fat/ntfs. Potrzebne są do tego specjalne programy, bo dyski xboxowe korzystaja z innego systemu plików. Gdybyś wcześniej poszukał i poczytał to byś wiedział, że dysk nie musi miec literki i folderu, żeby z niego jakieś dane wyciągnać...

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum