1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RDR najlepszą grą wszech czasów!

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Litwin95, Maj 25, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski

Od premiery RED DEAD REDEMPTION minęło niewiele czasu, jednak na tyle dużo, by świat zwariował na punkcie Dzikiego Zachodu spod znaku mistrzowskiego Rockstar. Gdy dwa lata temu GTAIV zawojowało świat, a gra otrzymywała jedną "dyszkę" za drugą, wiedziałem, że opracowany przez programistów silnik gry to małe mistrzostwo. Oczywistym było też dla mnie, że powstaną inne tytuły opracowane na tym "endżinie", ale obecnej sytuacji nie przewidział nawet wódz apaczów "Zenon bezzębny ze strzałą w głowie".

Z prędkością sygnałów dymnych świat obiegła wiadomość, że RED DEAD REDEMPTION jest jedną z najlepszych gier na konsole "nowej" generacji. Przez kilka dni obserwowałem szał i dziękczynny płacz setek tysięcy graczy, którzy na wszelkie sposoby i we wszystkich dostępnych miejscach w Sieci stawiali pomniki programistom z Rockstar. Ludzka ciekawość wygrała i zacząłem codziennie śledzić stronę gamerankings.com, by zobaczyć, jak triple R sobie radzi. Okazuje się, że RED DEAD REDEMPTION jest jedną z NAJLEPSZYCH GIER W HISTORII!

Manolito na forum i w szybkiej relacji na gorąco także pieje z zachwytu, więc przedstawię co i jak:

1. 97.66% - THE LEGEND OF ZELDA: OCARINA OF TIME (N64), Nintendo, 1998
    2. 97.28% - SUPER MARIO GALAXY (Wii), Nintendo, 2007
    3. 97.21% - SUPER MARIO GALAXY 2 (Wii), Nintendo, 2010
    4. 97.19% - GRAND THEFT AUTO IV (PS3), Rockstar North/Rockstar Games, 2008
    5. 96.70% - SUPER MARIO WORLD (SNES), Nintendo, 1991
    6. 96.39% - RED DEAD REDEMPTION (X360), Rockstar San Diego/Rockstar Games, 2010
    7. 96.26% - METROID PRIME (GC), Retro Studios/Nintendo, 2002
    8. 96.26% - SOUL CALIBUR (DC), Namco, 1999
    9. 96.26% - THE ORANGE BOX (X360), Valve Software/EA Games, 2007
    10. 96.24% - GRAND THEFT AUTO IV (X360), Rockstar North/Rockstar Games, 2008

Wnioski nasuwają się same. Jedynie Rockstar potrafi przerwać hegemonię firm japońskich i trzeba przyznać, że idzie mu to znakomicie. Co prawda Nintendo na lata zadomowiło się na pierwszym miejscu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać zmiany lidera. Co prawda SUPER MARIO WORLD jest w rankingu trochę niesłusznie, gdyż średnia ocena wyciągnięta jest jedynie z 5 recenzji (pozostali od 17 do blisko 90), ale nie będę się czepiał. Co można zauważyć, XXI wiek to wysyp hitów, gdyż aż 7 gier w pierwszej dziesiątce powstała w minionej dekadzie (w tym 2 w 2010 roku!).

Wracając do RED DEAD REDEMPTION muszę wspomnieć o tym, że wersja na PlayStation 3 także radzi sobie dobrze i ze średnią 95.36% plasuje się na razie na 26. miejscu. Na koniec kolejna porcja statystyk, które wyglądają imponująco.

RED DEAD REDEMPTION:

* Najlepsza gra w historii Xboxa 360
    * Druga (X360) i czwarta (PS3) najlepsza gra w roku 2010
    * Trzecia najlepsza gra w historii PS3
    * Najlepsza gra na PS3 w roku 2010
    * Wersja na Xboxa 360 uzyskała 9 maksymalnych ocen
    * Wersja na PS3 uzyskała 5 ocen maksymalnych
    * Wersja na X360 nie posiada ani jednej oceny niższej niż 9/10
    * Wersja na PS3 posiada tylko jedną ocenę niższą niż 9/10 (Eurogamer przyznał 8/10)

Oczywiście z ciekawości wszedłem też na metacritic.com. Tam RED DEAD REDEMPTION plasuje się w 4. dziesiątce najlepszych gier w historii, ale i tak ma bardzo wysoką ocenę - 9.5/10. Xbox 360 złapał 17 ocen maksymalnych, a PS3 - 11.

Co by nie pisać, każdy z kim miałem okazję porozmawiać o tej grze wystrzeliwał z prędkością strzały masę komplementów, zachwytów, aż do permanentnej zadyszki. Niestety ja muszę poczekać nim zacznę grać, gdyż piszę poradnik do ALAN WAKE, czekają do ogrania SKATE 3 i SPLIT/SECOND... ale kolejność zawsze można zmienić, w końcu nie co dzień trafia się na jedną z najlepszych gier w historii.

Cholera, przez ten artykuł postanowiłem, że MUSZĘ zagrać w tą grę.... :)

Źródło: RDR najlepszą grą wszech czasów | Konsolowisko.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
  4. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    O, wielkie przepraszam. Proszę o usunięcie tematu!
    Nie zauważyłem tamtego tematu. Przepraszam bardzo.

5. matrylpl

matrylpl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Sieradz
    ten art ma więcej informacji , i jest ładniej napisany , proszę go nie usuwać ( porównywałem do artykułu sida2007)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum